مشکل کندی بازی در کامپیوتر

کامپیوتر

مشکل کندی بازی در کامپیوتر

«چرا بازی‌های من در حرکت آهسته اجرا می‌شوند؟» این مشکل اجتناب ناپذیر برای همه بازیکنان، به ویژه برخی از بازی های ویدئویی بزرگ یا برخی از بازی های بسیار مرتبط است. ممکن است تصویر عقب مانده، انجماد، خرابی بازی… و صادقانه بگوییم، دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود بازی های شما کندتر از قبل اجرا شوند. علاوه بر این، رایانه شما کندتر و کندتر می شود. در اینجا ما برخی از عوامل ممکن را فهرست می کنیم:

علت مشکل کندی بازی در کامپیوتر : عملکرد پایین CPU

برخی از بازی‌ها نیاز به عملکرد CPU بالایی دارند، این ممکن است باعث داغ شدن بیش از حد شود، اگر CPU با عملکرد پایین برای مدت طولانی بیش از حد بارگذاری شده باشد، اشتباه می‌شود. در این شرایط، بهتر است یک CPU خوب را تغییر دهید.

علت مشکل کندی بازی در کامپیوتر :کارت گرافیک ضعیف

این اغلب باعث تاخیر در اجرای بازی‌های سه بعدی با کیفیت بالا می‌شود. شما می توانید کیفیت پایینی را در بازی تنظیم کنید، اما این برای اکثر بازیکنان کمی ظالمانه است، پس چرا یک کارت گرافیک قدیمی را با کارت گرافیک جدید جایگزین نمی کنید؟

علت مشکل کندی بازی در کامپیوتر :اتلاف حرارت ناکافی

اتلاف گرمای CPU خوب نیست، که مستقیماً روی خود بازی تأثیر نمی گذارد، با این حال، روی سخت افزارهای دیگر تأثیر می گذارد که باعث می شود دمای سخت افزار داخلی مانند مادربرد یا کارت گرافیک افزایش یابد. هنگامی که دمای سخت افزار بیش از حد بالا باشد، رایانه اقدامات حفاظتی خودکار را انجام می دهد – صفحه آبی و صفحه سیاه. بدتر از آن، دمای بسیار بالا ممکن است سخت افزار را بسوزاند و برنامه در حال اجرا را کند کند.

علت مشکل کندی بازی در کامپیوتر :نسخه DX (DirectX) خیلی کم است

DirectX یک رابط برنامه نویسی کاربردی (API) است که به بازی ها یا برنامه های چندرسانه ای روی پلت فرم ویندوز اجازه می دهد تا بازده اجرایی بالاتری داشته باشند و گرافیک سه بعدی و جلوه های صوتی را افزایش دهند. نسخه های زیادی از DirectX وجود دارد و کد خطا یا درخواست هر نسخه متفاوت است. اگر نسخه DX خیلی کم باشد، باعث می شود که بازی یا نرم افزار خطا را گزارش کند، شروع نشود و اجرا نشود.

بازی ها را در پارتیشن سیستم ذخیره کنید

برخی از کاربران بازی های خود را در درایو C ذخیره می کنند، اما سیستم عامل نیز روی آن است، سیستم عامل به خواندن و نوشتن داده ها ادامه می دهد، بنابراین فضای موجود به تدریج کاهش می یابد.

رم ناکافی

یک رم ناکافی نمی تواند حافظه کافی برای رویه مورد نیاز شما را فراهم کند، بنابراین رایانه و بازی های شما کندتر می شوند. برای حل این مورد می توانید حافظه بیشتری اضافه کنید.

چگونه می‌توان بازی‌های کند را روی رایانه شخصی برطرف کرد؟

مطمئناً دلایل دیگری نیز باعث آزار اجرای کند بازی ها می شود، نکته این است که چگونه آن را برطرف کنیم؟ به دلایل مختلف، در دو بخش بعدی چند روش کاربردی را به شما پیشنهاد می کنیم. شما می توانید با توجه به شرایط خود مناسب ترین راه را انتخاب کنید.

