ویژگی های شخصیت ESFJ

ویژگی های شخصیت ESFJ

مطالب علمی

ویژگی های شخصیت ESFJ

ESFJ ها یاوران وظیفه شناس، حساس به نیازهای دیگران و با انرژی به مسئولیت های خود اختصاص داده شده اند. آنها به شدت با محیط عاطفی خود هماهنگ هستند و هم به احساسات دیگران و هم به برداشتی که دیگران از آنها دارند توجه دارند. ESFJ ها احساس هماهنگی و همکاری در اطراف خود را دوست دارند.

ESFJ ها برای وفاداری و سنت ارزش قائل هستند و معمولا خانواده و دوستان خود را اولویت اصلی خود قرار می دهند. آنها با زمان، تلاش و احساسات خود سخاوتمند هستند. آن‌ها اغلب نگرانی‌های دیگران را طوری می‌پذیرند که گویی متعلق به خودشان است، و سعی می‌کنند از استعدادهای سازمانی مهم خود برای نظم بخشیدن به زندگی دیگران استفاده کنند.

ESFJ مخفف چیست؟

ESFJ مخفف برای توصیف یکی از شانزده تیپ شخصیتی است که توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز ایجاد شده است. مخفف عبارت Extraverted, Sensing, Feeling, Judging است. ESFJ فردی را نشان می دهد که از زمان صرف شده با دیگران انرژی می گیرد (برونگرا)، که بر واقعیت ها و جزئیات به جای ایده ها و مفاهیم (حس) تمرکز می کند، که بر اساس احساسات و ارزش ها تصمیم می گیرد (احساس) و و ترجیح می دهد برنامه ریزی شده و سازماندهی شده باشد تا خودجوش و انعطاف پذیر (قضاوت). ESFJ ها گاهی اوقات به دلیل علاقه آنها به مراقبت از دیگران به روش های عملی به عنوان شخصیت های ارائه دهنده نامیده می شوند.

ارزش ها و انگیزه های ESFJ

ESFJ ها بر اساس یک کد اخلاقی سختگیرانه عمل می کنند و به دنبال این هستند که دیگران نیز همین کار را انجام دهند. آنها اغلب چیزها را سیاه و سفید، درست و غلط می بینند و معمولاً از به اشتراک گذاشتن ارزیابی های خود از رفتار دیگران خجالتی نیستند. ESFJ ها به دنبال هماهنگی و همکاری هستند و احساس می کنند این بهترین زمانی است که همه از مجموعه قوانین یکسانی پیروی کنند. آنها در نحوه ارتباط افراد با یکدیگر احساس نظم دارند و اغلب نقش هایی را بر عهده می گیرند که به آنها اجازه می دهد تا به اجرای آن نظم اجتماعی کمک کنند.

ESFJ ها نسبت به نیازهای دیگران احساس مسئولیت شخصی می کنند و معمولا مشتاق مشارکت و کمک هستند. آن‌ها تمایل دارند جدی و عملی باشند و با وظیفه‌شناسی، کسب و کار را بر لذت ترجیح می‌دهند – به‌ویژه کسب و کار مراقبت از دیگران. آنها معمولاً از کارهای روزمره لذت می برند و اغلب یک برنامه منظم دارند که به آنها اجازه می دهد سازماندهی شده و سازنده باشند.

چگونه دیگران ESFJ را می بینند

ESFJ ها اغلب میزبان هستند. آنها تمایل دارند بدون تردید نقش سازمان دهنده را بر عهده بگیرند و می خواهند مطمئن باشند که از همه مراقبت می شود. نقش هایی مانند رهبر کمیته، برنامه ریز رویداد و داوطلب کلیسا به خوبی با ESFJ سازگار است. آنها معمولاً با جوامع خود درگیر هستند و سخت تلاش می کنند تا سهم خود را در حفظ نظم اجتماعی انجام دهند. ESFJ ها به افراد دیگر علاقه دارند و دوست دارند جزئیات زندگی آنها را بدانند. شایعات سرگرمی مورد علاقه بسیاری از ESFJ ها است. آنها عاشق به اشتراک گذاشتن داستان در مورد افراد اطراف خود هستند.

ESFJها یک کد اخلاقی واضح دارند که رفتار و انتظارات آنها از دیگران را هدایت می کند. آنها اغلب در مورد اینکه مردم چگونه باید رفتار کنند و کار درست انجام دهند، نظرات قوی دارند. آداب و رسوم و سایر کدهای تعامل اجتماعی اغلب مورد توجه ESFJ ها هستند. آنها ممکن است به صورت سیاه و سفید، درست و غلط فکر کنند. آن‌ها می‌توانند درباره دیگرانی که فکر می‌کنند درست عمل نمی‌کنند قضاوت کنند، اما بهترین نیت را دارند: آنها فقط می‌خواهند همه از قوانین پیروی کنند تا بتوانند با هم کنار بیایند. ESFJ می‌خواهد همه چیز با اطرافیانش خوب باشد و ممکن است با مشکلات و نگرانی‌های دیگران بسیار درگیر شود.

ویژگی های شخصیت ESFJ : تیپ شخصیتی ESFJ چقدر نادر است؟

ESFJ دومین نوع رایج در جمعیت است.

 • 12 درصد از جمعیت عمومی
 • 17 درصد از زنان
 • 8 درصد از مردان

ESFJ های معروف

از ESFJ های معروف می توان به مارتا استوارت، دیو توماس، سم والتون، باربارا والترز، آریانا گرانده، ویلیام هاوارد تافت، جی سی پنی، سالی فیلد، مری تایلر مور و ری کروک اشاره کرد.

ویژگی های شخصیت ESFJ : حقایقی در مورد ESFJ ها

 • در میان افرادی که از سوءمصرف مواد رنج می برند کمتر حضور دارند
 • در میان انواع با بالاترین منابع برای مقابله با استرس
 • بالاترین میزان رضایت از ازدواج یا رابطه صمیمی از همه نوع است
 • در میان به احتمال زیاد از همه نوع برای ماندن در کالج
 • به احتمال زیاد از همه نوع از همکاران خود راضی هستند
 • ارزش های موجود در کار شامل ساختار شفاف، امنیت و توانایی خدمت به دیگران است
 • در میان انواعی که بیشترین رضایت را از کار خود دارند
 • معمولاً در مشاغل در آموزش، مراقبت های بهداشتی و مذهبی یافت می شود

ویژگی های شخصیت ESFJ : سرگرمی ها و علایق ESFJ

فعالیت های اوقات فراغت محبوب برای ESFJ ها شامل داوطلب شدن در جامعه، خیریه، یا سازمان های مذهبی است. جشن گرفتن تعطیلات و سنت های خانوادگی؛ آشپزی و ورزش های اجتماعی

ویژگی های شخصیت ESFJ

ویژگی های شخصیت ESFJ

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image