میزبانی وب چیست ؟

کامپیوتر

میزبانی وب چیست ؟

میزبانی وب یکی از فناوری های زیربنایی اینترنت است. بدون آن هیچ وب سایتی وجود ندارد. در گذشته، شرکت ها معمولا از سرورهای خود برای میزبانی استفاده می کردند. در همین حال، کاربران تجاری اغلب با تصمیم گیری در مورد استفاده از یک مدل جایگزین مواجه می شوند. به هر حال، دستیابی به بهترین نسبت هزینه/منفعت بسیار مهم است. علاوه بر این، اپراتورهای وب‌سایت خصوصی نیز اگر می‌خواهند ارائه‌دهنده و محصول مناسبی را برای خود انتخاب کنند، باید درک اساسی از میزبانی وب‌سایت ایجاد کنند.

میزبانی وب چیست ؟ : تعریف یک عنصر اصلی از اینترنت

میزبانی وب سایت چیست؟ به طور خلاصه، میزبانی وب به ارائه فضای وب برای انتشار وب سایت ها اشاره دارد.

وب سایت ها از این نظر شبیه اسناد متنی هستند. برای ادامه دسترسی به اسناد، آنها باید در هارد دیسک کامپیوتر ذخیره شوند. برای دسترسی به محتوای وب سایت در هر زمان و در هر نقطه از جهان، همچنین باید ذخیره شود اما نه در یک رایانه محلی. در عوض میزبانی به سروری با کارایی بالا نیاز دارد که به طور شبانه روزی به اینترنت متصل است. به این ترتیب وب سایت همیشه به صورت آنلاین در دسترس است و کاربران در سراسر جهان می توانند به محتوا دسترسی داشته باشند. ارائه دهندگان هاست حرفه ای نیز چنین سرورهایی را در اختیار اپراتورهای وب سایت قرار می دهند.

چه کسی به میزبانی وب نیاز دارد؟

هر کسی که می خواهد یک وب سایت در اینترنت راه اندازی کند باید از نوعی میزبانی استفاده کند. مهم نیست که این وبلاگ، وب سایت شرکتی با CMS، فروشگاه آنلاین یا مجله باشد، میزبانی وب یکی از الزامات فنی برای انتشار محتوا به صورت آنلاین است.

تفاوتی نمی کند که پروژه آنلاین برای اهداف تجاری یا خصوصی باشد. برای شرکت ها، اجرای سرورهای خود برای میزبانی وب سایت هایشان می تواند منطقی باشد. با این حال، برای افراد خصوصی، هزینه‌های راه‌اندازی سرور خود معمولاً بسیار زیاد است و گزینه اجاره فضای وب از یک ارائه‌دهنده را جذاب‌تر می‌کند. در واقع، استفاده از یک سرویس میزبانی وب خارجی نیز می تواند پس از سنجیدن گزینه ها و مزایا، برای شرکت ها مقرون به صرفه تر باشد.

میزبانی وب چگونه کار می کند؟

میزبانی وب سایت تضمین می کند که کاربران می توانند نام دامنه را در مرورگر خود وارد کنند و به محتوای مناسب وب سایت دسترسی پیدا کنند. یک سازنده وب سایت ابتدا باید یک دامنه ثبت کند و سپس محتوا را در سرور ارائه دهنده هاست آپلود کند. نام های دامنه و سرورها از طریق سیستم نام دامنه (DNS) به هم متصل می شوند. اطلاعات در سرورهای نام ذخیره می شود و آدرس های IP را که می توان دامنه های خاصی را در آنها یافت، ذکر کرد. بنابراین اگر کاربر یک URL را باز کند، نام دامنه به یک آدرس IP تبدیل می شود و آدرس مربوطه در اینترنت جستجو می شود. اگر همه چیز خوب پیش برود، وب سایت نمایش داده می شود.

از آنجایی که قطعی سخت افزار ممکن است رخ دهد، بسیاری از ارائه دهندگان هاستینگ چندین سرور را برای یک دامنه واحد اجرا می کنند (در دسترس بودن بالا). این اجازه می دهد تا زمانی که سرور آفلاین است، درخواست های وب سایت با موفقیت پردازش شوند. عملکرد اضافی را می توان با یک شبکه تحویل محتوا (CDN) به دست آورد. محتوا در چندین مرکز داده کپی شده و در سراسر جهان توزیع می شود. به این ترتیب، کاربران همچنین می توانند از زمان بارگذاری سریع لذت ببرند، حتی زمانی که از نظر جغرافیایی دور از ارائه دهنده میزبانی وب واقعی قرار دارند.

یک بسته میزبانی وب معمولی همچنین شامل پایگاه داده، نصب PHP و گواهی SSL است. بدون این فناوری‌های اصلی، امروزه به سختی وب‌سایتی امکان‌پذیر بود. به همین دلیل، آنها به راحتی در بسته های میزبانی بسیاری از ارائه دهندگان گنجانده شده اند.

اشکالات میزبانی وب چیست ؟

دو نوع مختلف میزبانی وب برای انتشار یک وب سایت موجود است. در اینجا یک نمای کلی از گزینه های میزبانی که در زمینه یک شرکت مرتبط هستند، آورده شده است.

