مواج کردن مو بدون دستگاه !!

استایل مطالب علمی

مواج کردن مو بدون دستگاه

شما را نمی دانم، اما در تابستان، آخرین کاری که می خواهم انجام دهم این است که موهایم را با گرما حالت بدهم. خیلی گرم است که گرمای بیشتری به سرم بتابد و آرایشم را آب کند. بعلاوه صاف کردن موهایم با سشوار یا اتوی صاف وقتی رطوبت خیلی زیاد است کمی بیهوده است. به جای مبارزه با شرایط مرطوب، بهترین کار این است که با تشویق موج طبیعی خودم با آنها کار کنم. خوشبختانه، موهایی با بافت، از موج‌های شل گرفته تا فرهای ژولیده جذاب، کاملاً در ترند هستند. از همه مهمتر، فر کردن موها بدون گرما آسان است و در حالی که خنک می‌مانید، موهایتان را از آسیب گرما نجات می‌دهد.

3 راه برای مواج کردن مو بدون دستگاه

اگر در حال حاضر مقداری موج روی موهای خود دارید، ممکن است بتوانید به سادگی اجازه دهید موهایتان به طور طبیعی در هوا خشک شوند. برای تقویت بیشتر امواج یا نرم کردن فرهای محکم تر، من سه راه برای دریافت امواج بدون گرما ارائه می دهم. این تکنیک ها همگی سریع و آسان هستند، اما باید زمان بگذارید تا موهایتان سفت شود. من ترجیح می‌دهم صبح‌ها موهای مرطوب را حالت بدهم و اجازه بدهم در هوا خشک شوند، اما می‌توانی موهای خود را شب قبل مرتب کنی و با موج‌های زیبا از خواب بیدار شوی.

نکاتی برای امواج خشک شده در هوای عالی

محصول دوست شماست اگر موهایتان صاف است، اسپری نمک دریایی یا لوسیون تحریک کننده امواج را امتحان کنید. موس یا کرم مشخص کننده فر باید برای موهایی با خمیدگی بیشتر کار کند. اگر در معرض وز شدن هستید، حتما یک محصول کنترل موخوره یا سرم براق را روی انتهای خود بمالید. برای محافظت بیشتر در برابر رطوبت، قبل از رها کردن امواج، یک لایه اسپری مو را روی مجموعه بپاشید.

موها باید مرطوب باشند، اما خیس نشوند، در غیر این صورت خشک شدن آنها زمان زیادی می برد. بنابراین اگر از حمام تازه هستید، اجازه دهید قبل از حالت دادن به آن کمی هوا خشک شود.

هر چه موهای شما هنگام رها کردن ست خشک تر باشد، فرهای بدون حرارت بیشتر می شود. من دوست دارم موهایم را مرتب کنم و بعد از رفتن به محل کارم اجازه بدهم در ماشین خشک شود.

اگر صبح زمان زیادی برای خشک شدن موهایتان ندارید، می توانید آن را از شب قبل تنظیم کنید و صبح آن را پایین بیاورید.

تکنیک 1 مواج کردن مو بدون دستگاه : فرهای نرم و شل

مواج کردن مو بدون دستگاه

وقتی نوبت به خیس کردن موها می‌رسد، منطقی است که به تکنیک‌های مورد استفاده قبل از در دسترس شدن مدل‌های حرارتی مدرن نگاهی بیندازیم. ست‌های پیچ‌دار سنتی، فرهای ساختار یافته‌تری ایجاد می‌کنند، اما این چیدمان ساده موجی شل‌تر ایجاد می‌کند و فقط چند دقیقه طول می‌کشد تا حالت دادن به آن‌ها انجام شود.

