گروه هکری Anonymous چیست ؟

کامپیوتر

گروه هکری Anonymous چیست ؟

ناشناس به اصطلاح هکتیویسم، یعنی هک کردن به دلایل سیاسی یا اجتماعی را رایج کرد. با این حال، در ابتدا، گروه هکرها در درجه اول با شوخی های جمعی توجه خود را به خود جلب کردند. چه اقداماتی به Anonymous نسبت داده می‌شود، انجمن امروز چه اهدافی را دنبال می‌کند و ماسک چیست؟

گروه هکری Anonymous چیست ؟ چه کسی پشت ناشناس است؟

Anonymous (یونانی باستان به معنای “بی نام”، “بدون نام”) مجموعه ای از فعالان است که از سال 2008 از طریق اقدامات اعتراضی آگاهی را در مورد آزادی بیان و استقلال اینترنت و قانون کپی رایت افزایش می دهند. در این روند، نویسندگان خاص، مختلف سازمان‌ها، مقامات دولتی و شرکت‌های جهانی هدف قرار گرفتند. ابزار عمل آنها در درجه اول حملات سایبری و تظاهرات عمومی است و در هر دو مورد، فعالان ناشناس باقی می مانند. در نتیجه، افراد خاصی که پشت این مجموعه هستند، هم برای مردم و هم برای مقامات جنایی که در حال بررسی اقدامات عمدتاً غیرقانونی آنها هستند ناشناخته هستند.

در سال‌های اخیر فقط دستگیری‌های فردی چهره‌ای به Anonymous داده است. شناخته شده ترین افشاگری اعضا را می توان به گروه هکری LulzSec که در سال 2012 منهدم شد، ردیابی کرد. یکی از بنیانگذاران آن Hector Monsegur و اعضای Jeremy Hammond و مصطفی الباسام متعلق به Anonymous بودند.

اهداف گروه هکری Anonymous چیست ؟

اهداف ناشناس بسیار متنوع هستند. اول، اقدامات اعتراضی آن قبلاً با هدف ممنوعیت کلیسای ساینتولوژی و تأسیسات و اقدامات آن بود. حملات منع سرویس به وب‌سایت‌های این سازمان با تماس‌های شوخی و اعتراض‌های عمومی همراه بود. هدف ناشناس آسیب رساندن به هدف انتخابی خود به روشی مستقیم است. این گروه از قابلیت های خود برای سرقت و افشای اطلاعات حساس استفاده می کند که از آن به عنوان Doxing یاد می شود.

Anonymous ناقضان حقوق بشر، دیکتاتورها و سانسورچیان را به عنوان اهداف اولویت خود معرفی کرده است. به دلیل ساختار غیرمتمرکز آن، هیچ خط یا ایدئولوژی اخلاقی نمی‌تواند تدوین شود. به همین دلیل، ناشناس در سال‌های اخیر بارها مجبور شده است از اقدامات مختلفی که به نام جمعی انجام می‌شد، اما به سختی مورد تایید داخلی آن قرار می‌گرفت، فاصله بگیرد.

گروه هکری Anonymous چیست ؟ چگونه، چه زمانی و چرا ناشناس تاسیس شد؟

نام ناشناس از گمنامی فرضی گرفته شده است که تحت آن کاربران تصاویر، ویدیوها و پست‌های خود را در وب منتشر می‌کنند. ایده استفاده از این اصطلاح به عنوان یک هویت مشترک در تابلوهای تصویر (تالارهای اینترنتی برای تبادل ناشناس پیام ها و فایل ها) مانند 4chan ظهور کرد. در سال 2004، یک مدیر پروتکل “Forced_Anon” را فعال کرد که به طور خودکار همه پست ها را به عنوان “ناشناس” امضا می کرد. اندکی بعد، ایده اولیه یک فرد مجرد در پشت این نمایه به یک الگوی رفتاری اینترنتی محبوب تبدیل شد.

از طریق برد /b/ 4chan، کاربران گرد هم آمدند تا شوخی‌های دسته جمعی یا حملاتی را در وب‌سایت‌های دیگر انجام دهند . هدف این حملات در درجه اول سایت ها و افرادی بود که اهداف آسان را نشان می دادند. هیچ ایدئولوژی یا انگیزه مشخصی در پشت اقدام جمعی در آن مرحله وجود نداشت. با این وجود، اقدامات مشترک سنگ بنای آنچه را که امروزه به نام ناشناس شناخته می شود، قرار داد. این گروه از سال 2008 به طور فزاینده ای سیاسی شده است.

منظور از ماسک چیست؟

در ویدئوها یا در طول تظاهرات عمومی، اعضای Anonymous همیشه با ماسک گای فاکس ظاهر می‌شوند، بر اساس رمان گرافیکی “V for Vendetta” اثر آلن مور، که اولین بار در سال 1982 منتشر شد، که به میراث تاریخی گای فاکس (1570-1606) می‌پردازد. ، یک افسر کاتولیک انگلستان. V، شخصیت اصلی، نقاب شبیه چهره انقلابی تاریخی را در مبارزه با حزب حاکم بر سر دارد. نقاشی‌های دیوید لوید هنرمند بریتانیایی کمیک بعداً به عنوان الگویی برای اقتباس سینمایی از این کمیک در سال 2006 استفاده شد که از طریق آن ماسک گای فاکس و معنای نمادین آن محبوبیت جهانی پیدا کرد.

کدام اقدامات مهم به ناشناس نسبت داده می شود؟

اقدام فوق الذکر علیه ساینتولوژی، که به عنوان پروژه Chanology نیز شناخته می شود، آغاز فعالیت های Anonymous در سال 2008 بود. از آن زمان، این گروه به طور منظم حملات و افشاگری های جدیدی را انجام داده است که به دلیل پیامدهای سیاسی و اجتماعی خود، سر و صدایی در سطح جهانی ایجاد کرده است. ما برخی از برجسته‌ترین «عملیات» را گردآوری کرده‌ایم – همانطور که Anonymous دوست دارد پروژه‌های خود را نام ببرد.

