انتقال یا تغییر دامنه وردپرس : آموزش با روش آسان و سریع

کامپیوتر

انتقال یا تغییر دامنه وردپرس

برای کسانی که به تغییر وب سایت با وردپرس فکر می کنند، دو سناریو معمولی وجود دارد. برخی از کاربران می خواهند ارائه دهنده را تغییر دهند اما دامنه وردپرس خود را حفظ کنند. در این حالت، کل وب سایت و آدرس آن از یک ارائه دهنده به یک ارائه دهنده جدید منتقل می شود. از طرف دیگر، دیگران از آدرس وب فعلی خود ناراضی هستند و می خواهند دامنه جدیدی برای وب سایت خود دریافت کنند. فرم وردپرسی که استفاده می‌شود نیز تفاوت ایجاد می‌کند، زیرا انتقال یک وب‌سایت خود میزبان وردپرس معمولاً به یک وب‌سایت دارای wordpress.com بسیار متفاوت عمل می‌کند. برای کشف نکات و ترفندهای مفید برای جابجایی موفقیت آمیز سایت وردپرس در هر سناریو، ادامه مطلب را بخوانید.

سناریو 1: انتقال دامنه وردپرس به یک ارائه دهنده جدید

این بخش نشان می دهد که چگونه می توانید ارائه دهنده میزبانی وب خود را تغییر دهید اما وب سایت و آدرس وب آن را حفظ کنید. در این صورت شما دامنه را نگه می دارید و فقط وب سروری را که داده های وب سایت در آن ذخیره می شود تغییر می دهید. این فرآیند معمولاً انتقال نام دامنه نامیده می شود، اگرچه گاهی اوقات به عنوان مهاجرت (وب سایت) یا انتقال میزبان وب نیز شناخته می شود.

قبل از شروع این کار، همیشه باید یک نسخه پشتیبان از وب سایت خود ایجاد کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پلاگین های مختلف پشتیبان، مقاله ما را در مورد ایمن سازی وب سایت وردپرس خود بررسی کنید.

انتخاب سیستم مدیریت محتوای وردپرس شما یک عامل تعیین کننده در فرآیند انتقال دامنه وردپرس است. رویکرد مورد نیاز متفاوت است، بسته به اینکه وب سایت شما از طریق wordpress.com یا از طریق نصب وردپرس با میزبانی مستقل، دانلود شده از wordpress.org اداره می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل اولین نسخه CMS، ادامه مطلب را بخوانید، در حالی که اپراتورهای وبلاگ های خود میزبان می توانند به اطلاعات زیر مراجعه کنند.

مهاجرت از wordpress.com به یک میزبان جدید

دلایل خوبی برای انتقال وب سایت شما از یک سرور wordpress.com به یک ارائه دهنده جدید وجود دارد. اغلب، کاربران wordpress.com را ناکافی می‌دانند، زیرا عمدتاً برای وبلاگ‌نویسان خصوصی، مبتدیان CMS و کاربرانی که می‌خواهند یک وب‌سایت ساده را با کمترین تلاش ممکن راه‌اندازی کنند، طراحی شده است.

راه اندازی یک وب سایت از طریق wordpress.com دارای معایبی است که می توان با استفاده از نصب وردپرس به طور مستقل از میزبانی آن جلوگیری کرد. به عنوان مثال، کاربرانی که خواهان یک دامنه مستقل و فضای ذخیره سازی بیشتر هستند، ممکن است هنگام استفاده از wordpress.com با هزینه های بالایی مواجه شوند. عدم تنوع قابل توجه در پلاگین ها و تم ها نقص جدی دیگری را نشان می دهد. علاوه بر این، هیچ دسترسی FTP به فایل های وب سایت خود ندارید. بنابراین، CMS wordpress.com اغلب نمی تواند نیازهای کاربران پیشرفته تر را برآورده کند.