لوازم مورد نیاز

  • اسپری حالت و حجم دهنده و نرم کننده ی مو
  • گیره
مواج کردن مو بدون دستگاه

مرحله 1 مواج کردن مو بدون دستگاه

محصول را روی موهای مرطوب بمالید و یک قسمت عمودی در قسمت جلویی بالای یک گوش ایجاد کنید. این نیازی به برش کامل ندارد. در واقع، اگر کاملاً مستقیم نباشد، بهتر است از خطوط جزئی اجتناب کنید.

مواج کردن مو بدون دستگاه

گام 2 مواج کردن مو بدون دستگاه

تار را دور انگشتان خود بپیچید تا یک حلقه ایجاد شود و با انگشتان خود به سمت پوست سر خود را بپیچید.

مواج کردن مو بدون دستگاه

مرحله 3

یک گیره پیچ دار را از پایین به سمت بالا بکشید تا رشته را در جای خود محکم کنید. شاخک پایینی باید روی پوست سر شما قرار گیرد و شاخک بالایی باید از وسط فر باشد.

مواج کردن مو بدون دستگاه

مرحله 4

به گرفتن بخش های عمودی از تاج تا پشت گردن ادامه دهید، از صورت خود بپیچید و آنها را سنجاق کنید تا به مرکز در پشت برسید. سعی کنید نگران درست کردن این فرها نباشید. سریع و آسان فکر کنید؛ فقط حلقه را بپیچید، آن را سنجاق کنید و ادامه دهید.

مواج کردن مو بدون دستگاه

مرحله 5

این کار را در سمت دیگر سر خود تکرار کنید، در جهت مخالف بپیچید (هنوز دور از صورت خود).

مواج کردن مو بدون دستگاه

مرحله 6

صبر کنید تا موهایتان خشک شود و سپس گیره ها را بردارید.

مواج کردن مو بدون دستگاه
مواج کردن مو بدون دستگاه

مرحله 7

انگشتان خود را بین موهای خود بکشید تا فرها از هم جدا شوند و امواجی نرم و ساحلی ایجاد کنید.

تکنیک 2 مواج کردن مو بدون دستگاه : امواج بافته ساحلی

مواج کردن مو بدون دستگاه

بافت یک راه عالی برای فر کردن موهای شما بدون گرما است زیرا تقریباً هر کسی می تواند انجام دهد. برای به روز رسانی این تکنیک، بافت هایم را کمی پایین تر شروع کردم و سپس آنها را بازتر کشیدم تا امواجم شل شوند.

لوازم مورد نیاز

  • 2 نوار موی کشسان کوچک
  • کلیپس
  • اسپری حجم دهنده و نرم کننده ی مو
مواج کردن مو بدون دستگاه

مرحله 1 مواج کردن مو بدون دستگاه

اسپری را به موهای مرطوب اضافه کنید. سپس وسط را جدا کرده و یک طرف را از مسیر جدا کنید.

مواج کردن مو بدون دستگاه

گام 2 مواج کردن مو بدون دستگاه

برای شروع، یک بخش بزرگ را از حدود یک اینچ بالای گوش خود تا قسمت مرکزی بردارید. این را به 3 قسمت کوچکتر مساوی تقسیم کنید.

مواج کردن مو بدون دستگاه

مرحله 3 مواج کردن مو بدون دستگاه

بافت هلندی (فرانسوی معکوس) تمام طرف را با ترکیب کردن موها در حالی که به سمت پشت گردن خود حرکت می کنید، تارها را از زیر تا کنید.وقتی به پشت می‌رسید، بافتن سه تار را تا انتها ادامه دهید و با یک کش موی کوچک ببندید. در طرف دیگر تکرار کنید.

مواج کردن مو بدون دستگاه
مواج کردن مو بدون دستگاه

مرحله 4 مواج کردن مو بدون دستگاه

به آرامی دو طرف هر دو بافت را بکشید تا شل و پهن شوند.

مواج کردن مو بدون دستگاه
مواج کردن مو بدون دستگاه

مرحله 5 مواج کردن مو بدون دستگاه

هنگامی که مو خشک شد، نوارهای الاستیک را بردارید و انگشتان خود را از بین موهای خود بگذرانید تا امواج را از بین ببرید.

