آموزش while Loop در جاوا : با روش آسان و سریع

کامپیوتر

آموزش while Loop در جاوا

با حلقه while در جاوا، می‌توانید دستورات را تا زمانی که یک شرط خاتمه رخ دهد، اجرا کنید. این فرم حلقه را می توان ترکیب و تودرتو نیز کرد.

حلقه while برای جاوا چیست؟

حلقه while به کاربران جاوا این امکان را می دهد که هر تعداد دستور را تا زمانی که یک شرط از قبل تعریف شده درست باشد، اجرا کنند. متغیر تعداد مورد نیاز نیست، بنابراین شرط پایان نیز می تواند به طور جداگانه تعریف شود.

شرط خاتمه بعد از Boolean کار می کند. این بدان معناست که حلقه while در جاوا تا زمانی که شرط مشخص شده در هدر درست باشد، دستورات ذخیره شده را اجرا می کند. اگر شرط پایان برای اولین بار به “نادرست” تغییر کند، حلقه خاتمه می یابد. از آنجایی که شرط پایان از قبل در سر حلقه while در جاوا تنظیم شده است، به آن حلقه کنترل شده سر می گویند.

آموزش while Loop در جاوا

ساختار حلقه while در جاوا معمولاً زیاد تغییر نمی کند. در حالی که نحو ثابت می ماند، فقط دستورات و شرط پایان تغییر می کنند. ابتدا عبارت “while” حلقه را معرفی می کند، سپس شرط پایان در براکت ها و در نهایت یک یا چند عبارت در براکت های فرفری دنبال می شود. این چیزی است که حلقه while در کد منبع جاوا به نظر می رسد:

while ( termination condition) {
Statement 
}

جریان همیشه از این ترتیب پیروی می کند:

  • برنامه شرایط را بررسی می کند.
  • اگر برآورده شود، برنامه جاوا دستور را اجرا می کند.
  • سپس برنامه به ابتدا باز می گردد.
  • مجدداً شرایط بررسی می شود.
  • اگر اکنون “false” باشد، برنامه از حلقه while در جاوا خارج می شود و از طریق کد ادامه می دهد.

آموزش while Loop در جاوا : مثالی از یک حلقه ساده

یک مثال ساده از حلقه while در جاوا، شمارنده‌ای است که تا یک مقدار مشخص می‌شمارد. این کار را دقیقا تا رسیدن به مقدار مشخص شده (شرایط پایان) انجام می دهد. نوشته شده، به نظر می رسد این است:

int i = 0;
while ( i <= 5 ) {
System.out.println ( "The current value is at: " + i );
i++;
}

متغیر “i” در این تنظیمات از صفر شروع می شود. اکنون باید 1 افزایش یابد تا به مقدار “5” برسد. این کار توسط اپراتور جاوا ++ انجام می شود. در دور بعدی، زمانی که مقدار “6” باشد، برنامه خاتمه می یابد و حلقه while در جاوا خاتمه می یابد. این با دستور جاوا System.out.println سری اعداد 1، 2، 3، 4، 5 نشان داده می شود.

اجتناب از حلقه های بی پایان

اگرچه حلقه while در جاوا ساختار ساده ای دارد، اما دارای چند منبع خطای بالقوه است که می تواند باعث شکست حلقه شود. اگر یک بخش مهم از اطلاعات گم شده باشد یا شرط خاتمه انجام نشود، یک حلقه بی نهایت دریافت خواهید کرد. این یا باعث خرابی می شود یا برنامه را در نقطه ای متوقف می کند. این اتفاق می افتد، به عنوان مثال، اگر بررسی شرط پایان همیشه “درست” را برگرداند یا به مقدار مورد نظر نتوان رسید.

تفاوت while و do-while در جاوا

علاوه بر حلقه while در جاوا، حلقه do-while نیز وجود دارد. این نه تنها نامی مشابه دارد، بلکه تقریباً دقیقاً مانند حلقه while عمل می‌کند. تفاوت اصلی این است که حلقه while کنترل شده از قبل شرایط پایان را بررسی می کند و حلقه do-while با کنترل پا تا زمانی که دستورات حداقل یک بار اجرا شوند صبر می کند.

این را می توان در ساختار زیر مشاهده کرد:

int i = 0;
do {
System.out.println ( "The current value is at: " + i );
i++;
}
while ( i <= 5 );

در اینجا کد حداقل یک بار اجرا می شود و سپس شرایط بررسی می شود.

تودرتو کردن حلقه‌های while در جاوا

شما همچنین می توانید چندین حلقه while را در جاوا قرار دهید. یک مثال با دو شمارنده به این صورت است:

int i = 0;
while ( i 
System.out.println ( "The current value is: " + i );
i++;
int Intermediate step = 0;
while ( intermediate step <= 3 ) {
System.out.println ( "The current intermediate value is at: " + intermediate step );
IntermediateStep++;
}
}

بنابراین، ابتدا حلقه while خارجی توسط برنامه جاوا بررسی می شود. اگر “درست” باشد، برنامه به حلقه داخلی می‌پرد و آن را نیز بررسی می‌کند. اکنون حلقه داخلی بررسی می شود تا زمانی که شرایط پایان آن “نادرست” باشد. سپس برنامه به حلقه بیرونی برمی گردد.

تفاوت for و while در جاوا

علاوه بر حلقه while برای جاوا که در اینجا ارائه شده و حلقه do-while نیز گرفته شده است، حلقه for نیز وجود دارد. این شبیه به حلقه while-java در نگاه اول است، زیرا آن نیز یک کد را تکرار می کند تا زمانی که شرط پایان تعریف شده “نادرست” شود. با این حال، برخلاف حلقه while، حلقه for همچنان دارای یک متغیر اجرا است که قبل از شرط خاتمه مقداردهی اولیه می شود.

آموزش while Loop در جاوا

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

آموزش while Loop در جاوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image