مشکل غیر قابل خوانایی USB و Pen : حل مشکل با روش آسان و سریع

کامپیوتر

مشکل غیر قابل خوانایی USB

آیا USB خراب قابل تعمیر است؟ درایو فلش ممکن است گاهی خراب و ناخوانا شود، این صفحه ابزارهای رایگان تعمیر USB و راهنمای گام به گام را برای تعمیر درایوهای USB و بازیابی فایل های گم شده از درایوهای USB غیرقابل دسترس در اختیار شما قرار می دهد.

آیا USB خراب قابل تعمیر است؟

یک درایو USB می تواند یک درایو قلم، درایو انگشت شست، درایو USB، درایو پرش، یک کارت SD با کارتخوان، درایو فلش USB و غیره باشد که به شما کمک می کند اطلاعات را بین رایانه ها ذخیره، پشتیبان گیری یا انتقال دهید. مشکل بزرگ هنگام استفاده از درایو USB این است که ممکن است خراب یا آسیب ببیند. پیامد خرابی درایو USB از دست دادن اطلاعات است.

چگونه بفهمیم که فلش USB نیاز به تعمیر دارد؟

هنگامی که درایو USB را به رایانه وارد می کنید، یک کادر پیام به طور خودکار برخی از پیام های خطایی مانند “You need to format the disk in drive before using it. Do you want to format it?” ظاهر می شود. “The parameter is incorrect” “Location is not available. Drive is not accessible. The volume does not contain a recognized file system. Please make sure that all required file system drivers are loaded and that the volume is not corrupted.” “Please insert disk into removable disk” “USB device not recognized or malfunctioned”. علاوه بر این، سیستم فایل درایو USB به جای FAT32 یا exFAT RAW است.

در بیشتر موارد، خرابی درایو فلش USB یک مشکل سطح منطقی است که با مراحل ساده قابل تعمیر است. ابزار تعمیر USB می تواند ابزارهای داخلی ویندوز مانند Command Prompt، Disk Management و غیره باشد. مشکل این است که این فرآیندهای تعمیر اغلب منجر به از دست رفتن اطلاعات درایو فلش می شود. اگر اطلاعات مهمی در درایو فلش USB خراب وجود داشته باشد، چه کاری باید انجام دهم؟ ابتدا اطلاعات را بازیابی کنید و سپس درایو USB را تعمیر کنید.

چگونه یک USB ناخوانا را با ابزار تعمیر USB در ویندوز 10 تعمیر کنم؟

سلب مسئولیت: تعمیر درایو فلش USB وسیله ای برای بازیابی اطلاعات نیست و این احتمال وجود دارد که فرآیند تعمیر درایو فلش USB داده ها را از بین ببرد. اگر داده‌های مهمی در درایو فلش USB وجود دارد، لطفاً قبل از استفاده از روش‌های تعمیر زیر، از داده‌ها نسخه پشتیبان تهیه کنید یا اطلاعات را بازیابی کنید.

دانلود رایگان ابزار تعمیر USB و نرم افزار بازیابی اطلاعات

ابزارهای تعمیر USB برای بررسی و تعمیر خطاهای دستگاه های USB مانند درایو قلم، درایو فلش، کارت حافظه، درایو دیسک USB و غیره طراحی شده اند. وقتی “ابزار تعمیر USB” یا “ویندوز تعمیر USB” را در گوگل جستجو کنید، نتایج متعددی خواهید دید. که ادعا می کند از تعمیر درایو USB آسیب دیده پشتیبانی می کند. با این حال، سیستم عامل ویندوز ابزارهای تعمیر را نیز ارائه می دهد، و این ابزارها رایگان هستند. تنها نقص این است که بازیابی اطلاعات در دسترس نیست.

اگر ابزار تعمیر شخص ثالث را به ابزارهای داخلی ویندوز ترجیح می دهید، سپس DiskGenius را امتحان کنید که طیف گسترده ای از ویژگی های مربوط به بازیابی اطلاعات، پشتیبان گیری از داده ها، ابزارهای دیسک و غیره را پوشش می دهد. با DiskGenius، می توانید به راحتی داده های از دست رفته را از خراب یا RAW بازیابی کنید. درایوها، بخش‌های خراب را بررسی و تعمیر کنید، دیسک‌های دارای بخش‌های خراب را شبیه‌سازی کنید، اطلاعات درایو USB/کارت SD/HDD را برای همیشه پاک کنید، درایو USB 64 گیگابایتی و بزرگ‌تر را به FAT32 فرمت کنید و موارد دیگر.