بازپرداخت عملیات

در سال 2010، Anonymous Operation Payback را راه‌اندازی کرد. یک حمله انکار خدمات توزیع‌شده که علیه انجمن‌های کپی رایت مانند RIAA و IFPI، که نقض حق چاپ را در وب‌سایت‌های تورنت دنبال می‌کردند، تلافی کرد. در پایان سال، تمرکز این عملیات به شرکت هایی مانند ویزا و مسترکارت که روابط تجاری خود را با ویکی لیکس قطع کرده بودند، معطوف کرد.

در سال 2011، پس از دستگیری دو نفر که در این عملیات شرکت داشتند، دادستان ها و پلیس هلند هدف قرار گرفتند.

عملیات یخ داعش و عملیات پاریس

در سال 2014، Anonymous کمپین جنگ سایبری خود را علیه داعش آغاز کرد. عملیات یخی داعش از آن زمان به دنبال کاهش نفوذ این سازمان تروریستی در رسانه های اجتماعی بوده است. هزاران اکانت مشکوک در فیس بوک و توییتر متعاقباً تصرف، لو رفت یا غیرقابل استفاده شد.

پس از حملات تروریستی پاریس (2015) که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت، این گروه به عنوان بخشی از عملیات پاریس، تلاش های خود را تشدید کرد. تا به امروز، موفقیت هر دو عملیات، که برخی از آنها حتی در درون Anonymous نیز غیرمولد تلقی می شوند، قابل مدیریت بوده است.

عملیات KKK

در 28 اکتبر 2015، Anonymous اعلام کرد که این سازمان حداکثر 1000 نفر از اعضای Ku Klux Klan و سایر افراد وابسته به گروه تروریستی و نفرت پرست سفیدپوست را با افشای نام آنها، به این ادعا که آنها سزاوار حفظ حریم خصوصی نیستند، رد خواهد کرد. یک هفته بعد، فهرستی از 57 شماره تلفن و 23 آدرس ایمیل منتشر شد. با این حال، Anonymous انتشار این اطلاعات را تکذیب کرد و مدعی شد که همچنان قصد آن را دارند، که چند روز بعد این کار را انجام دادند.

عملیات دولت نیجریه

در سال 2020، Anonymous حملات سایبری به دولت نیجریه در حمایت از جنبش #EndSARS در این کشور انجام داد. LiteMods، یکی از اعضای Anonymous، حتی این حملات را توییت کرد. EFCC، INEC، و سایر وب سایت های دولتی نیجریه با حملات DDoS غلبه کردند.

عملیات روسیه

Anonymous در اواخر فوریه 2022 درگیر جنگ بین روسیه و اوکراین شد. در مدت کوتاهی صدها وب سایت بانک های روسی و شرکت های دولتی مانند Sberbank و Gazprom، رسانه هایی مانند Russia Today (RT) و سایت های دولتی روسیه از حملات DDoS استفاده می کنند. بسیاری از این سایت ها به طور موقت تعطیل شدند.

در حمله به وزارت دفاع، Anonymous همچنین توانست یک مجموعه داده 1.3 گیگابایتی را فاش کند. در 7 مارس 2022، این گروه موفق شد تلویزیون دولتی روسیه و برخی از ارائه دهندگان استریم را ربوده تا برنامه های عادی را قطع کنند و در عوض تصاویری از جنگ در اوکراین را نشان دهند.

نکته: چگونه از خود در برابر هکرها محافظت کنید

به عنوان یک کاربر عادی وب، هدف احتمالی Anonymous نیستید. اما این گروه سیاسی درگیر تنها خطری نیست که در کمین وب است. با ترفندهای صحیح، می توانید خود را در برابر مجرمان سایبری مسلح کنید تا داده های خود را در درازمدت ایمن نگه دارید:

  • محافظت از ورودها: خواه رسانه های اجتماعی، خدمات ابری، مرکز مشتری یا بانکداری آنلاین باشد – همیشه اطمینان حاصل کنید که با استفاده از یک رمز عبور امن از داده های حساس محافظت می کنید.
  • وب سایت امن: اگر وب سایتی را اجرا می کنید، عملکرد روان تنها عامل مهم نیست. شما همچنین مسئول داده های کاربران خود هستید. نکات ما برای امنیت بهتر وب سایت به ایمن نگه داشتن پروژه وب شما کمک می کند.
  • سرور امن: سروری را اجرا کنید که به صورت آنلاین قابل دسترسی است؟ با پیکربندی یک سرور امن، مطمئن شوید که مجرمان شانسی ندارند. در میان چیزهای دیگر، شما می توانید fail2ban را برای جلوگیری از حملات brute force راه اندازی کنید.
  • ترافیک ایمیل ایمن: ایمیل هنوز یکی از مهم ترین وسایل ارتباطی است. برای محافظت از پیام های مهم باید از رمزگذاری ایمیل استفاده کنید. علاوه بر این، وب سرویس هایی وجود دارند که به شما امکان می دهند مرتباً بررسی کنید که آیا ایمیل شما هک شده است یا خیر.
  • ابر امن: امروزه بسیاری از سرویس‌ها بر روی ابر اجرا می‌شوند که امنیت نقش اصلی را ایفا می‌کند. شرکت هایی که با داده های حساس کار می کنند باید نحوه استفاده ایمن از خدمات ابری خود را بیابند.

گروه هکری Anonymous چیست ؟

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

گروه هکری Anonymous چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image