ویژگی های شخصیت ESFP

ویژگی های شخصیت ESFP

مطالب علمی

ویژگی های شخصیت ESFP : مجری

ESFP ها سرگرم کننده های سرزنده ای هستند که اطرافیان خود را مجذوب خود می کنند . آنها خودجوش، پرانرژی و سرگرم کننده هستند و از چیزهای اطراف خود لذت می برند: غذا، لباس، طبیعت، حیوانات و به ویژه مردم.

ESFP ها معمولاً گرم و پرحرف هستند و اشتیاق مسری به زندگی دارند. آنها دوست دارند در میانه عمل و مرکز توجه باشند. آنها دارای شوخ طبعی هستند و دوست دارند دیگران را جذب کنند و به آنها کمک کنند که اوقات خوبی داشته باشند.

ESFP مخفف چیست؟

ESFP نام اختصاری است که برای توصیف یکی از شانزده تیپ شخصیتی ایجاد شده توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز استفاده می شود. مخفف عبارت Extraverted, Sensing, Feeling, Perceiving است. ESFP فردی را نشان می‌دهد که از زمان صرف شده با دیگران انرژی می‌گیرد (برونگرا)، که به جای ایده‌ها و مفاهیم (حس) بر واقعیت‌ها و جزئیات تمرکز می‌کند، بر اساس احساسات و ارزش‌ها تصمیم می‌گیرد (احساس) و ترجیح می‌دهد خودجوش و انعطاف‌پذیر باشد. به جای برنامه ریزی و سازماندهی کردن (درک). ESFP ها به دلیل ماهیت بازیگوش و پرانرژی خود، گاهی اوقات به عنوان شخصیت های مجری شناخته می شوند.

ارزش ها و انگیزه های ESFP

ESFP ها در لحظه زندگی می کنند و از آنچه زندگی ارائه می دهد لذت می برند. آنها به ویژه در حواس خود تنظیم می شوند و از مناظر، صداها، بوها و بافت های اطراف خود لذت می برند. ESFP ها دوست دارند مشغول باشند و زندگی خود را با سرگرمی ها، ورزش ها، فعالیت ها و دوستان پر کنند. از آنجا که آنها ترجیح می دهند خود به خود زندگی کنند تا اینکه از قبل برنامه ریزی کنند.

اگرچه ESFP ها به طور مشخص سرگرم کننده هستند، اما آنها در واقعیت مستقر هستند و معمولاً از حقایق و جزئیات در محیط خود آگاه هستند، به ویژه در مورد افراد. آنها مراقب دیگران و نیازهای آنها هستند و در ارائه کمک پاسخگو هستند. ESFP ها از کمک به افراد دیگر، به خصوص به روش های عملی و ملموس لذت می برند.

چگونه دیگران ESFP را می بینند

ESFP ها اغلب در مهمانی هستند و با شوخ طبعی و اشتیاق دیگران را سرگرم کرده و درگیر می کنند. آنها متوجه می شوند که آیا دیگران در حال تفریح هستند یا خیر، و تمام تلاش خود را می کنند تا اوقات خوبی را برای همه ایجاد کنند. معمولاً در خانه و در محیط فیزیکی خود، ESFP ها ممکن است در جلب همه افراد در برخی از انحرافات فعال نقش داشته باشند. ESFP ها عموما دوستانه و دوست داشتنی هستند، اما نزدیک شدن به آنها ممکن است سخت باشد. اگرچه آنها تمایل دارند بسیار باز باشند، اما تمایلی به جدی بودن یا صحبت در مورد هر چیز منفی ندارند.

ESFP ها اغلب به سمت رنگ ها و بافت های دلپذیر در محیط خود جذب می شوند. آنها اغلب با دقت پارچه ها و تزییناتی را انتخاب می کنند که با آنها اطراف خود را احاطه کنند. ESFP ها اغلب لباس های حساس یا رنگ های روشن و خیره کننده میپوشند . آنها اغلب از آخرین روندها استفاده می کنند و دوست دارند اطرافیان خود را با محیط ها و تجربیات جدید هیجان زده کنند.

تیپ شخصیتی ESFP چقدر نادر است؟

ESFP سومین نوع شایع در بین زنان و هفتمین نوع رایج در بین مردان است.

 • 9 درصد از جمعیت عمومی
 • 10 درصد از زنان
 • 7 درصد از مردان

ESFP های معروف

از ESFP های معروف می توان به مرلین مونرو، دالی پارتون، الیزابت تیلور، جودی گارلند، مجیک جانسون، الویس پریسلی، رونالد ریگان، سرنا ویلیامز، پل مک کارتنی، باب هوپ و گلدی هاون اشاره کرد.

ویژگی های شخصیت ESFP : حقایقی در مورد ESFPs

حقایق جالب در مورد ESFP:

 • به احتمال زیاد از تکنیک های مقابله عاطفی به جای منابع معنوی یا فیزیکی استفاده می کند
 • یادگیری عملی را ترجیح می دهند
 • از جمله بیشترین احتمال برای ماندن در دانشگاه
 • بیشتر از انواع دیگر، بیش از 3 ساعت در روز تلویزیون تماشا می کنند
 • دومین بالاتر از همه انواع در رضایت زناشویی
 • در میان انواع با کمترین درآمد
 • در محل کار، تمایل به رضایت از همکاران دارید، اما از امنیت شغلی، استرس، حقوق و دستمزد ناراضی هستید.
 • ارزش های شخصی شامل خانه/خانواده، سلامت، دوستی، امنیت مالی و معنویت است.
 • بیش از حد در مشاغل مراقبت های بهداشتی، تدریس، مربیگری و مراقبت از کودک حضور دارد

ویژگی های شخصیت ESFP : سرگرمی ها و علایق ESFP

سرگرمی های محبوب ESFP ها شامل معاشرت، ورزش های تیمی، پروژه های بهبود خانه، آشپزی، سرگرمی، بازی و رقص است. ESFP ها مهمانی ها و مجالس بزرگ را دوست دارند و به سرعت به هر گروه یا فعالیتی که سرگرم کننده به نظر می رسد می پیوندند.

ویژگی های شخصیت ESFP

ویژگی های شخصیت ESFP

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image