بخش 1: رایانه یا بازی ها را تنظیم کنید

برنامه های غیر ضروری را ببندید

CPU را بررسی کنید و ببینید چه فرآیندها و برنامه هایی می تواند توسط مدیر وظیفه بسته شود.

مرحله 1. “CTRL”، “ALT”، “DEL” را به طور همزمان فشار دهید.

مرحله 2. “Task Manager” را انتخاب کنید.

مرحله 3. در پنجره کوچک، روی “جزئیات بیشتر” کلیک کنید.

مرحله 4. برای بررسی، “Processes” و “CPU” را انتخاب کنید.

مرحله 5. از طریق پنج یا ده خط بالا برای برنامه ها نگاه کنید.

مرحله 6. برای متوقف کردن برنامه هایی که استفاده نمی شوند، روی “پایان کار” کلیک کنید.

وارد حالت امن شوید

مرحله 1. روی “شروع” کلیک کنید، “به روز رسانی و امنیت” را انتخاب کنید.

مرحله 2. روی “بازیابی” در منوی سمت چپ کلیک کنید.

مرحله 3. Advanced startup را پیدا کنید، روی Restart now کلیک کنید، و “Troubleshoot” را بیابید، سپس روی “Advanced options” کلیک کنید.

مرحله 4. رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید، “F4” را فشار دهید تا وارد حالت ایمن شوید.

تنظیمات بازی را کاهش دهید

اگر مشکلی ندارید، این روش نیز قابل اجرا است.

مرحله 1. یک بازی را راه اندازی کنید، منوی تنظیم آن را باز کنید.

مرحله 2. “Video” یا “Graphic” را پیدا کنید، “Ultra” یا “High” را به “Medium” یا “Low” تغییر دهید.

مرحله 3. به بازی برگردید، عملکرد بازی را بررسی کنید.

فایل های موقت را حذف کنید

مرحله 1. در “This PC”، روی پارتیشن C خود کلیک راست کرده، “Properties” را انتخاب کنید.

مرحله 2. روی “General” و “Disk Cleanup” کلیک کنید.

مرحله 3. در “Files to Delete”، “Temporary Files” را بیابید، آن را علامت بزنید و روی “OK” کلیک کنید.

بخش 2: آن را با عملیات آسان رفع کنید

استفاده از ویندوز و تنظیمات داخلی بازی برای بهبود اجرای آهسته بازی مشکل اساسی را حل نمی کند. بنابراین، برخی از بازیکنان ممکن است یک بار برای همیشه از طریق بهبود دیسک یا پارتیشن چیزی بخواهند، پس از اتمام تمام عملیات، عملکرد بازی ها و رایانه شخصی شما بهتر از قبل خواهد شد.

در اینجا، ما به شما یک نرم افزار شخص ثالث و راحت حرفه ای – AOMEI Partition Assistant Standard – را توصیه می کنیم که بهترین مدیر هارد دیسک شخصی شما است. عملکردهای مختلفی با مراحل آسان دارد تا به شما در بهبود عملکرد برنامه ها و رایانه کمک کند. بیایید بازی های کند شما را از طریق این ابزار سمت راست تعمیر کنیم.

توجه: نسخه استاندارد فقط از شبیه‌سازی دیسک‌های داده MBR پشتیبانی می‌کند، اگر می‌خواهید دیسک سیستم MBR، MBR به GPT، GPT به MBR، GPT به GPT را شبیه‌سازی کنید، لطفاً به نسخه حرفه‌ای ارتقا دهید.

Disk Clone

SSD برای بازیکنان بازی بسیار جذاب است، زیرا می تواند سرعت خواندن و نوشتن را افزایش دهد که تجربه بازی عالی را ارائه می دهد. با این حال، برخی ممکن است در مورد عملیات پیچیده نگران باشند. لطفاً این مراحل را برای تنظیم SSD خود دنبال کنید.

