کالری املت چقدره

کالری املت چقدره ؟

مطالب علمی

کالری املت چقدره

مقدار کالری املت با توجه به فراوانی مواد متفاوت است. املتی که بسیاری از افراد صبح از خواب بیدار می شوند در مدت کوتاهی تهیه می کنند، غذایی سیر کننده و مقوی است. به طور کلی برای صبحانه ترجیح داده می شود. در روند کاهش وزن، املت گاهی در میان وعده ها و گاهی در وعده های غذایی اصلی مصرف می شود. وقتی متوجه شوید که تخم مرغ منبع بسیار خوبی از پروتئین است، می توانید درک کنید که مصرف املت چقدر برای حمایت از رشد عضلات و استخوان مفید است.

تخم مرغ غذایی است که برای افراد در هر سنی باید مصرف شود. از رشد ذهنی نوزادان را در طول انتقال به غذای جامد حمایت می کند. تخم مرغ که از جمله منابع پروتئینی است، معمولا به صورت املت یا آب پز دیده می شود. می توانید با توجه به ذائقه خود به املت تنوع بدهید.

به پختن تخم مرغ روی روغن بعد از هم زدن، املت می گویند. املت که جایگاه مهمی در تغذیه ورزشی دارد، غذای مهمی برای کودکان در سنین رشد نیز خواهد بود. وقتی با سبزیجات، گوشت و پنیرهای مختلف تهیه شود، ارزش کالری متفاوتی خواهد داشت. اگر اغلب املت مصرف می کنید، وقت آن است که نگاهی به اطلاعات کالری املت بیندازید!

کالری املت ساده چقدره؟

وقتی می خواهید یک املت ساده درست کنید، بنا به ذائقه خود به تخم مرغ، مقداری روغن و مقداری نمک نیاز دارید. به عنوان مکمل صبحانه شناخته می شود. می توانید در عرض یکی دو دقیقه یک املت ساده و خوشمزه درست کنید. کالری املت ساده ای که با لذت مصرف می کنید به شرح زیر است:

 • 55 گرم املت کره ای سایز متوسط : 101 کالری
 • 110 گرم املت ساده: 202 کالری
 • املت 2 تخم مرغ: 210 کالری

املت پنیر

میزان کالری املت تهیه شده با انواع پنیر نیز متفاوت خواهد بود. این به دلیل محتوای چربی و نمک پنیر است.

املت پنیر چدار:

 • ۱ قاشق غذاخوری املت چدار: ۲۷ کالری
 • املت متوسط با چدار: 240 کالری
 • قسمت کوچک املت چدار: 133 کالری
 • مقدار زیادی املت چدار: 400 کالری

املت بلغور جو دوسر

جو دوسر در تغذیه رژیمی برای کاهش وزن مفید است. این ماده غذایی است که به طور مکرر توسط کسانی که می خواهند وزن کم کنند با اثر سیر کننده و فواید آن برای متابولیسم مصرف می شود. جو دوسر که روده ها را فعال می کند، معده را نیز آرام می کند. با افزودن جو به املت می توانید طعم رضایت بخش و سالم تخم مرغ را مشاهده کنید.

 • 110 گرم املت جو دوسر متوسط: 209 کالری

املت سیب زمینی

املت سیب زمینی حاوی کربوهیدرات فراوان و همچنین سیر کننده است. هنگامی که کنترل شود، هیچ مشکلی برای سلامتی ایجاد نمی کند. اما وقتی بخش زیادی از املت سیب زمینی را می خورید ممکن است کمی تغییر کند. برای اینکه چاق نشوید و از املت سیب زمینی لذت ببرید، خوب است به اطلاعات کالری زیر توجه کنید:

 • 150 گرم املت سیب زمینی: 390 کالری

املت قارچ چند کالری دارد؟

قارچ یک غذای سالم و کم کالری است. قبل از مصرف قارچ باید شرایط بهداشتی لازم را مرور کنید. قارچ های کپک زده یا پژمرده احتمال مسمومیت زیادی دارند. می توانید با قارچ هایی که از جاهایی که به آنها اعتماد دارید می خرید املت های خوشمزه ای برای صبحانه تهیه کنید.

 • 1 قاشق غذاخوری املت قارچ: 16 کالری
 • یک وعده املت قارچ: 135 کالری

املت سوسیس چقدر کالری دارد؟

طعم لذیذ صبحانه های روستایی و صبحانه های جمعه، املت سوسیس، ممکن است نسبت به املت هایی که تاکنون در مورد آن ها اطلاعات داده ایم، کمی کالری بیشتری داشته باشد.

 • یک وعده املت سوسیس: 242 کالری

املت اسفناج چند کالری دارد؟

اسفناج با محتوای آهن بالا همچنان به هر غذایی که به آن اضافه می شود طعم می دهد. می توان آن را در لیست مواد املت قرار داد و یک املت اسفناج خوشمزه تهیه کرد. اگر هر روز صبح یک املت با مواد مختلف درست می کنید، می توانید امروز صبح املت اسفناج را امتحان کنید. قبل از امتحان کردن، باید کالری املت اسفناج را نیز بدانید:

 • 1 سهم املت اسفناج: 147 کالری

املت پیاز چند کالری دارد؟

اگر املت پیاز را قبلا امتحان نکرده اید، حتما یک روز آن را امتحان کنید. پیاز به عنوان طبیعی ترین آنتی بیوتیک شناخته می شود.

 • 1 وعده املت پیاز: 197 کالری
کالری املت چقدره

کالری املت چقدره ؟

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image