تکنیک 3 مواج کردن مو بدون دستگاه : بافت پیچ خورده

پیچاندن موهایتان یک راه عالی برای ایجاد موج هایی با ظاهر طبیعی است که این روزها بسیار محبوب هستند. راه های زیادی برای مرتب کردن موهایتان وجود دارد، اما این روش مورد علاقه من است.

لوازم مورد نیاز

  • اسپری حجم و حالت دنده و نرم کننده ی مو
  • دو نوار موی کوچک الاستیک

مرحله 1

محصول را روی موهای مرطوب بمالید. موها را از مرکز در پشت تقسیم کنید و سپس هر طرف را با جدا کردن از بالا به پشت گوش تقسیم کنید تا 4 قسمت مساوی ایجاد کنید.

گام 2

دو قسمت پشتی را بگیرید و آنها را تا انتها به سمت یکدیگر بچرخانید.

مرحله 3

انتهای آن را با یک کش موی کوچک به هم گره بزنید.

مرحله 4

دو قسمت جلویی را رها کرده و آنها را به سمت یکدیگر بچرخانید (دور از صورت خود)، سپس انتهای آن را با یک کش موی کوچک به هم ببندید. متوجه خواهید شد که پیچ های پایین شروع به شل شدن کرده اند، که کاملاً خوب است.

مرحله 5

اجازه دهید موهایتان چند ساعت یا یک شب در حالی که در پیچ و تاب هستند خشک شوند، سپس نوارهای الاستیک را بردارید و امواج خود را تکان دهید.

سوالات متداول مواج کردن مو بدون دستگاه

آیا فرهای بدون حرارت به موهای شما آسیب می رسانند؟

اگر به درستی انجام شود، فرهای بدون حرارت نباید به موهای شما آسیب برساند. بافته‌ها و پیچ‌ها را شل نگه دارید تا مطمئن شوید که به پوست سرتان فشار وارد نمی‌کنید، کش‌های مو را خیلی محکم نبندید، و مطمئن شوید که از محافظ مو یا نرم‌کننده مو برای تغذیه مو در هنگام سفت شدن استفاده کنید.

آیا اشکالی ندارد که موهایم را بدون گرما هر روز فر کنم؟

از آنجایی که فرهای بدون حرارت روی موها ملایم هستند، اگر هر روز این کار را انجام دهید، نباید به موهای شما آسیب بزنند یا خشک کنند. مثل همیشه مواظب موهای خود باشید و اگر متوجه هر گونه شکاف یا ریزش شدید، کمی استراحت کنید.

فرها چقدر دوام خواهند داشت؟

این واقعا به نوع موی شما بستگی دارد! اگر موهای شما به خوبی فر می شوند، امواج بدون گرما ممکن است چند روز طول بکشد. اگر موهای ظریفی دارید، ممکن است فقط یک یا دو ساعت دوام بیاورند. می توانید با کمک اپری حالت دهنده یا اسپری نمک دریایی، عمر امواج خود را افزایش دهید.

چرا فرهای بدون حرارت من کار نمی کنند؟

چند دلیل وجود دارد که فرها ممکن است گرفته نشوند. برای شروع، چقدر موهای شما به طور طبیعی فر می شوند؟ فر کردن برخی از انواع مو سخت‌تر از سایرین است، و انواع موهای نازک ممکن است به کمک کمی (اغلب به شکل گرما) برای کمک به جمع شدن فرها نیاز داشته باشند.

دوم، ممکن است نیاز داشته باشید که محصولات مختلف موی فر، مانند اسپری مو، تافت یا اسپری نمک را برای نگه داشتن بیشتر آزمایش کنید. سوم، به موهایتان زمان زیادی بدهید تا خشک شوند. بیرون آوردن خیلی زود فرها باعث می شود که آنها صاف شوند.

مواج کردن مو بدون دستگاه

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image