مرحله 1. AOMEI Partition Assistant را نصب و راه اندازی کنید و روی “All Tools” و “Disk Clone Wizard” کلیک کنید.

دیسک کلون

مرحله 2. در پنجره پاپ آپ، دیسک کلون مناسب را انتخاب کنید.

توجه: AOMEI Partition Assistant دو روش برای شبیه سازی هارد دیسک در اختیار شما قرار می دهد: “Clone Disk Quickly” که فقط فضای استفاده شده دیسک را کپی می کند. “Sector-by-Sector Clone” تمام بخش های دیسک را بدون توجه به استفاده یا عدم استفاده کپی می کند.

رفع

مرحله 3. دیسک سختی را که باید کلون کنید به عنوان دیسک منبع انتخاب کنید و روی “next” کلیک کنید.

گیم

مرحله 4. دیسک مقصد را برای قرار دادن داده های دیسک مبدا انتخاب کنید و سپس روی “next” کلیک کنید.

دیسک

مرحله 5. در این پنجره، این برنامه به شما اجازه می دهد تا اندازه پارتیشن را روی دیسک مقصد تنظیم کنید.

پارتیشن بندی

توجه: سه گزینه برای شما وجود دارد: “Clone بدون تغییر اندازه پارتیشن”، “Fit partition to whole disk” و “Edit partition on this disk”. پس از اتمام تنظیمات، لطفا روی “بعدی” کلیک کنید.

مرحله 6. در “Pending Operations”، لطفا روی “Apply” و “Proceed” کلیک کنید.

مشکل کندی بازی در کامپیوتر

App Mover

اگر بازی های شما در درایو C ذخیره می شوند، می توانید آنها را از درایو C به درایو D منتقل کنید. با ارتقاء به AOMEI Partition Assistant Professional، می توانید تمام برنامه ها را بدون نصب مجدد یا از دست دادن هیچ فایلی انتقال دهید.

مرحله 1. برنامه را نصب کنید، سپس روی “All Tools” کلیک کنید، “App Mover” را در “Other Tools” بیابید.

مشکل کندی بازی در کامپیوتر

مرحله 2. در پنجره جدید، پارتیشن بازی مورد نیاز برای انتقال را انتخاب کنید.

مشکل کندی بازی در کامپیوتر

مرحله 3. در پنجره بازشو، برنامه های قابل انتقال در درایو C لیست می شوند. شما می توانید یک یا چند بازی را که می خواهید انتقال دهید انتخاب کنید.

مشکل کندی بازی در کامپیوتر

مرحله 4. در حین اتمام انتخاب، لطفاً درایو مقصد را انتخاب کنید، مانند درایو D. سپس «انتقال» را انتخاب کنید، در طول این فرآیند روی «لغو» کلیک نکنید.

مشکل کندی بازی در کامپیوتر

مرحله 5. روی “پایان” کلیک کنید، سپس بازی خود را امتحان کنید تا بررسی کنید که آیا خوب پیش می رود یا نه.

مشکل کندی بازی در کامپیوتر

هشدارها: لطفاً مطمئن شوید که درایو مقصدتان فضای کافی برای بازی‌هایتان دارد. اگر اینطور نباشد، یک یادداشت پاپ خواهید دید: درایو D فضای کافی ندارد، نمی‌تواند برنامه‌ها را جابجا کند. لطفاً فضای بیشتری آزاد کنید یا درایو D خود را گسترش دهید و دوباره امتحان کنید. همچنین می توانید یک درایو خارجی یا درایو فلش USB را به عنوان مسیر هدف بازی خود انتخاب کنید. اما چیزی که باید بدانید این است که حروف درایو ممکن است به طور خودکار در هنگام اتصال مجدد تغییر کند. در این حالت، برنامه های منتقل شده قادر به اجرا نیستند.

روش خود را برای ذخیره بازی های خود انتخاب کنید! امیدواریم پس از رفع کندی اجرای بازی روی رایانه شخصی با روش های بالا، بتوانید از بازی های خود لذت ببرید.

مشکل کندی بازی در کامپیوتر

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image