رفع مشکل غیر قابل خوانایی USB : بخش های خراب درایو USB را بررسی یا تعمیر کنید

DiskGenius از اسکن درایوهای داخلی و خارجی پشتیبانی می کند تا بررسی کند که آیا بخش های بدی وجود دارد یا خیر. استفاده از فرآیند بررسی بدسکتور ایمن است، زیرا این فرآیند فقط خواندنی است و روی فایل‌های درایو USB تأثیری ندارد. با این حال، اگر می‌خواهید بخش‌های خراب را تعمیر کنید، ابتدا از داده‌ها نسخه پشتیبان یا بازیابی کنید.

مرحله 1. DiskGenius Free Edition را راه‌اندازی کنید، درایوی را که می‌خواهید برای بخش‌های بد اسکن کنید انتخاب کنید و از منوی «Disk» گزینه «Verify or Repair Bad Sectors» را کلیک کنید.

یو اس بی درایو

مرحله 2. روی دکمه “Start Verify” کلیک کنید و برنامه شروع به اسکن درایو می کند.

نرم افزار

مشکل غیر قابل خوانایی USB : از ابزار بررسی دیسک در Windows File Explorer استفاده کنید

مرحله 1. درایو فلش USB آسیب دیده را به درگاه USB رایانه وارد کرده و Windows File Explorer را باز کنید.

مرحله 2. روی درایو USB کلیک راست کرده و گزینه “Properties” را انتخاب کنید.

مرحله 3. در کادر پاپ آپ روی تب “ابزارها” کلیک کنید و روی دکمه “بررسی” در زیر “بخش بررسی خطا” کلیک کنید.

مرحله 4. روی “اسکن و تعمیر درایو” کلیک کنید و منتظر بمانید تا فرآیند بررسی خطا به پایان برسد.

مشکل غیر قابل خوانایی USB : درایو خراب را به FAT32/NTFS فرمت کنید

مرحله 1. روی دکمه “شروع” کلیک راست کرده و “مدیریت دیسک” را انتخاب کنید.

مرحله 2. درایوی را که می خواهید تعمیر کنید پیدا کنید، روی آن کلیک راست کرده و گزینه “Format” را از منوی ظاهر شده انتخاب کنید.

مرحله 3. یک نوع سیستم فایل را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید و روی دکمه “OK” کلیک کنید.

مرحله 4. فرمت کردن درایو تمام داده های موجود در آن را پاک می کند. قبل از قالب‌بندی، از هر داده‌ای که می‌خواهید نگه دارید، نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای شروع فرآیند قالب بندی روی دکمه “OK” کلیک کنید.

مشکل غیر قابل خوانایی USB : درایو خراب را با diskpart تعمیر کنید

مرحله 1. cmd را در کادر جستجو در کنار منوی Start تایپ کنید، و “Command Prompt” را در نتیجه جستجو پیدا خواهید کرد. روی “اجرا به عنوان مدیر” کلیک کنید.

مرحله 2. diskpart را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید.

مرحله 3. دستورات زیر را یکی یکی تایپ کنید و بعد از هر دستور کلید Enter را فشار دهید.

حجم فهرست
حجم # را انتخاب کنید (لطفاً شماره حجمی را که می خواهید تعمیر کنید، # را جایگزین کنید)
فرمت fs=FAT32 سریع
ابزار تعمیر USB

مشکل فیزیکی درایو USB

چگونه بفهمیم که فلش USB دچار آسیب فیزیکی شده است؟ درایو USB توسط کامپیوتر قابل شناسایی نیست، درایو توسط ویندوز فرمت نمی شود، کامپیوتر را فریز می کند، درایو پر از بخش های بد است و غیره.

دور نگه داشتن درایوهای USB از مشکلات فیزیکی سخت است، زیرا تمام دستگاه های ذخیره سازی طول عمر دارند، به این معنی که مشکل سخت افزاری-مکانیکی اجتناب ناپذیر است. هنگامی که یک درایو USB دچار نقص سخت افزاری می شود، معمولاً کنترلر، سیستم عامل، پین های رابط USB یا تراشه شکسته می شود.

ابزار تعمیر USB برای مشکلات فیزیکی برای دانلود در دسترس نیست، زیرا آنها معمولاً به جای نرم افزار، ماشین های فیزیکی هستند. اگر به دنبال بازیابی اطلاعات از چنین درایوهای USB هستید، باید درایو را به شرکت بازیابی اطلاعات ارسال کنید.

