چگونه خودمان مو هایمان را کوتاه کنیم ؟؟

استایل مطالب علمی

چگونه خودمان مو هایمان را کوتاه کنیم ؟

از آنجایی که همه ما در اینجا با هم دوست هستیم، می خواهم یک راز کوچک را به شما بگویم: حدود 8 سال است که آرایشگاه نرفته ام. اولین بار زمانی شروع شد که موهای من یک دهه پیش شروع به نازک شدن کردند. نمی‌توانستم ماهیانه برای کوتاه کردن چند تار مو خرج کنم، بنابراین همه چیز را به دست خودم گرفتم.

و با وجود اینکه موهایم از آن زمان ضخیم شده است هنوز هم در خانه با استفاده از روش دم اسبی کوتاه می کنم. برای ما دخترها (و بچه‌ها!) با موهای بلند یا مجعد، این یک راه بی‌هدف برای خلاص شدن از شر موها و برداشتن چند سانتی از قسمت پایین بدون مراجعه به آرایشگاه است.

چه کسی باید از روش کوتاه کردن موی دم اسبی استفاده کند

این مدل مو فقط یک نتیجه به شما می دهد: لایه های بلند و پشمالو. و هر چه موهای بیشتری را کوتاه کنید، پس از اتمام کار، لایه ها طولانی تر خواهند بود. نیازی به گفتن نیست که این مدل برای همه مناسب نیست، اما اگر نوع موی مناسبی دارید و می‌خواهید مهارت‌های خود را با کمی تمرین تقویت کنید، این یک روش شگفت‌انگیز آسان برای کوتاه کردن موهایتان است.

اگر دارید روش دم اسبی را امتحان کنید:

  • لایه های بلندی که می خواهید تمیز کنید
  • برای خلاص شدن از شر چند انتها
  • موهای صاف با کمی حجم
  • موهای مجعد یا موج دار که به راحتی می توانند لایه های بلند را پنهان کنند
  • موهای نازک و تار تار

نتایج بر اساس نوع مو، ضخامت و طول شما متفاوت خواهد بود. وقتی نوبت به موهای صاف من می رسد، هیچ اشتباهی واقعاً قابل توجه نیست زیرا بلند است و انتهای آن وز است. اما این تکنیک برای همه کار نمی‌کند، و من به شدت توصیه می‌کنم آن را تنها در صورتی انجام دهید که موهای بلند و/یا مجعد دارید به دلیل نتایج لایه‌ای چشمگیر آن.

از آنجایی که این روش باعث ایجاد لایه‌های بلند می‌شود، برای کسانی که موهای کوتاه دارند یا ظاهر پشمالو را دوست ندارند، عالی نیست.

در خانه

چگونه خودمان مو هایمان را در خانه کوتاه کنیم

تدارکات:

  • 2 کش مو
  • برس مو یا شانه مو
  • قیچی موی تیز
  • اختیاری: قیچی نازک کننده
  • آینه

فقط در صورت داشتن ابزار مناسب این کار را انجام دهید. شما به قیچی موی واقعی نیاز دارید – نه آشپزخانه، خیاطی، کاردستی یا هر قیچی دیگری. در غیر این صورت، نمی توانید قسمت اعظم دم اسبی را برش دهید و به نظر کثیف می رسد.

چگونه خودمان مو هایمان را کوتاه کنیم مرحله 1 | موها را بشویید، خشک کنید و شانه کنید

قبل از شروع، حتما موهای خود را بشویید، خشک کنید و برس بزنید. من متوجه شدم که موهای تمیز و تازه برس زده راحت تر صاف می شوند، بنابراین نتایج بهتری خواهید داشت.

آموزش

چگونه خودمان مو هایمان را کوتاه کنیم مرحله 2 | سر را برگردانید و یک دم اسبی صاف درست کنید

سر خود را برگردانید و موهای خود را به صورت دم اسبی در بالای سر بکشید. تمام تلاش خود را برای صاف کردن موهای سرگردان انجام دهید و مطمئن شوید که هیچ گونه برآمدگی وجود ندارد. در غیر این صورت، می تواند بر لایه های شما تأثیر بگذارد. راستش را بخواهید، من خیلی سخت کار نمی‌کنم تا موهایم را کاملاً صاف کنم، زیرا قصد دارم بعداً آنها را تمیز کنم.