اگر بخواهید وب سایت خود را با یک ارائه دهنده میزبانی وب استخدام شده به جای wordpress.com میزبانی کنید، باید تمام محتوای وب سایت و دامنه وردپرس را جابه جا کنید. قبل از تغییر به یک ارائه دهنده میزبانی جدید، ضروری است که از اطلاعات خود در CMS wordpress.com نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت وردپرس، خلاصه ما از بهترین افزونه های پشتیبان وردپرس را بخوانید. همچنین باید تمام محتوای وب سایت را با ابزاری که در منوی «ابزار» در زیر «صادرات داده» قرار دارد صادر کنید. سپس از طریق یک فرآیند تنظیم هدایت می شوید که به شما امکان می دهد وب سایت را به نصب جدید وردپرس خود وارد کنید. علاوه بر این، تغییر دامنه وردپرس شما از همان الگوی نصب CMS در وهله اول پیروی می کند.

تغییر ارائه دهندگان با نصب وردپرس با میزبانی مستقل

دلایل بسیار خوبی برای انتقال دامنه وردپرس از یک وب سرور اجاره ای به سرور دیگر وجود دارد. شاید ارائه‌دهنده میزبان فعلی شما طیف مناسبی از ویژگی‌ها را ارائه ندهد، یا بسیار گران باشد، یا عملکرد سرور یا خدمات مشتری چیزی را به جا می‌گذارد. برای آموزش جامع انتقال نصب وردپرس، این راهنمای مفید در مورد مهاجرت وردپرس را بررسی کنید.

سناریو 2: تغییر دامنه وردپرس

همچنین می توان دامنه را تغییر داد اما محتوای وب سایت و ارائه دهنده میزبانی وب را حفظ کرد. این به عنوان تغییر نام دامنه شناخته می شود. اگر یک اپراتور وب سایت از آدرس اینترنتی فعلی وب سایت خود ناراضی باشد، ممکن است این مسیر را انتخاب کند. در این صورت می توانید دامنه جدیدی ثبت کرده و آن را به وب سایت خود پیوند دهید.

دلایل زیادی برای اتصال دامنه جدید به وب سایت موجود وجود دارد. به عنوان مثال، برخی از وب سایت ها ابتدا در یک محیط توسعه آزمایش می شوند. فقط زمانی که تأیید شود که همه چیز طبق برنامه کار می کند، وب سایت آنلاین می شود و در دسترس عموم قرار می گیرد. در چنین موردی، حضور وب باید به یک دامنه جدید مرتبط شود.

طیف وسیعی از دلایل تغییر دامنه جای خود را به انواع رویکردهای مختلف برای اتصال یک وب سایت وردپرس به یک آدرس وب جدید می دهد. در هر صورت، راه اندازی یک تغییر مسیر دامنه در سایت قدیمی مهم است که کاربران را به طور خودکار به دامنه جدید هدایت می کند. در غیر این صورت، شما می توانید کاهش قابل توجهی در ترافیک صفحه و رتبه پایین تر در نتایج موتورهای جستجو را تجربه کنید. به دلایل امنیتی، همیشه باید قبل از تغییر دامنه وردپرس از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

انتقال یا تغییر دامنه وردپرس

دامنه جدید برای وب سایت wordpress.com

این امکان وجود دارد که از یک نوع CMS در wordpress.com استفاده کنید که به صورت رایگان میزبانی می شود. اما در این مورد، وردپرس فقط به شما یک زیر دامنه برای وب سایت شما (یعنی website-xyz.wordpress.com) می دهد. این می تواند آماتور به نظر برسد و بازدیدکنندگان بالقوه را به ویژه برای مشاغلی که می خواهند تصویری جدی ارائه دهند، دفع کند. خوشبختانه، می توانید دامنه خود (یعنی website-xyz.com) را بعداً با پرداخت هزینه اضافه کنید.

وردپرس همچنین نقشه برداری دامنه را به عنوان یک سرویس ارائه می دهد. این به معنای پیوند یک وب سایت وردپرس موجود به دامنه دیگری است که قبلاً به عنوان مال شما ثبت شده است. همچنین می‌توان زیر دامنه‌ها را برای یک وب‌سایت موجود راه‌اندازی کرد. برای کشف رویکردهای مختلف برای تغییر دامنه وردپرس خود، ادامه مطلب را بخوانید.

