نگهداری دراسنا پرچمی – آموزش پرورش ، تکثیر و مراقبت از گل و گیاه در خانه

نگه داری گل

شرایط نگهداری دراسنا پرچمی در خانه:

نگهداری دراسنا پرچمی

معرفی و نگهداری دراسنا پرچمی :

دراسنا پرچمی یا دراسنا مارگیناتا یک گیاه همیشه سبز با برگهای سفت و ضخیم، به رنگ قرمز و بنفش بوده و روی ساقه های باریک و خمیده استوار است. این نوع دراسنا برای حفظ رنگ های جذاب خود به محیطی با نور زیاد و فیلتر شده نیازمند است. اگر چه می‌تواند در سایه نیز به رشد خود ادامه دهد اما رنگ اولیه برگ های خود را از دست داده و سبز رنگ خواهد شد.
دراسنا پرچمی یک گیاه سریع الرشد با ریشه هایی به رنگ نارنجی است که می‌تواند تغییرات محیطی را به خوبی تحمل کرده و رشد خود را ادامه دهد. میزان رشد این گیاه در شرایط گوناگون، متفاوت بوده و در محیط ایده آل خود به گیاهانی تنومند تبدیل خواهند شد.

گونه های مختلف دراسنا پرچمی:
1- دراسنا پرچمیِ صورتی یا قرمز

2- دراسنا پرچمیِ ارغوانی

3- دراسنا پرچمیِ چند رنگ

شرایط نگهداری از گیاه دراسنا پرچمی

نور:

می‌تواند سایه را تحمل کند اما برای حفظ رنگ هایش به نور زیاد غیرمستقیم نیاز دارد.

دما ؛

حداقل دمای ۱۳ درجه در زمستان و حداکثر دمای ۲۴ درجه در تابستان را می‌تواند تحمل کند. در دمای زیر ۱۳ درجه گیاه آسیب می‌بیند و دچار ریزش برگ می‌گردد. در دمای بالاتر از ۲۴ درجه با غبارپاشی مانع سوختن لبه و حواشی برگ ها شوید.

آبیاری ؛

در فصل تابستان هفته ای دو بار و در فصل زمستان یک بار در هفته گیاه را آبیاری کنید. اما از آنجائیکه شرایط آب و هوا و رطوبت در جاهای مختلف متفاوته بهتر است قانون خشک شدن خاک بین دو آبیاری را رعایت کنید.

رطوبت ؛

رطوبت اتاق کافی است و نیاز به غبارپاشی ندارد.

کوددهی ؛

در فصول بهار و تابستان که زمان رشد گیاه هستد هر دو هفته یک بار آن را با کودهای مایع و یا جامد کود دهی کنید. بهترین کود برای این گیاه کود NPK 20_20_20 می‌باشد.

خاک ؛

دراسنا پرچمی خاکی اسیدی ، با زهکشی خوب و غنی را دوست دارد. لذا بهترین ترکیب ( باغچه + خاک برگ + شن یا پرلیت ) می‌باشد.

تعویض گلدان ؛

گلدان این گیاه را باید هر سال در فصل بهار، با گلدانی یک سایز بزرگتر تعویض نمایید. اگر گیاه شما به دلیل رشد زیاد سنگین شده و امکان تعویض گلدان آن وجود ندارد یا کمی دشوار است، خاک های سطحی گلدان را تا فاصله چندسانتی متر با خاک تازه و غنی جا به جا نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image