هر چه دم اسبی را جلوتر بیاورید، لایه های جلو بلندتری خواهند داشت. من چند آموزش آنلاین دیدم که در آن فرد دم اسبی را در امتداد خط موی جلوی خود می بست. در حالی که هنوز کار می کند، تفاوت چشمگیری بین لایه های جلو و پشت سر شما وجود خواهد داشت (موهای امتداد خط موی شما بسیار نزدیکتر از موهای پایه گردن شما به خط تراش هستند).

از آنجایی که می‌خواهم دم اسبی‌ام کمی ظریف‌تر باشد، دم اسبی‌ام را به‌جای خط مو، کمی جلوی تاج سرم می‌بندم. کاملا به شما بستگی دارد

آموزش مدل مو

مرحله 3 | انتهای آن را جلو بیاورید و تصمیم بگیرید که کجا برش دهید

انتهای دم اسبی را به سمت جلو بیاورید تا زمانی که آنها را کوتاه می کنید بتوانید انتهای آن را ببینید. من دوست دارم موها را در یک بسته کوچک تنگ بچرخانم، اما اگر نمی خواهید مجبور نیستید این کار را انجام دهید.

یک گره موی دوم را در پایین ببندید تا انتهای آن را به هم بچسبانید و تعیین کنید که چقدر می‌خواهید بلند شود. برای به دست آوردن لایه های چشمگیر نیازی به برش ندارید، بنابراین توصیه می کنم با 1/5 سانت شروع کنید. اگر می خواهید بیشتر برش دهید، همیشه می توانید این روند را تکرار کنید.

گره موی دوم را تا جایی که می خواهید کوتاه کنید بلغزانید.

چگونه خودمان مو هایمان را کوتاه کنیم

مرحله 4 | با قیچی تیز برش دهید

یک قیچی تیز بردارید و موهایتان را به صورت یک خط صاف ببرید تا موهایتان تمیز شود. برای موهای ضخیم یا مجعد، ممکن است بخواهید برش را با استفاده از قیچی نازک انجام دهید. این باعث نرم شدن خط تریم می شود و مطمئن می شود که انتهای آن خیلی خشن نیست.

چگونه خودمان مو هایمان را کوتاه کنیم

مرحله 6 | موهای سرگردان را کوتاه کنید

موهایتان را پایین بیاورید و مرتب کنید. من دوست دارم به دنبال موهای سرگردان یا تکه های مویی که بلندتر از بقیه به نظر می رسند، به اطراف نگاه کنم. نترسید که به هیچ چیز پرت یک اصلاح سریع و ناقص بدهید.

انتظار کمال نداشته باشید مطمئناً با این روش دچار چند اشتباه و موهای سرگردان خواهید شد. وقتی موهای خود را از دم اسبی بیرون می آورید، همیشه کمی تمیز کردن موها درست می شود. اگر چنین چیزهایی شما را عصبانی می کند، ممکن است این بهترین روش برای شما نباشد!

چگونه خودمان مو هایمان را کوتاه کنیم

مرحله 7 | یکنواختی را بررسی کنید

من شخصاً دوست دارم موهایم را از وسط از پیشانی تا پشت گردن جدا کنم، سپس هر دو طرف را در جلو به هم نزدیک کنم و مطمئن شوم که یکدست به نظر می رسند. اگر تکه‌ای بلندتر از بقیه به نظر برسد، آن‌ها را کوتاه می‌کنم.

مرحله 8 | لایه ها را با قیچی نازک کننده نرم کنید

اگر لایه‌هایتان خیلی صاف و خشن به نظر می‌رسند، موهایتان را به دم اسبی بلند برگردانید و از قیچی نازک‌کننده یا نوک قیچی موهایتان برای کوتاه کردن موهایتان استفاده کنید. این باعث نرم شدن انتها می شود و به ترکیب لایه ها کمک می کند.

چگونه خودمان مو هایمان را کوتاه کنیم

چگونه خودمان مو هایمان را کوتاه کنیم

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image