روشن کردن مو بدون رنگ مو و با روش طبیعی !!

استایل مطالب علمی

روشن کردن مو بدون رنگ

در واقع، مردم قرن هاست که با تکنیک های طبیعی روشن کردن موها با ریشه های تیره مبارزه می کنند که قدمت آن به امپراتوری روم می رسد. علیرغم اینکه تا چه حد از نظر فناوری رنگ کردن مو پیشرفت کرده ایم، هنوز در تلاشیم تا راه های جدید و طبیعی برای رسیدن به رنگ موی مورد نظر خود پیدا کنیم.

آیا می توان به طور طبیعی مو را روشن کرد؟

اول از همه، ممکن است تعجب کنید که آیا می توان موهای خود را بدون استفاده از رنگ مو روشن کرد یا خیر. پاسخ کوتاه بله است.

با این حال، این روش‌ها به اندازه سفیدکننده خوب قدیمی در روشن‌کردن قوی نیستند.

ناتالی سیبرت، آرایشگر و رنگ‌شناس توضیح می‌دهد: «روشن کردن مو فرآیند بسیار دشواری است، زیرا شامل باز کردن ساقه و کوتیکول مو و بلند کردن رنگدانه‌ها می‌شود. سفید کننده در فولیکول مو تجزیه می شود در حالی که پراکسید هیدروژن، یک عامل اکسید کننده، رنگ موجود را از بین می برد.

او آن را مانند نی پر از مهره های رنگارنگ توصیف می کند که نشان دهنده ساقه موهای شما و رنگدانه داخل آن است. او می‌گوید: «وقتی موهایتان را دکلره می‌کنید یا آن‌ها را روشن می‌کنید، مانند این است که انگشتتان را از یک سر نی بردارید و به آرامی اجازه دهید آن دانه‌ها بیرون بیایند».

شایان ذکر است که روش‌های روشن‌کردن طبیعی فقط یک یا دو سایه مو را بلند می‌کنند. علاوه بر این: نامزدهای ایده آل، بلوندهای طبیعی و آنهایی هستند که موهای قهوه ای روشن دارند.

سیبرت خاطرنشان می کند: «هرکسی که موهای دست نخورده دارد، نوجوانان و نوجوانانی که مایل به هایلایت هستند، اما والدینشان نمی خواهند هزینه سالن را بپردازند یا مواد شیمیایی به موهای فرزندشان آسیب می رساند، کاندیدهای خوبی هستند. متأسفانه، افرادی که موهای رنگ شده ، موهای آسیب دیده یا شکننده یا موهای تیره دارند، کاندیدای مناسبی برای روشن کردن طبیعی مو نیستند، زیرا روش‌های روشن کردن درگیر می‌تواند آسیب بیشتری به تارها وارد کند.

روش طبیعی

6 راه برای روشن کردن مو بدون رنگ مو به طور طبیعی

هنگام برنامه ریزی برای استفاده از روش های طبیعی برای روشن کردن موهای خود، مهم است که انتظارات درستی داشته باشید. سیبرت می‌گوید: «موهای شما به بلوند پلاتینیوم نمی‌رسد و شبیه دختران پینترست نمی‌شود. “اگر انتظار دارید که یک بلوند بسیار درخشان شوید، روش طبیعی ممکن است برای شما مناسب نباشد، اما اگر می خواهید چند رنگ برجسته آفتابی داشته باشید، این روش ها ممکن است جواب دهند.”

در اینجا، سیبرت برخی از بهترین نکات خود را برای روشن کردن موهای خود بدون مراجعه به سالن یا استفاده از رنگ مو در خانه به اشتراک می گذارد.

رنگ های طبیعی

روشن کردن مو بدون رنگ با آبلیمو

این یکی از قدیمی‌ترین ترفندها در کتاب‌ها است و حتی ممکن است چیزی باشد که قبلاً امتحان کرده‌اید. لیمو زمانی که اسید سیتریک موجود در آب لیمو در برابر نور خورشید گرم شده و رنگدانه ها را از ساقه مو جدا می کند، مو را روشن می کند. یک اسپری روشن کننده مو را می توان در سرتاسر مو استفاده کرد یا فقط روی انتهای مو اسپری کرد، بسته به جایی که می خواهید هایلایت های طبیعی را اضافه کنید. زمانی که با زمان قرار گرفتن در معرض نور خورشید همراه شود بیشترین تاثیر را دارد.

خودتان آن را انجام دهید

سیبرت توصیه می‌کند مقداری آب لیموی تازه را در یک بطری اسپری بفشارید و در زیر نور مستقیم خورشید بنشینید و بگذارید آب لیمو روی موهایتان خشک شود و در حین برنزه کردن موهایتان خشک شود (البته با ضد آفتاب!).

نکته: از تماس آب لیمو با پوست خودداری کنید، زیرا می تواند باعث سوزش شود، به ویژه در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید.

روشن کردن مو بدون رنگ

روشن کردن مو بدون رنگ با سرکه سیب

این محصول اصلی آشپزخانه مدت هاست که به دلیل توانایی آن در از بین بردن موها مورد استقبال قرار گرفته است. اما دارای برخی از مزایای چشمگیر روشن کننده مو نیز می باشد. سیبرت می‌گوید: «اگر سرکه سیب به اندازه کافی روی آن بماند، ممکن است رنگ را نیز کمی از بین ببرد.

