ماسک مناسب جوش سر سیاه : آموزش درست کردن در خانه !!

مطالب علمی

ماسک مناسب جوش سر سیاه

کومدون‌های باز یا جوش‌های سرسیاه، منافذ مسدود شده‌ای هستند که با سبوم (روغن)، کثیفی/آرایشی و سلول‌های مرده پوست پر شده‌اند که در معرض هوا اکسید می‌شوند.

اگر به مدت طولانی در اطراف بنشینند، عمیق‌تر به منافذ می‌روند و می‌توانند پاره شوند، با باکتری‌ها آلوده شوند و التهاب زخم ایجاد کنند. برخی از تئوری ها نشان می دهد که همه آکنه ها به عنوان یک میکرو کومدون منشا می گیرند.

بنابراین، با درمان جوش های سر سیاه در مراحل اولیه، ممکن است از جوش های شدیدتر جلوگیری کنید! تمیز کردن منظم منافذ مسدود شده برای سلامت کلی پوست بسیار مهم است.

جوش‌های سرسیاه همچنین منافذ را پر و منبسط می‌کنند و هر چه بیشتر در منافذ باقی بمانند، جوش‌های سرسیاه بزرگ‌تر می‌شوند و منافذ شما بزرگ‌تر می‌شود. پوست چرب معمولاً به معنای منافذ بزرگتر است و خطر جوش های سر سیاه بیشتر است. اگر پوست چرب دارید، ممکن است تعجب کنید که آیا هرگز تغییر خواهد کرد.

اغلب با بالا رفتن سن، غدد چربی ما کند می‌شوند و روغن کمتری تولید می‌کنیم. این ماسک‌های ساده برای مبارزه با جوش سرسیاه برای پوست‌های چرب یا مستعد آکنه، بدون توجه به اینکه در چه مرحله‌ای از زندگی هستید، ایده‌آل هستند.

ماسک مناسب جوش سر سیاه عسل

عسل نه تنها ضد باکتری است بلکه به طور طبیعی منافذ را نیز باز می کند. با استفاده از انگشتان تمیز، روی صورت تمیز و خشک، مقدار کمی عسل خام را به انگشتان حلقه و میانی خود بمالید و به آرامی روی پوستی که جوش های سرسیاه وجود دارد، ضربه بزنید.

این کار را تکرار کنید و روی نواحی چانه، پیشانی و بینی تمرکز کنید و مراقب باشید که از ناحیه زیر چشم خودداری کنید زیرا ممکن است کبودی ایجاد شود. در مجموع به مدت 1 تا 3 دقیقه، نه در همان ناحیه، ضربه های کوچک بزنید. پس از اتمام کار به آرامی صورت خود را با آب گرم بشویید.

ماسک مناسب جوش سر سیاه

ماسک مناسب جوش سر سیاه خاک رس

خاک رس یک ماده فوق‌العاده برای مبارزه با جوش‌های سرسیاه، از بین بردن ناخالصی‌ها و باز کردن منافذ است. خاک رس قرمز مراکشی از کوه های اطلس در مراکش می آید و برای پوست های چرب و مستعد آکنه ایده آل است.

 • 2 قاشق غذاخوری خاک رس قرمز مراکشی
 • 3 قاشق غذاخوری گلاب
 • 1 قاشق چایخوری آووکادو له شده

این مواد را با هم ترکیب کنید تا خمیری ایجاد شود. با استفاده از انگشتان تمیز یا برس، ماسک را روی ناحیه t یا مناطق مستعد آکنه بمالید. به محض اینکه ماسک شروع به روشن شدن کرد (نشانه خشک شدن آن) با آب گرم بشویید.

از استفاده از کاسه یا قاشق فلزی برای این دستور غذا خودداری کنید – به جای آن از ابزارهای شیشه ای یا چوبی برای حفظ قدرت و اثربخشی خواص خاک رس استفاده کنید.

ماسک مناسب جوش سر سیاه

ماسک جوش سر سیاه زغال فعال

کشیدن ناخالصی ها و باکتری ها به سطح پوست، اسکراب زغال فعال یک دستور فوق العاده برای انفجار روغن برای جوش های سرسیاه است. یک یا دو بار در هفته برای مبارزه با جوش‌های سر سیاه و از بین بردن زخم‌ها از آن منافذ مزاحم استفاده کنید.

