کالری انواع سس چقدره

کالری انواع سس چقدره

مطالب علمی

کالری انواع سس چقدره

آیا گاهی اوقات با غذا سس مصرف می کنید، اما می ترسید که سس خیلی چرب باشد؟ در بسیاری از موارد، این ترس غیر قابل توجیه است. سس‌های زیادی وجود دارند که اصلاً چرب نیستند و می‌توانید به خوردن آن‌ها ادامه دهید. تا زمانی که انتخاب های درستی داشته باشید، می توانید در طول رژیم خود سس بخورید.

سس برای طعم بهتر

بسیاری از غذاها بدون سس طعم بسیار کمتری دارند. افرادی که رژیم دارند همچنان دوست دارند سس ها را بخورند. خوشبختانه همیشه انتخاب های معقولی برای سس ها وجود دارد. برخی از سس ها از آب یا شیر تهیه می شوند، در حالی که برخی دیگر به کره یا سس مایونز نیاز دارند. البته تعداد کالری با این مواد چرب بسیار بیشتر است.

کدام سس برای رژیم غذایی بهتر است؟

تلاش برای کاهش وزن، اما هنوز هم می خواهید از یک رژیم غذایی لذت ببرید؟ به طور کلی سس هایی با رنگ قرمز چربی کمتری دارند و کالری کمتری نسبت به سس هایی با رنگ سفید دارند. همیشه به اسم سس دقت کنید. اگر نام ربطی به “کرم” یا “کره” دارد، مطمئناً می دانید که انتخاب خوبی نیست. معمولاً سسی که خودتان درست کرده اید برای شما بسیار بهتر از سس های آماده است. اگر خودتان سس را درست می کنید، خودتان می توانید تصمیم بگیرید که چه مقدار در آن بخورد. بنابراین می توانید با استفاده از کره یا خامه کمتر، سس های خامه ای و کره ای را با چربی بسیار کمتری درست کنید.

هیچ وقت کالری نشمارید

به طور مرتب کالری شماری توصیه می شود. با این حال، این اثر معکوس دارد. شمارش کالری عاقلانه نیست، زیرا احتمال غش کردن شما بیشتر است. علاوه بر این، کالری همه چیز نیست، زیرا چیزهای دیگری مانند کربوهیدرات ها و ویتامین ها. در هر صورت، شمارش کالری تضمین می کند که شما عمدتاً مشغول رژیم غذایی خود هستید و هرگز لحظه ای استراحت نمی کنید. جدول این مقاله را عمدتاً به عنوان یک راهنما ببینید تا ببینید کدام سس را باید یا نباید بخورید. هرگز اشتباه نیست که تقریباً بدانید چه چیزی برای شما خوب است و چه چیزی کمتر مفید است.

کالری انواع سس چقدره ؟

کالری سس های این جدول حدود 25 گرم محاسبه شده است. به کالری ها به عنوان یک راهنما نگاه کنید، زیرا سس را خودتان درست کنید یا از یک برند معروف بخرید، می تواند بسیار متفاوت باشد. مارک های مختلف سس نیز می توانند از نظر کالری بسیار متفاوت باشند.

نوع سستعداد کالری در هر 25 گرم
سس فلفل چیلی28
سس کاری8
سس پنیر19
سس کاری42
سس کچاپ30
سس سیر93
سس مایونز185
سس مایونز نیمه چرب100
سس خردل71
سس پسکاتوره21
سس پستو173
پیکالیلی9
سس پاستا قرمز تند10
سس بادام زمینی66
سس راویگوت81
سس سویا شیرین49
سس سویا نمکی30
سس استروگانف25
سس تارتار115
سس گوجه فرنگی12
سس گوجه فرنگی با گوشت چرخ کرده32
سس سفید14
سس ترش شیرین8
کالری انواع سس چقدره

کالری انواع سس چقدره

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image