ویژگی های شخصیت ENTP

ویژگی های شخصیت ENTP

مطالب علمی

ویژگی های شخصیت ENTP

ENTP ها مبتکرانی با انگیزه برای یافتن راه حل های جدید برای مشکلات چالش برانگیز فکری. آنها کنجکاو و باهوش هستند و به دنبال درک افراد، سیستم ها و اصولی هستند که آنها را احاطه کرده است. بصیرت گراها با ذهن باز و غیر متعارف، می خواهند دیگران را تجزیه و تحلیل، درک کنند و بر آنها تأثیر بگذارند.

ENTP ها از بازی با ایده ها لذت می برند و به خصوص دوست دارند با دیگران شوخی کنند. آنها از هوش سریع و تسلط بر زبان خود برای حفظ دست بالا با دیگران استفاده می کنند و اغلب با شادی عادات و موارد عجیب و غریب آنها را مسخره می کنند. در حالی که ENTP از به چالش کشیدن دیگران لذت می برد، در نهایت آنها معمولاً از زندگی کردن خوشحال می شوند و اجازه می دهند زندگی کنند. آنها به ندرت قضاوت کننده هستند، اما ممکن است صبر کمی داشته باشند.

ENTP مخفف چیست؟

ENTP مخفف برای توصیف یکی از شانزده تیپ شخصیتی ایجاد شده توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز است. مخفف عبارت Extraverted, Intuitive, Thinking, Perceiving است. ENTP فردی را نشان می‌دهد که از زمان صرف شده با دیگران انرژی می‌گیرد (برونگرا)، که بر ایده‌ها و مفاهیم تمرکز می‌کند تا واقعیت‌ها و جزئیات (بصری)، که بر اساس منطق و عقل تصمیم می‌گیرد (تفکر) و ترجیح می‌دهد خودجوش و انعطاف‌پذیر باشد. به جای برنامه ریزی و سازماندهی شده (درک). ENTP ها گاهی اوقات به دلیل اشتیاق به ایده های جدید و نوآورانه به عنوان شخصیت های رویایی شناخته می شوند.

ارزش ها و انگیزه های ENTP

ENTP ها از چالش انرژی می گیرند و اغلب از مشکلی الهام می گیرند که دیگران حل آن را غیرممکن می دانند. آنها به توانایی خود در تفکر خلاق اطمینان دارند و ممکن است تصور کنند که دیگران آنقدر به سنت گره خورده اند که راه جدیدی را نمی بینند. ویژنر برای برخورد با دنیای اطراف خود به نبوغ خود متکی است و به ندرت آمادگی لازم را پیدا می کند. آنها اغلب وارد یک موقعیت جدید می شوند و به خود اعتماد می کنند که در حین حرکت با آنها سازگار شوند.

ENTP ها استاد اختراع مجدد چرخ هستند و اغلب از انجام یک کار به همان روش دو بار خودداری می کنند. آنها هنجارها را زیر سوال می برند و اغلب آنها را به کلی نادیده می گیرند. رویه‌های تثبیت‌شده برای ویژنر الهام‌بخش نیست، او ترجیح می‌دهد یک روش جدید (یا دو) را به جای همراهی با استاندارد امتحان کند.

چگونه دیگران ENTP را می بینند

ENTP ها معمولاً دوستانه و اغلب جذاب هستند. آنها معمولاً می خواهند باهوش دیده شوند و ممکن است سعی کنند با شوخ طبعی خود دیگران را تحت تأثیر قرار دهند. آنها در مورد دنیای اطراف خود کنجکاو هستند و می خواهند بدانند کارها چگونه کار می کنند. با این حال، برای ENTP، قوانین جهان برای شکسته شدن ساخته شده اند. آنها دوست دارند نقاط ضعف را پیدا کنند و بفهمند که چگونه می توانند سیستم را به نفع خود کار کنند. این بدان معنا نیست که Visionary مخرب است: آنها به سادگی قوانین را محدود می کنند و معتقدند که احتمالاً راه بهتر، سریعتر یا جالب تری برای انجام کارهایی وجود دارد که قبلاً به آن فکر نشده است.

ENTP مشخصاً کارآفرین است و ممکن است سریع یک ایده یا اختراع تجاری جدید را به اشتراک بگذارد. آنها با اعتماد به نفس و خلاق هستند و معمولاً برای بحث در مورد ایده های مبتکرانه خود هیجان زده هستند. اشتیاق ENTP برای نوآوری مسری است، و آنها اغلب در جذب افراد دیگر با طرح های خود خوب هستند. با این حال، آنها اساساً افراد «تصویر بزرگ» هستند و ممکن است در هنگام یادآوری یا توصیف جزئیات دچار ضرر شوند. آنها معمولاً بیشتر در مورد کاوش یک مفهوم هیجان زده هستند تا اینکه آن را به واقعیت تبدیل کنند و اگر ایده های متعدد خود را دنبال نکنند، می توانند غیرقابل اعتماد به نظر برسند.

تیپ شخصیتی ENTP چقدر نادر است؟

یکی از انواع نادر در جمعیت است.

  • 3 درصد از جمعیت عمومی
  • 4 درصد از مردان
  • 2 درصد از زنان

ENTP های معروف

ENTP های معروف عبارتند از: استیو جابز، والت دیزنی، توماس ادیسون، بنجامین فرانکلین، ریچارد فاینمن، لئوناردو داوینچی، نیکولو ماکیاولی، جان استوارت میل، جان استوارت، “آل عجیب و غریب” یانکویچ و کانن اوبراین.

ویژگی های شخصیت ENTP : حقایقی در مورد ENTP ها

  • کمترین احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و فشار خون بالا در همه نوع ها وجود دارد
  • کمتر احتمال دارد که استرس مرتبط با خانواده و سلامتی را گزارش کنند
  • در منابع موجود برای مقابله با استرس در بین همه انواع بالاترین امتیاز را کسب کرد
  • یکی از بالاترین انواع در معیارهای خلاقیت
  • در میان تیپ هایی که با وجود اینکه جزو تیپ هایی هستند که بیشترین درآمد را دارند، بیشتر از کار خود ناراضی هستند
  • معمولاً در مشاغل علوم، مدیریت، فناوری و هنر یافت می شود

ویژگی های شخصیت ENTP : سرگرمی ها و علایق ENTP

سرگرمی های محبوب برای ENTP شامل ادامه تحصیل، نوشتن، قدردانی از هنر، انجام ورزش، رایانه و بازی های ویدیویی، سفر و رویدادهای فرهنگی است.

ویژگی های شخصیت ENTP

ویژگی های شخصیت ENTP

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image