ویژگی های شخصیت ENFJ

ویژگی های شخصیت ENFJ

مطالب علمی

ویژگی های شخصیت ENFJ

ENFJ ها سازمان دهندگان ایده آلیستی هستند که برای اجرای دیدگاه خود در مورد آنچه که برای بشریت بهترین است رانده می شوند. آنها اغلب به عنوان کاتالیزور برای رشد انسان عمل می کنند زیرا توانایی آنها در دیدن پتانسیل در افراد دیگر و جذابیت آنها در متقاعد کردن دیگران به ایده هایشان است. آنها بر ارزش ها و چشم انداز متمرکز هستند و علاقه مند به امکانات برای مردم هستند.

ENFJ ها معمولاً پرانرژی و محرک هستند و اغلب چیزهای زیادی در صفحات خود دارند. آنها با نیازهای دیگران هماهنگ هستند و به شدت از درد و رنج انسان آگاه هستند. با این حال، آنها همچنین تمایل دارند که خوشبین و آینده نگر باشند و به طور شهودی فرصتی برای بهبود ببینند. ENFJ جاه‌طلبی است، اما جاه‌طلبی آن‌ها خودخواهانه نیست. بلکه شخصاً در ساختن جهان به مکانی بهتر احساس مسئولیت می‌کنند.

ENFJ مخفف چیست؟

ENFJ نام اختصاری است که برای توصیف یکی از شانزده تیپ شخصیتی ایجاد شده توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز استفاده می شود. مخفف عبارت Extraverted, Intuitive, Feeling, Judging است. ENFJ فردی را نشان می دهد که از زمان صرف شده با دیگران انرژی می گیرد (برونگرا)، که بر ایده ها و مفاهیم به جای حقایق و جزئیات تمرکز می کند (شهودی)، که بر اساس احساسات و ارزش ها تصمیم می گیرد (احساس) و ترجیح می دهد برنامه ریزی و سازماندهی شود. به جای خود به خود و انعطاف پذیر (قضاوت). ENFJ ها گاهی اوقات به دلیل علاقه آنها به کمک به رشد و رشد دیگران به عنوان شخصیت معلم شناخته می شوند.

ویژگی های شخصیت ENFJ : ارزش ها و انگیزه های ENFJ

ENFJ ها توسط حس عمیق نوع دوستی و همدلی نسبت به افراد دیگر هدایت می شوند. آنها حس شهودی از احساسات دیگران دارند و اغلب به عنوان یک فشارسنج عاطفی برای افراد اطرافشان عمل می کنند. با این حال، شفقت آنها برای افراد نزدیکشان محفوظ نیست: آنها اغلب ماهیت انسان دوستانه دارند و ممکن است به شدت نگران بیماری های کل نژاد بشر باشند. آنها تمایل دارند که احساسات دیگران را شخصاً تجربه کنند و وقتی می بینند که مردم رنج می برند احساس می کنند مجبور به انجام این کار هستند.

ENFJ ها خواهان ارتباط نزدیک و حمایتی با دیگران هستند و معتقدند که همکاری بهترین راه برای انجام کارها است. آنها دوست دارند مورد پسند واقع شوند و به بازخوردهای مثبت و منفی بسیار حساس هستند. آنها نه تنها از خود، بلکه از دیگران نیز انتظار بهترین ها را دارند و ممکن است وقتی دیگران به اندازه ENFJ در نیات خود صادق نباشند، ناامید شوند. ENFJ ها برای حفظ روابط قوی سخت تلاش می کنند و تلاش می کنند تا اعضای ارزشمند خانواده، گروه ها و جوامع خود باشند.

ویژگی های شخصیت ENFJ : چگونه دیگران ENFJ را می بینند

ENFJ ها معلمان طبیعی هستند که اغلب افراد را سازماندهی می کنند تا در برخی از فعالیت های آموزشی شرکت کنند. آنها تمایل دارند که مسئولیت یک موقعیت را به عهده بگیرند و گروهی را به سمت آن فعالیت ها و تجربیاتی هدایت کنند که به یادگیری و رشد آنها کمک می کند. آنها به طور شهودی پتانسیل افراد را می بینند و با جذابیت و گرمی، دیگران را تشویق می کنند تا به دنبال توسعه بیشتر نقاط قوت خود باشند. آنها معمولاً پویا و مولد هستند و معمولاً هنگامی که دیگران را به کشف دانش جدید هدایت می کنند، به وضوح انرژی می گیرند.

ENFJ ها معمولاً ارتباطات خوبی هستند و در استفاده از کلمات برای ارتباط با دیگران استعداد دارند. آنها در مورد مردم فهیم هستند و از صحبت کردن در مورد روابط لذت می برند. آنها اغلب از کمک به دیگران برای حل مشکلات شخصی لذت می برند و دوست دارند بینش خود را در مورد افراد، احساسات و انگیزه هایشان به اشتراک بگذارند. آنها گاهی تا حدی همدل هستند که بیش از حد درگیر می شوند و اگر با احساسات منفی بیش از حد احاطه شوند ممکن است خسته شوند.

تیپ شخصیتی ENFJ چقدر نادر است؟

ENFJ یکی از انواع کمتر رایج در بین مردم به خصوص برای مردان است. در بین مردان، ENFJ دومین نوع نادر است.

  • 3 درصد از جمعیت عمومی
  • 3 درصد از زنان
  • 2 درصد از مردان

ENFJ های معروف

از ENFJ های معروف می توان به اپرا وینفری، پاپ جان پل دوم، مایا آنجلو، مارگارت مید، رالف نادر، آبراهام مزلو، دکتر فیل مک گرو و مارتین لوتر کینگ جونیور اشاره کرد.

حقایقی در مورد ENFJs

حقایق جالب در مورد ENFJ:

  • به احتمال زیاد با ورزش کردن با استرس کنار می آیند
  • به احتمال زیاد از همه انواع به یک قدرت معنوی بالاتر اعتقاد دارند
  • توسط روانشناسان به عنوان کم خطرترین مشکل ساز در مدرسه رتبه بندی شده است
  • ارزش های شخصی شامل دوستی، آموزش و یادگیری، خلاقیت و خدمات اجتماعی است
  • در میان انواع بالاترین رضایت شغلی، اما همچنین در میان افرادی که احتمالاً برنامه‌های ترک شغل خود را گزارش می‌دهند
  • معمولاً در مشاغل مذهبی، تدریس و هنر یافت می شود

سرگرمی ها و علایق ENFJ

سرگرمی های محبوب ENFJ شامل سازماندهی رویدادهای اجتماعی، خواندن، هنرها، موزه ها، داستان سرایی، گوش دادن به موسیقی، نوشتن، و آشپزی است.

ویژگی های شخصیت ENFJ

ویژگی های شخصیت ENFJ

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image