ویژگی های شخصیت ENFP

مطالب علمی

ویژگی های شخصیت ENFP

ENFP ها خالقانی مردم محور با تمرکز بر احتمالات و اشتیاق مسری برای ایده ها، افراد و فعالیت های جدید هستند. پرانرژی، گرم و پرشور، ENFP ها دوست دارند به افراد دیگر کمک کنند تا پتانسیل خلاقانه خود را کشف کنند.

ENFP ها معمولاً ارتباطاتی چابک و رسا هستند و از شوخ طبعی و تسلط بر زبان خود برای خلق داستان های جذاب استفاده می کنند. ENFPهای تخیلی و بدیع اغلب جنبه هنری قوی دارند. آنها به دلیل توانایی آن در بیان ایده های مبتکرانه و ایجاد درک عمیق تر از تجربه انسانی به سمت هنر کشیده می شوند.

ENFP مخفف چیست؟

ENFP یکی از شانزده تیپ شخصیتی است که توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز، خالقان شاخص نوع مایرز-بریگز (MBTI) ایجاد شده است. مخفف عبارت Extraversion، Intuition، Feeling و Perceiving است .

هر یک از چهار حرف کد ENFP نشان دهنده یک ویژگی شخصیتی کلیدی از این نوع است. ENFP ها از زمان صرف شده با دیگران (برونگرا) انرژی می گیرند، بر ایده ها و مفاهیم به جای حقایق و جزئیات تمرکز می کنند (شهودی)، بر اساس احساسات و ارزش ها تصمیم می گیرند (احساس)، و ترجیح می دهند خودجوش و انعطاف پذیر باشند تا برنامه ریزی شده و سازماندهی شده باشند. (درک).

تیپ شخصیتی ENFP به دلیل اشتیاق این تیپ برای کمک به دیگران برای تحقق رویاهایشان “قهرمان” نیز نامیده می شود. نام مستعار دیگر ENFP عبارتند از:

 • محرک تخیلی (MBTI)
 • کمپین (16 شخصیت)

ارزش ها و انگیزه های ENFP

ENFP ها نسبت به دیگران کنجکاو هستند و درگیر کشف معنای عمیق تر در افراد و ایده ها هستند. آنها خواهان تجربه معتبر هستند و اغلب به دنبال شدت عاطفی هستند. ENFP ها به راحتی از جزئیات و تکرار خسته می شوند و به دنبال موقعیت هایی می گردند که فرار از زندگی روزمره را ارائه می دهند. تازگی برای ENFP ها جذاب است، که اغلب دارای طیف وسیعی از علایق و دوستان با زمینه های مختلف هستند.

ENFP ها به فردیت می پردازند و اغلب جست و جوی خوشبختی را بالاترین اولویت در زندگی، هم برای خود و هم برای دیگران می دانند. آنها به آزادی شخصی و ابراز وجود اهمیت زیادی می دهند و می خواهند بتوانند به هر جایی که الهامات منجر می شود بروند.

چگونه دیگران ENFP را می بینند

ENFP ها دوست دارند در مورد افراد صحبت کنند: نه فقط حقایق، بلکه آنچه به آنها انگیزه می دهد، آنچه که آنها را الهام می بخشد و آنچه را که در زندگی تصور می کنند به دست آورند. آنها اغلب خواسته های خود را آزادانه به اشتراک می گذارند و در ازای آن می خواهند صدای دیگران را بشنوند. بعید است که ENFP رویای کسی را قضاوت کند، و در مورد تخیلی ترین و عجیب ترین خیالات با شدت گرم و مشتاقانه بحث خواهد کرد. آنها عاشق کشف احتمالات خلاق هستند و هیچ چیز سریعتر از صحبت کردن در مورد حقایق خشک یا واقعیت خشن آنها را از بین نمی برد.

ENFP ها اغلب غیر متعارف به نظر می رسند و ممکن است به صورت پراکنده ظاهر شوند. آنها تمایلی به تماس با محیط فیزیکی خود ندارند. آن‌ها اغلب جزئیات را نادیده می‌گیرند، زیرا بیشتر روی ارتباط با افراد دیگر یا کاوش در تخیل و بیان خود تمرکز می‌کنند. آنها صبر کمی برای امور پیش پا افتاده دارند و می خواهند زندگی را با شدت و استعداد تجربه کنند. ENFP ها اغلب دارای رگه های هنری هستند و ممکن است در ظاهر هنری باشند. بسیاری از آنها یک سبک شخصی متمایز و دمدمی ایجاد کرده اند.

تیپ شخصیتی ENFP چقدر نادر است؟

ENFP یک تیپ شخصیتی نسبتاً رایج است و پنجمین نوع شخصیت رایج در بین زنان است.

 • 8 درصد از جمعیت عمومی
 • 10 درصد از زنان
 • 6 درصد از مردان

ENFP های معروف

از ENFP های معروف می توان به بیل کلینتون، فیل دوناهو، مارک تواین، ادیت وارتون، ویل راجرز، کارول برنت، دکتر سوس، رابین ویلیامز، درو بریمور، جولی اندروز، آلیشیا سیلورستون، جوآن بائز و رجیس فیلبین اشاره کرد.

ویژگی های شخصیت ENFP : حقایقی در مورد ENFPs

حقایق جالب در مورد ENFP:

 • در منابع موجود برای مقابله با استرس در بین همه انواع بالاترین امتیاز را کسب کرد
 • زنان ENFP کمتر از بیماری قلبی رنج می برند
 • مردان ENFP کمتر از درد مزمن رنج می برند
 • توسط روانشناسان به عنوان یکی از محتمل ترین انواع مشکلات در مدرسه رتبه بندی شده است
 • بیش از حد در بین دانش آموزان با استعداد تحصیلی مدارس ابتدایی
 • ارزش های شخصی شامل خانه و خانواده، دوستی ها، خلاقیت، یادگیری و خدمات اجتماعی است
 • معمولاً در مشاغل مشاوره، تدریس، دین و هنر یافت می شود

ویژگی های شخصیت ENFP : سرگرمی ها و علایق ENFP

سرگرمی های محبوب ENFP عبارتند از نوشتن، خلق و قدردانی از هنر، نواختن آلات موسیقی، گوش دادن به موسیقی، شرکت در تئاتر اجتماعی، و خواندن داستان.

ویژگی های شخصیت ENFP

ویژگی های شخصیت ENFP

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image