ثبت دامنه جدید با wordpress.com

ساده ترین راه برای به دست آوردن یک آدرس اینترنتی جدید برای سایت وردپرس خود، پرداخت هزینه برای آن از طریق wordpress.com است. این کار در مقایسه با ثبت مستقل یک آدرس وب با یک ثبت کننده نام دامنه و سپس راه اندازی آن در wordpress.com، مستلزم کار بوروکراتیک بسیار کمتری است (به نقشه برداری دامنه در بخش زیر مراجعه کنید).

در عوض، تیم وردپرس این وظایف را بر عهده می گیرد و این روند را برای اپراتورهای وب سایت سریعتر و آسان تر می کند. تغییر دامنه به صورت زیر رخ می دهد:

  • در منو گزینه ‘Domains’ را انتخاب کرده و دامنه مورد نظر خود را وارد کنید. پس از یافتن آدرس وب مناسب، «افزودن» را انتخاب کنید.
  • آدرس ایمیل خود را وارد کنید. این به شما امکان می دهد تمام پیام های دریافتی به داشبورد وردپرس خود را مدیریت کنید.
  • اطلاعات شخصی درخواستی را وارد کنید. این جزئیات از وردپرس به ICANN منتقل می شود، جایی که شما به عنوان مالک رسمی دامنه ثبت خواهید شد. در مرحله بعد، انتخاب کنید که آیا می خواهید این اطلاعات به صورت خصوصی یا عمومی در پایگاه داده Whois ثبت شود.
  • هنگامی که پرداخت خود را انجام دادید، می توانید آدرس تازه به دست آمده خود را به عنوان دامنه اصلی خود در زیر گزینه “Domains” انتخاب کنید. آدرس قدیمی شما فعال می ماند و اگر در نوار جستجو وارد شود، به سایت جدید شما هدایت می شود. ثبت آدرس جدید شما در سیستم نام دامنه ممکن است چند ساعت طول بکشد.

یک اشکال این است که وردپرس فقط از انتهای دامنه خاصی که در اینجا ذکر شده است پشتیبانی می کند. این فهرست شامل بسیاری از دامنه‌های سطح بالای عمومی مانند .com یا .net است، اما TLD‌های شخصی‌شده در دسترس نیستند. با وجود این، آدرس‌های اینترنتی که انتهای دامنه‌شان پشتیبانی نمی‌شود، ممکن است از طریق نقشه‌برداری دامنه به وب‌سایت مرتبط شوند.

انتقال یا تغییر دامنه وردپرس : نقشه برداری دامنه با wordpress.com

WordPress.com یکی دیگر از خدمات مبتنی بر هزینه را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد دامنه ای را که از قبل خریداری کرده اید فعال کنید. نقشه برداری دامنه وردپرس به صورت زیر انجام می شود:

  1. در منو، «Domains» → «Add domain» و سپس «Upgrade» را انتخاب کنید. سپس می توانید آدرس وب ثبت شده خود را وارد کنید.
  2. مرحله بعدی این است که به ارائه دهنده دامنه فعلی خود اطلاع دهید که می خواهید دامنه خود را با wordpress.com پیوند دهید.

برای انجام این کار، باید با ثبت کننده دامنه خود تماس بگیرید و اعلام کنید که سرور نام شما باید به آدرس زیر پیوند داده شود:

  • NS1.WORDPRESS.COM
  • NS2.WORDPRESS.COM
  • NS3.WORDPRESS.COM

اگر در مورد کاری که باید انجام دهید مطمئن نیستید، همچنین می توانید برای راهنمایی بیشتر با خدمات پشتیبانی مشتری ارائه دهنده خود تماس بگیرید. از طرف دیگر، می توانید از سه آدرس ذکر شده در بالا برای جایگزینی سرورهای نام متصل به حساب ثبت نام خود استفاده کنید.

  1. اکنون می توانید آدرس اینترنتی خود را به عنوان دامنه اصلی خود در بخش «دامنه ها» مشخص کنید. ممکن است چند ساعت طول بکشد تا دامنه جدید شما در دسترس باشد.

استفاده از خدمات wordpress.com ممکن است ساده‌ترین و سریع‌ترین روش تغییر آدرس اینترنتی یا ارائه‌دهنده دامنه شما باشد، اما گران‌ترین راه نیز هست. راه اندازی یک وب سایت وردپرس خود میزبان عموماً در مقایسه با آن بسیار مقرون به صرفه تر است.