چگونه اطلاعات را از درایو USB خراب بازیابی کنیم؟

DiskGenius یک ابزار قابل اعتماد تعمیر USB و نرم افزار بازیابی اطلاعات است و بهترین گزینه برای مقابله با درایو USB، هارد دیسک و هارد اکسترنال خراب، RAW یا ناخوانا است. ویژگی بازیابی فایل می تواند با خیال راحت فایل های از دست رفته را از درایوهای فرمت شده یا آسیب دیده برای شما بازیابی کند. با این وجود، می‌توانید از آن برای فرمت کردن درایو USB خراب به FAT32 بدون در نظر گرفتن ظرفیت آن، بررسی و تعمیر بخش‌های خراب و غیره استفاده کنید.

مراحل بازیابی فایل های از دست رفته از درایوهای USB خراب، فرمت نشده، آسیب دیده یا غیرقابل دسترس:

مرحله 1. DiskGenius را دانلود و بر روی رایانه خود نصب کنید و درایو USB را که به بازیابی فایل نیاز دارد نیز به رایانه متصل کنید.

مطمئن شوید که درایو USB توسط نرم افزار قابل حذف است و قبل از انجام فرآیند بازیابی اطلاعات، درایو USB را جدا نکنید.

مرحله 2. DiskGenius را اجرا کنید و درایو USB را در صفحه اصلی پیدا کنید. روی درایو کلیک راست کرده و از منوی زمینه “بازیابی فایل های از دست رفته” را انتخاب کنید.

تمامی هارد ها و دیسک های اکسترنال در نرم افزار لیست شده اند، می توانید لیست دیسک ها را در قسمت سمت چپ مشاهده کنید. درایو USB را انتخاب کنید و می توانید پارتیشن را در رابط اصلی ببینید.

مشکل غیر قابل خوانایی USB

مرحله 3. روی دکمه “شروع” کلیک کنید و برنامه شروع به اسکن درایو می کند. به طور کلی، اسکن درایو USB زمان زیادی نمی برد.

مشکل غیر قابل خوانایی USB

منتظر بمانید تا اسکن کامل شود.

مشکل غیر قابل خوانایی USB

مرحله 4. پیش نمایش فایل های از دست رفته و بررسی کنید که آیا آنها درست است.

باید فایل های زیادی در نتیجه اسکن لیست شده باشد. پیش‌نمایش فایل به بررسی اینکه آیا این فایل‌ها همان چیزی هستند که می‌خواهید بازیابی کنید یا خیر و وقتی درایو USB آسیب می‌بیند، خراب می‌شوند، کمک می‌کند.

با دوبار کلیک کردن روی یک فایل می توانید پنجره پیش نمایش را باز کنید که محتوای فایل را به صورت زیر نشان می دهد. اگر فایل‌های شما بدون خطا قابل پیش‌نمایش باشد، در نهایت می‌توان آن‌ها را به درستی بازیابی کرد.

پیش نمایش همه فهرست های فهرست شده در نرم افزار را انجام دهید، به خصوص آن دسته از فایل هایی که در قسمت «انواع بازیابی شده» نمایش داده می شوند.

مشکل غیر قابل خوانایی USB

مرحله 5. فایل هایی را که می خواهید بازیابی کنید در هارد دیسک کامپیوتر کپی کنید.

مشکل غیر قابل خوانایی USB

پیشنهاداتی برای افزایش میزان موفقیت بازیابی اطلاعات درایو USB:

قبل از بازیابی فایل ها، درایو فلش USB را فرمت نکنید.

 • chkdsk را برای تعمیر خطاهای درایو USB اجرا نکنید. این ممکن است دوباره آسیب بیشتری به درایو وارد کند.
 • هنگامی که در حال بازیابی اطلاعات با نرم افزار بازیابی هستید، فایل های بازیابی شده را به درایو USB ذخیره نکنید.
 • هنگامی که فایل های گم شده در نرم افزار بازیابی اطلاعات یافت می شوند، قبل از ثبت نرم افزار، آنها را یک به یک پیش نمایش کنید تا درستی آنها را بررسی کنید.
 • اگر فایل‌هایی با نام اصلی باز نمی‌شوند، فایل‌های فهرست شده در «انواع بازیابی» را مشاهده کنید. همچنین، می‌توانید با پشتیبانی فنی تماس بگیرید که بهترین تلاش را برای کمک به شما در بهبود بازیابی خواهد کرد.