درست مانند آب لیمو، استفاده از سرکه به عنوان روشن کننده نیاز به احتیاط زیادی دارد، زیرا مصرف بیش از حد آن می تواند آسیب زا باشد، به خصوص اگر موهای شکننده یا ظریفی دارید.

او می‌گوید: «شایعه‌ها حاکی از آن است که اگر از سرکه سفید استفاده کنید، ممکن است بتوانید تن خنک‌تری داشته باشید. سرکه، به خصوص سرکه سیب، رنگ‌های گرم‌تر یا نارنجی‌تری را ایجاد می‌کند.

خودتان آن را انجام دهید

برای تهیه در خانه، 1 فنجان آب را با 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب و آب 1/2 لیموترش مخلوط کنید. آبکشی را به طور یکنواخت روی موهای خیس بریزید و به مدت 15 تا 20 دقیقه استراحت کنید. در صورت امکان با سشوار یا نور خورشید کمی گرما اضافه کنید. سپس موها را به طور معمول آبکشی کرده و بشویید.

روشن کردن مو بدون رنگ با عسل

آنزیم گلوکز اکسیداز عسل با تولید پراکسید هیدروژن موها را روشن می کند . و سلامت مو را با رنگ روشن تر معاوضه نخواهید کرد زیرا عسل نیز یک حالت دهنده فوق العاده است.

خودتان آن را انجام دهید

1/4 فنجان آب، عسل و آب لیمو را در یک بطری اسپری ترکیب کنید. روی موهای مرطوب بپاشید، سپس موها را از هم جدا کنید و آن را به سمت دم اسبی بکشید. پس از یک ساعت قرار گرفتن در آفتاب، موها را دو بار بشویید تا باقیمانده آن از بین برود. استفاده بیش از حد از لیمو باعث خشکی موها می شود، بنابراین به 2 بار در هفته محدود کنید.

روشن کردن مو بدون رنگ

بابونه

برای روشن کردن همه رنگ‌های مو، چای می‌تواند یک عنصر باورنکردنی باشد. بابونه، مشکی و رویبوس می توانند به رنگ موهای بلوند، سبزه و قرمز ابعاد اضافه کنند. مزایای استفاده از رنگ های طبیعی مشتق شده از طبیعت بسیار زیاد است.

نه تنها از مواد شیمیایی مضر موجود در رنگ مو و سفید کننده تجاری چشم پوشی می کنید، بلکه اثرات آن نیز ظریف و بی خطر خواهد بود. امتیاز این است که شما نگران اثرات مخربی که سفید کننده می تواند بر روی موها داشته باشد، نباشید.

خودتان آن را انجام دهید

3 کیسه چای بابونه را در 2 فنجان آب داغ دم کنید. در یخچال قرار دهید پس از خنک شدن روی موها ریخته و به ریشه ماساژ دهید. حرارت را با یک سشوار به مدت 1-2 دقیقه اضافه کنید. اجازه دهید 10 دقیقه بماند سپس بشویید. دو بار در هفته انجام دهید.

روشن کردن مو بدون رنگ

نمک

آیا تا به حال متوجه شده اید که وقتی در ساحل وقت می گذرانید، موهای شما روشن تر می شود؟ این به این دلیل است که نمک همراه با نور خورشید یک اثر روشن کننده طبیعی روی موهای شما دارد. اگر تعطیلات خود را در ساحل می گذرانید، به سادگی شیرجه زدن در اقیانوس و اجازه دادن به موهایتان در هوای خشک در آفتاب است.

خودتان آن را انجام دهید

برای نسخه خانگی ، یک قاشق غذاخوری نمک دریا را در یک فنجان آب گرم (یا چای بابونه) حل کنید. به عنوان اسپری مو برای امواج طبیعی ساحلی استفاده کنید یا مخلوط را روی موهای خیس بریزید و بگذارید موها در هوا خشک شوند، ترجیحا در آفتاب.

روشن کردن مو بدون رنگ

جوش شیرین

آخرین روشی که سیبرت توصیه می‌کند، چیزی است که برای سفید کردن دندان‌ها شناخته شده است، بنابراین منطقی است که می‌تواند به روشن شدن مو نیز کمک کند، درست است؟ او می‌گوید: «این روش بیشتر برای ظاهر بالیاژ یا آمبره است، نه برجسته‌سازی.

خودتان آن را انجام دهید

او توصیه می کند یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک کاسه با یک سوم فنجان آب گرم مخلوط کنید تا مخلوط خمیری ایجاد شود. او می گوید: «خمیر جوش شیرین را با یک برس رنگ روی موهای اطراف صورت و انتهای آن بمالید.

به یاد داشته باشید: همه روش های طبیعی روشن کردن مو با گرما کمی روشن تر می شوند. بنابراین، مهم نیست که کدام راه حل را انتخاب می کنید، ایده خوبی است که مطمئن شوید موهایتان در معرض نور خورشید هستند.

روشن کردن مو بدون رنگ

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image