هاست رایگان/تبلیغات مالی: ارزان ترین گزینه هاست فقط برای ارائه یک لیست کامل در اینجا گنجانده شده است. اگرچه هیچ هزینه ای برای میزبانی تبلیغاتی وجود ندارد، کاربران باید انتظار محدودیت های شدید در گزینه های پیکربندی و عملکرد داشته باشند. از آنجایی که نمایش تبلیغات شخص ثالث در وب سایت های خود برای شرکت ها منطقی نیست، این نوع میزبانی ارزش در نظر گرفتن در زمینه حرفه ای را ندارد.

هاست اشتراکی:

این نوع هاست یکی از محبوب ترین هاست. در اینجا چندین حساب میزبانی وب (وب سایت) روی یک سرور میزبانی می شوند. آنها منابع سخت افزاری و پهنای باند سیستم را به اشتراک می گذارند. با این حال، صاحب یک حساب کاربری هیچ گونه دسترسی مستقیم به داده های یک حساب دیگر ندارد. کاربران حرفه ای خصوصی و کوچکتر اغلب این گزینه میزبانی را با هزینه های نسبتا پایین آن انتخاب می کنند. معایب هاست اشتراکی شامل جنبه های امنیتی است. پس از همه، داده ها همراه با داده های شرکت شخص ثالث در همان سرور ذخیره می شوند. از آنجایی که منابع به طور مشترک استفاده می شوند، عملکرد نیز محدود است. هر کسی که یک سایت پربازدید را اجرا می کند و می خواهد زمان بارگذاری سریع را تضمین کند، احتمالا میزبانی را از طریق یک سرور اختصاصی انتخاب می کند.

سرور اختصاصی مجازی:

سرورهای اختصاصی مجازی امنیت بیشتری را ارائه می دهند. در حالی که شرکت‌ها سخت‌افزار یک سرور را به اشتراک می‌گذارند، حساب‌های آنها به‌صورت جداگانه به‌عنوان سیستم‌های مجازی مستقل ذخیره می‌شوند. در اینجا، کاربران معمولاً گزینه‌های پیکربندی بیشتری نسبت به میزبانی مشترک دارند.

میزبانی ابری: با این نوع میزبانی نسبتاً جدید، محتوای وب سایت در سرورهای شبکه (یا خوشه ای) ذخیره می شود. این امکان توزیع بار بهتر را فراهم می کند و کسری عملکرد میزبانی مشترک را می توان تا یک نقطه خاص جبران کرد، در حالی که هزینه ها در سطح متوسط باقی می مانند. میزبانی ابری به دلیل مسائل مربوط به حفاظت از داده ها انتقادات زیادی را به خود جلب کرده است. اگر ارائه دهنده میزبانی نتواند اقدامات احتیاطی امنیتی مناسب را انجام دهد، داده های حساس به راحتی در دست افراد اشتباه قرار می گیرند.

سرور اختصاصی:

مانند سرور اختصاصی مجازی، داده های شرکت جدا از سایر مشتریان ذخیره می شود – در این مورد، روی یک سرور فیزیکی اختصاصی که یک دستگاه کاملاً مستقل است. مزیت این است که پهنای باند کامل سیستم می تواند برای وب سایت شما استفاده شود. شرکت ها همچنین دسترسی مدیریتی کامل دارند و می توانند سرور را به دلخواه خود پیکربندی کنند.

سرور میزبانی مدیریت شده: با استفاده از این گزینه، محتوای وب سایت کاربر در یک سرور جداگانه ذخیره می شود، اما کاربر مانند سرور اختصاصی کنترل کاملی روی سخت افزار به دست نمی آورد. گزینه های پیکربندی محدودتر هستند. با این حال، ارائه دهنده میزبانی وب مدیریت و نگهداری را انجام می دهد و منابع IT شرکت را آزاد می کند.

میزبانی وب سرور / میزبانی مشترک: با این شکل از میزبانی، یک ارائه دهنده میزبانی فضایی را در اختیار شرکت ها برای سرورهای خود قرار می دهد. پیکربندی، مدیریت و نگهداری توسط هر شرکت انجام می شود. این گزینه برای شرکت هایی در نظر گرفته شده است که از سخت افزار خود استفاده می کنند اما مایلند سرورهای خود را در یک محیط حرفه ای قرار دهند. میزبانی وب کولوکیشن یکی از گران ترین انواع هاست است.

چه خدماتی در میزبانی وب علاوه بر فضای وب گنجانده شده است؟

بسته به نوع میزبانی انتخاب شده، میزبانی وب می تواند عناصر مختلفی را شامل شود. حوزه اصلی هر ارائه دهنده، ارائه فضای وب و وب سرور است، یعنی اتصال نام دامنه به فضای وب. کاربران همچنین می توانند خدمات اضافی را رزرو کنند.

به خصوص با میزبانی مشترک و میزبانی مدیریت شده، بسته های مختلفی اغلب ارائه می شود که شامل خدمات ایمیل و نصب یک کلیک CMS مانند WordPress، TYPO3 یا Joomla می شود – معمولاً با هزینه اضافی.

خدمات معمول ارائه دهندگان میزبانی وب:

 • انتقال دامنه
 • میزبانی ایمیل
 • سیستم های مدیریت محتوا (CMS)
 • خدمات پشتیبان گیری
 • باطن پایگاه داده
 • در دسترس بودن بالا
 • گواهینامه های SSL
 • تحلیل های آماری
 • پشتیبانی فنی
 • نظارت بر
 • انتخاب مکان سرور

میزبانی وب چیست ؟

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

میزبانی وب چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image