ویژگی های شخصیت ISTJ

ویژگی های شخصیت ISTJ

مطالب علمی

ویژگی های شخصیت ISTJ

ISTJ ها سازمان دهندگانی مسئول هستند که به ایجاد و اجرای نظم در سیستم ها و موسسات هدایت می شوند. آنها از درون و بیرون مرتب و منظم هستند و تمایل دارند برای هر کاری که انجام می دهند یک رویه داشته باشند. ISTJهای قابل اعتماد و وظیفه شناس می خواهند سنت را حفظ کنند و از مقررات پیروی کنند.

ISTJ ها مشارکت کنندگان ثابت و سازنده ای هستند. اگرچه آنها درونگرا هستند، ISTJها به ندرت منزوی می شوند. ISTJهای معمولی دقیقاً می دانند که در زندگی به کجا تعلق دارند و می خواهند بفهمند که چگونه می توانند در سازمان ها و سیستم های تاسیس شده شرکت کنند. آنها خود را به حفظ نظم اجتماعی و اطمینان از رعایت استانداردها می اندیشند.

ISTJ مخفف چیست؟

ISTJ نام اختصاری است که برای توصیف یکی از شانزده تیپ شخصیتی ایجاد شده توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز استفاده می شود. مخفف عبارت Introverted, Sensing, Thinking, Judging است. ISTJ فردی را نشان می‌دهد که با صرف زمان تنها انرژی می‌گیرد (درون‌گرا)، که بر واقعیت‌ها و جزئیات به جای ایده‌ها و مفاهیم (حس) تمرکز می‌کند، بر اساس منطق و عقل تصمیم می‌گیرد (تفکر) و ترجیح می دهد برنامه ریزی شده و سازماندهی شده باشد تا خودجوش و انعطاف پذیر (قضاوت). ISTJ ها گاهی اوقات به دلیل تمرکز بر جزئیات و علاقه به انجام صحیح کارها به عنوان شخصیت های بازرس شناخته می شوند.

ارزش ها و انگیزه های ISTJ

ISTJ ها دوست دارند بدانند قواعد بازی چیست و پیش بینی پذیری را بیشتر از تخیل ارزش می دهند. آنها برای راهنمایی به تجربه گذشته خود تکیه می کنند و در محیط های آشنا راحت تر هستند. ISTJ ها به روش اثبات شده اعتماد دارند و از ارزش تمرین اختصاصی برای ایجاد اعتماد در مهارت های خود قدردانی می کنند.

ISTJ ها سخت کوش هستند و تا زمانی که یک کار انجام نشود ادامه خواهند داشت. آنها منطقی و روشمند هستند و اغلب از کارهایی لذت می برند که آنها را ملزم به استفاده از استدلال گام به گام برای حل یک مشکل می کند. آنها در توجه به جزئیات دقیق هستند و چیزها را از نزدیک بررسی می کنند تا مطمئن شوند که درست هستند. ISTJ ها با منطق و جهت گیری مستقیم خود به جزئیات، به طور سیستماتیک برای نظم بخشیدن به بخش های کوچک خود از جهان کار می کنند.

چگونه دیگران ISTJ را می بینند

ISTJ ها هوای جدی و محافظه کارانه ای در مورد آنها دارند. آنها می خواهند قوانین بازی را بدانند و از آنها پیروی کنند و معمولاً به دنبال محیط های قابل پیش بینی هستند که در آن نقش خود را درک کنند. ISTJ حتی در موقعیت‌های اجتماعی نیز کار مفیدی انجام می‌دهد (به عنوان مثال، سازماندهی کت و کلاه در یک مهمانی)، زیرا آنها اغلب راحت‌تر مسئولیت یک کار را بر عهده می‌گیرند تا اینکه با غریبه‌ها صحبت کنند. وقتی کاری به آنها داده می شود، بسیار قابل اعتماد هستند و آن را تا انتها دنبال می کنند.

ISTJ ها به ندرت توجه را به خود جلب می کنند. لباس‌ها و دارایی‌های آن‌ها بیشتر بر اساس سودمندی انتخاب می‌شوند تا مد، و آنها علاقه زیادی به کلاسیک دارند. ISTJ ها معمولاً به شیوه ای سرراست صحبت می کنند و اطلاعات خوبی دارند. آنها معمولا بیشتر مشتاق به اشتراک گذاری اطلاعات واقعی هستند تا کاوش در مفاهیم انتزاعی یا ایده های اثبات نشده.

تیپ شخصیتی ISTJ چقدر نادر است؟

ISTJ سومین نوع شایع در جمعیت و شایع ترین نوع در بین مردان است.

  • 12 درصد از جمعیت عمومی
  • 16 درصد از مردان
  • 7 درصد از زنان

ISTJ های معروف

شامل ملکه الیزابت دوم، هری ترومن، وارن بافت، ملکه ویکتوریا، جورج اچ. بوش و جی دی راکفلر.

ویژگی های شخصیت ISTJ : حقایقی در مورد ISTJ ها

  • بیشتر از انواع دیگر مشکلات قلبی و فشار خون را تجربه می کنند
  • بیشتر از انواع دیگر درد مزمن را تجربه می کند
  • در میان چهار نوع بالاتر در معدل کالج
  • ارزش های شخصی شامل امنیت مالی است
  • بیش از حد در میان افسران بانک، مدیران مالی، دانشجویان MBA و صاحبان مشاغل کوچک حضور دارد
  • اغلب در مشاغل مدیریت، مدیریت، اجرای قانون و حسابداری یافت می شود

ویژگی های شخصیت ISTJ : سرگرمی ها و علایق ISTJ

سرگرمی های محبوب ISTJ شامل بازی های تمرکزی مانند شطرنج ، بازی های رایانه ای، تماشای رویدادهای ورزشی، پیگیری آمادگی جسمانی و انجام ورزش های انفرادی مانند گلف است.

ویژگی های شخصیت ISTJ

ویژگی های شخصیت ISTJ

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image