 • 2 قاشق غذاخوری صابون مایع کاستیل بدون عطر
 • 1 قاشق غذاخوری روغن بادام، جوجوبا، هسته زردآلو یا ویتامین E
 • 2 قاشق غذاخوری آرد برنج قهوه ای یا سفید ریز آسیاب شده
 • 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین
 • 2 قاشق چایخوری پودر زغال فعال

در یک کاسه کوچک، صابون و روغن کاستیل را با هم مخلوط کنید. آرد برنج، جوش شیرین و پودر زغال فعال را اضافه کنید. مخلوط ممکن است کمی حباب بزند. به هم زدن ادامه دهید تا یکدست و کرم رنگ شود. به ظرف دربسته انتقال دهید و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

برای استفاده، صورت خود را با کمی آب بپاشید تا مرطوب شود. 1 تا 2 قاشق چای خوری از اسکراب را بردارید و به آرامی با نوک انگشتان خود با حرکات دایره ای کوچک روی صورت بمالید، مراقب باشید از ناحیه اطراف چشم جلوگیری کنید.

برای استفاده به عنوان ماسک، اجازه دهید اسکراب برای چند دقیقه روی صورت بماند تا فواید بیشتری برای جذب چربی داشته باشد. با آب ولرم بشویید و صورت خود را خشک کنید. اگر اسکراب خیلی خشک شد، کمی آب یا روغن بادام اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا کرم رنگ شود.

ماسک جوش سر سیاه سفیده تخم مرغ

استفاده منظم از یک ماسک پاک کننده عمیق که برای کنترل تجمع چربی در منافذ شما طراحی شده است، برای دور نگه داشتن جوش های سر سیاه بسیار مهم است. این ماسک را باید شب ها هفته ای یک بار استفاده کرد زیرا آب لیمو می تواند پوست را حساس به نور کند (در مواجهه با نور خورشید احتیاط کنید، به خصوص اگر سابقه حساسیت به نور دارید، زیرا ممکن است منجر به پرپیگمانتاسیون پوست شود).

 • سفیده تخم مرغ 1 عدد
 • 1/2 قاشق چایخوری پودر خاک رس
 • 1/4 قاشق چایخوری آب لیمو

سفیده را با همزن بزنید تا پف کند و سپس خاک رس و آبلیمو را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. خمیری تشکیل می دهد که آن را روی ناحیه t-zone یا هر ناحیه دیگری که مستعد جوش سرسیاه است بمالید.

اگر کمی غلیظ است، که بستگی به نوع خاک رس مورد استفاده شما دارد، 1/2 قاشق چایخوری آب اضافه کنید. بعد از 10 دقیقه با آب گرم بشویید. از یک روغن مناسب صورت یا مرطوب کننده شبانه استفاده کنید.

اسکراب جوش شیرین جوش شیرین

جوش شیرین و شیر خام را در یک کاسه ترکیب کنید و سپس به آرامی نواحی دارای منافذ مسدود شده و جوش های سرسیاه را بشویید. با نوک انگشتان خود با حرکات دایره ای فشار ملایمی وارد کنید.

اگر اجازه دهید این اسکراب تا حدی خشک شود، بیشتر به رنگی تبدیل می شود که می توانید به آرامی با حرکات دایره ای با نوک انگشتان خود پاک کنید. مقدار اضافی آن را با آب گرم بردارید.

 • 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین
 • 2 قاشق غذاخوری شیر خام
 • برای قدرت پاک کنندگی بیشتر، یک کپسول زغال فعال اضافه کنید

ماسک درخت چای بنتونیت

خاک رس دیگری که به بیرون کشیدن ناخالصی ها از منافذ کمک می کند خاک رس بنتونیت است. بنتونیت همچنین در صورت بروز جوش های فعال پوست ملتهب را تسکین می دهد. خاک رس بنتونیت را با مقدار کمی آب ترکیب کنید تا خمیری به وجود بیاید، نه خیلی روان و نه خیلی غلیظ که پخش آن دشوار باشد.

یک قطره روغن درخت چای را اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید. بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس با یک حوله گرم پاک کنید.

 • 3 قاشق غذاخوری خاک رس بنتونیت
 • 1 قطره اسانس درخت چای
 • اب

ماسک عسل زردچوبه

زردچوبه و فواید ضدالتهابی آن همراه با خواص ضد باکتریایی عسل نه تنها به رفع گرفتگی پوست کمک می کند، بلکه از ایجاد جوش های سر سیاه نیز جلوگیری می کند.

 • 1 قاشق چایخوری پودر زردچوبه
 • 1 قاشق غذاخوری عسل خام

عسل و زردچوبه را به صورت خمیر درآورید و سپس آن را به قسمت های مورد نظر بمالید. ماسک را به مدت 10 دقیقه یا تا زمانی که شروع به احساس سفتی کنید، بگذارید. با یک دستمال گرم بشویید.

ماسک مناسب جوش سر سیاه

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image