اموزش روش نگهداری فردوس – مراقبت ، تکثیر و پرورش گل فردوس در خانه

نگه داری گل

اموزش روش نگهداری فردوس:

اموزش روش نگهداری فردوس

اموزش روش نگهداری فردوس در خانه:

آبیاری :

گیاه فردوس بر خلاف گیاهان دیگر به کیفیت آب توجهی ندارد و چه با آب دارای املاح و یا آب کتری سرد شده، باید نیاز آبی آن را تامین کنید. این گیاه با اینکه دارای ساقه های گوشتی است و از خانواده ی کاکتوس هاست، اما نیاز متوسطی به آبیاری دارد و آبدهی باید زمانی انجام شود که خاک گلدان تقریبا خشک است اما از دادن خشکی بیش از حد به این گیاه خودداری کنید. 

نور :

همانطور که گفته شد گیاه فردوس به دلیل بودن در زادگاهی با نور فراوان، به نور غیر مستقیم متوسط رو به زیاد برای داشتن برگهایی زیبا و رنگی نیاز دارد. بنابراین بهتر است آن را در محیطی با نور غیر مستقیم زیاد مانند نزدیک پنجره جنوبی قرار دهید تا از قطر ساقه ی آن کم نشود و برگها رنگ زیبای خود را از دست ندهند. البته باید در نظر داشت که این گیاه در محیط های کم نور نیز سالم می‌ماند اما زیبایی ظاهری خود را کمی از دست می‌دهد. 

دما :

گیاه فردوس از نظر دما مقاومت بالایی دارد و هم در دماهای پایین و هم دماهای بالا تحمل زیادی از خود نشان می‌دهد. اما بهترین بازه ی دمایی برای این گیاه، 16-29 درجه سانتی گراد است. بهتر است در دماهای بالا یا روزهای گرم تابستان، روزانه برگها را با آب اسپری کنید تا خشک نشوند.

خاک مناسب :

بهترین خاک برای این گیاه ترکیبی از خاک باغچه، ماسه و پیت ماس و پرلیت می‌باشد. البته خاک کاکتوس و خاک آماده کاشت نیز برای آن مناسب است. در کل خاکی با زهکشی بالا برای خارج شدن آب اضافی برای گیاه فردوس مناسب است.

کوددهی :

بهترین کود برای تقویت گیاه فردوس، از کامل یا ۱۲.۱۲.۳۶ به علاوه هیومیک اسید است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image