اگر از استفاده از سیستم های مدیریت محتوا کاملاً مطمئن نیستید، یک جایگزین وجود دارد: برخی از ارائه دهندگان میزبانی وردپرس پشتیبانی شده را ارائه می دهند. در این صورت، تامین کننده امنیت و نگهداری را بر عهده می گیرد. به عنوان یک کاربر، کنترل بسیار کمتری بر مدیریت CMS دارید، اما تمام مزایای یک وب سایت وردپرس خود میزبان (یعنی افزونه ها و تم های بیشتر) را دارید.

انتقال یا تغییر دامنه وردپرس : دریافت دامنه جدید برای وب سایت وردپرس خود میزبان

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ممکن است بخواهید یک وب سایت وردپرس میزبان مستقل را به یک آدرس وب جدید متصل کنید. می توانید این کار را به صورت دستی و با تنظیم دامنه جدید روی فایل wp-config.php انجام دهید، اما این فرآیند می تواند منجر به مشکلاتی در تنظیمات، تم ها و ابزارک های وردپرس شود.

برای جلوگیری از این مشکلات، می توانید دامنه را از طریق پایگاه داده وردپرس با افزونه ای که برای آن هدف خاص طراحی شده است مانند Duplicator یا WP Migrate DB تغییر دهید. گزینه دوم نیز در چهار نسخه حرفه ای موجود است. این پیش ابزارها یک حرکت سریع و بدون درد را با نرخ های مختلف و متناسب با طیف وسیعی از بودجه ها امکان پذیر می کنند، اما تنها در صورتی ارزش سرمایه گذاری را دارد که به طور مرتب نیاز به انتقال یا تغییر دامنه خود داشته باشید. در بیشتر موارد، دو افزونه رایگان و سایر افزونه های وردپرس کاملاً کافی هستند.

علاوه بر این تغییرات در پایگاه داده وردپرس، لازم است تنظیمات را با ارائه دهنده هاست خود نیز انجام دهید. باید اطمینان حاصل کنید که دامنه جدید شما به پوشه وردپرس در سرور شما متصل است و یک تغییر مسیر خودکار از آدرس وب قدیمی خود به آدرس جدید خود تنظیم کرده اید. در راهنمای ما برای تغییر مسیرهای URL در مورد این موضوع بیشتر بخوانید.

انتقال یا تغییر دامنه وردپرس : از امکانات متنوع برای تغییر دامنه ها و ارائه دهندگان استفاده کنید

دو نسخه مختلف وردپرس (نصب میزبانی مستقل و wordpress.com) به این معنی است که انتخاب گسترده ای از گزینه های انتقال دامنه وردپرس وجود دارد. از آنجایی که وردپرس پر استفاده ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان است، توسعه دهندگان همچنین مجموعه ای از افزونه ها را برای مقابله با تغییر دامنه در هر سناریو ممکن ایجاد کرده اند. در IONOS شما همیشه بسته میزبانی مدیریت شده وردپرس را با هر نیازی که دارید پیدا خواهید کرد. علاوه بر مزایای بسیاری که خود وردپرس دارد، از پشتیبانی فنی شبانه روزی بهره مند خواهید شد تا بتوانید به طور کامل روی وبلاگ نویسی تمرکز کنید.

به لطف طیف وسیعی از افزونه ها و روش های موجود، راه حلی برای هر کاربر و مجموعه شرایط منحصر به فرد او وجود دارد. پلاگین‌های با کاربرد آسان می‌توانند به مبتدیان کمک کنند تا پروژه‌های خود را به مرحله اجرا درآورند، در حالی که کاربران با تجربه‌تر می‌توانند افزونه‌های پیچیده‌تر یا تنظیم دستی را انتخاب کنند. از آنجایی که جامعه وردپرس بسیار بزرگ است، کاربران می توانند اعتماد کنند که افزونه های مختلف مهاجرت به روز نگه داشته می شوند. بنابراین، می‌توانید همیشه به داشتن طیف وسیعی از ابزارها برای انتقال یا تغییر دامنه وردپرس خود اعتماد کنید.

انتقال یا تغییر دامنه وردپرس

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image