مشکل غیر قابل خوانایی USB : چگونه از از دست رفتن اطلاعات در درایوهای فلش USB جلوگیری کنیم؟

از دست دادن اطلاعات آخرین چیزی است که می خواهیم هنگام استفاده از درایو فلش USB با آن مواجه شویم. اگر اقدامات خاصی را انجام دهیم اغلب می توان از مشکل از دست دادن داده جلوگیری کرد:

 • هنگام حذف فایل‌ها یا قالب‌بندی درایو مراقب باشید: حذف و قالب‌بندی فایل‌ها را حذف می‌کند و باید مطمئن شوید که چنین اقداماتی روی داده‌های درست انجام می‌شوند.
 • درایو USB را قبل از جدا کردن آن از رایانه با خیال راحت خارج کنید: حذف مستقیم درایو USB بدون کلیک کردن بر روی رسانه ای که به طور ایمن خارج می شود، سیستم فایل را خراب می کند.
 • از درایو فلش USB در برابر آسیب های فیزیکی محافظت کنید: درایو فلش USB و سایر دستگاه های ذخیره سازی شکننده تر از آنچه تصور می کنید هستند. از آنها با احتیاط استفاده کنید.
 • پشتیبان‌گیری از فایل‌ها: مطمئن‌ترین راه برای محافظت از امنیت داده‌ها، ایجاد پشتیبان‌گیری است. حتماً نسخه‌های پشتیبان را در دستگاه‌های مختلف نگه دارید.

سوالات متداول در مورد تعمیر درایو فلش در ویندوز

چگونه تعمیر ویندوز را از USB اجرا کنم؟

تعمیر راه اندازی ویندوز می تواند به رفع برخی از مشکلات مانند صفحه سیاه در ویندوز 10، صفحه آبی، بازیابی سیستم و غیره کمک کند.

مرحله 1. یک درایو Windows Recovery ایجاد کنید (شروع > ایجاد درایو بازیابی > بعدی > درایو USB را وارد کنید و روی Next > ایجاد کلیک کنید).

مرحله 2. کامپیوتر را از طریق این درایو USB بوت کنید.

مرحله 3. گزینه های پیشرفته > عیب یابی > گزینه های پیشرفته > راه اندازی تعمیر را کلیک کنید

چگونه USB ویندوز 10 را اسکن و تعمیر کنم؟

هنگامی که مشکلی در درایو USB وجود دارد، می توانید با این مراحل آن را اسکن و تعمیر کنید:

مرحله 1. درایو USB > Properties > Tools > Check را انتخاب کرده و راست کلیک کنید.

مرحله 2. گزینه “اسکن و تعمیر درایو” را کلیک کنید.

آیا USB قابل بازیابی است؟

بله، با کمک نرم افزارهای بازیابی اطلاعات مانند Eassos Recovery، DiskGenius و غیره می توان فایل ها را از یک درایو USB فرمت شده یا خراب بازیابی کرد. نیازی به تماس با خدمات بازیابی اطلاعات نیست، زیرا می توانید این کار را خودتان انجام دهید.

چگونه می توانم USB خراب را به صورت رایگان تعمیر کنم؟

هزینه تعمیر فلش مموری چقدر است؟ در واقع رایگان است. برای تعمیر درایو USB خراب بدون پرداخت هزینه و دست نخورده نگه داشتن فایل‌ها، این مراحل را امتحان کنید:

مرحله 1. بازیابی فایل ها از درایو USB با استفاده از ویژگی “بازیابی فایل” DiskGenius.

مرحله 2. درایو فلش را در Windows Disk Management فرمت کنید.

چگونه می توانم درایو فلش خود را دوباره کار کنم؟

آیا نمی دانید کجا می توانید فلش مموری را تعمیر کنید؟ می توانید با روش های زیر تعمیر فلش مموری را امتحان کنید:

 • سعی کنید درایو فلش را به یک پورت USB دیگر وصل کنید.
 • درایورهای فلش را به روز کنید.
 • درایو فلش USB را فرمت کنید.
 • خراب سکتورها را بررسی و تعمیر کنید.

نتیجه

معمولاً مشاهده می‌کنید که درایو فلش USB خراب یا آسیب می‌بیند، اما راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای تعمیر درایو USB آن را امتحان کنید. هنگامی که درایو USB به دلیل مشکلات سخت افزاری به شدت آسیب دیده است، ممکن است خرید یک درایو جدید آسان تر باشد. در صورتی که درایو فلش USB خراب فایل های مهم را ذخیره می کند، می توانید از DiskGenius برای بازیابی آسان فایل های از دست رفته استفاده کنید.

مشکل غیر قابل خوانایی USB

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image