روش های پاک کردن لاک بدون لاک پاک کن !!

استایل مطالب علمی

روش های پاک کردن لاک

استفاده از پولیش را به طور کلی متوقف کردم تا از بخارات و مواد شیمیایی پاک کننده های سنتی جلوگیری کنم.

چند گزینه جایگزین برای پاک کردن لاک ناخن وجود دارد – نمونه های ارزان و طبیعی – که احتمالاً از قبل در دست دارید . در اینجا نحوه پاک کردن لاک ناخن خود بدون لاک پاک کننده وجود دارد.

چه چیزی لاک پاک کن ناخن را سمی می کند؟

قبل از غواصی، اجازه دهید یک لحظه در مورد پاک کننده ناخن سنتی صحبت کنیم.

چه چیزی آن را اینقدر بد می کند؟ خوب، این به استون و پسرعموهایش می رسد، بوتیل استات، اتیل استات و ایزوپروپیل استات.

استون اغلب به عنوان رقیق کننده رنگ استفاده می شود – و این دقیقاً همان چیزی است که آن را برای از بین بردن لاک ناخن بسیار موثر می کند. اما همچنین فوق العاده خشن است، به خصوص زمانی که با پوست تماس پیدا می کند.

استفاده پراکنده می تواند باعث قرمزی و تحریک پوست اطراف شود. اما قرار گرفتن در معرض مزمن بسیاری از چربی های طبیعی پوست را از بین می برد و منجر به قرمزی، خشکی و ترک خوردن انگشتان دست و پا می شود. بخار آنقدر قوی است که نشان داده شده است که هنگام استفاده در یک فضای بسته باعث سردرد، سرگیجه و سوزش چشم و گلو می شود.

و در حالی که استفاده گاه به گاه خوب است (یک یا دو بار در سال فکر کنید)، اگر اغلب ناخن های خود را رنگ می کنید، ممکن است بخواهید به جایگزین ملایم تری بروید.

روش های پاک کردن لاک بدون لاک پاک کن

اکنون، اجازه دهید فقط چیزی را در آنجا به دست آوریم: جایگزین‌های طبیعی باعث می‌شود که این فرآیند طولانی‌تر از روش‌های معمولی طول بکشد. منظورم این است که شما رنگ را از نظر شیمیایی از روی نوک انگشتان خود ذوب نمی کنید، بنابراین مطمئناً به کمی گریس آرنج نیاز دارید. اگر به این معنی باشد که سردرد، سرگیجه و سوزش چشم ناشی از رقیق کردن رنگ را از بین ببرم، شخصاً با آن مشکل دارم.

در اینجا برخی از روش های مورد علاقه من برای پاک کردن لاک ناخن بدون لاک پاک کننده وجود دارد.

روش های پاک کردن لاک

روش های پاک کردن لاک : جوش شیرین

آیا کاری وجود دارد که جوش شیرین نتواند انجام دهد؟ از آنجایی که جوش شیرین کمی ساینده است، می تواند به شکستن و پاک کردن لاک ناخن کمک کند.

به سادگی مقداری را روی ناخن های خود بپاشید و از یک حوله ظرف مرطوب یا مسواک قدیمی برای ماساژ آن استفاده کنید. جوش شیرین ملایم است و زمان می برد تا لاک از بین برود، پس صبور باشید!

روش های پاک کردن لاک : الکل

الکل مستقیم مانند استون به تجزیه لاک کمک می کند، اما بدون مواد شیمیایی خشن. از ودکای 80+ یا الکل مستقیم و چند گلوله پنبه استفاده کنید. سپس آن را مانند لاک پاک کن معمولی روی ناخن ها بمالید. در صورت نیاز، اجازه دهید چند دقیقه به ناخن هایتان خیس بخورد تا لاک نرم شود و سپس آن را بشویید.

فقط توجه داشته باشید که الکل می تواند به طرز باورنکردنی خشک شود. بنابراین از آن کم استفاده کنید و همیشه از یک لوسیون دست مغذی برای جبران رطوبت و جلوگیری از شکافتن کوتیکول‌هایتان استفاده کنید.

روش های پاک کردن لاک

سرکه سفید + لیمو

اسید موجود در سرکه، جایگزینی برای الکل، گفته می شود که لاک ناخن را نرم می کند در حالی که آب لیمو اثربخشی آن را افزایش می دهد و رایحه ای تازه به آن می بخشد. مقداری سرکه را در یک کاسه کوچک بریزید و آب 1 یا 2 لیمو را به آن اضافه کنید. از یک توپ پنبه ای برای اعمال استفاده کنید و به آرامی لاک را پاک کنید. در صورت نیاز، به آرامی لکه های رنگ باقی مانده را جدا کنید.

خمیر دندان

یک خمیر دندان تمام چیزی است که برای خلاص شدن از شر لاک ماندگار نیاز دارید. کافی است مقداری به اندازه یک نخود را روی ناخن های خود بمالید و با یک دستمال کاغذی با حرکات دایره ای بمالید. همانطور که مالش می دهید، لاک به آرامی از بین می رود تا زمانی که ناخن های کاملا تمیزی داشته باشید.

به عنوان یک امتیاز، خمیر دندان سفید کننده در واقع می تواند تغییر رنگ ناشی از لاک ناخن را کمرنگ کند. بنابراین پس از از بین رفتن لاک، برای چند دقیقه به هم زدن ادامه دهید تا از شر لکه ها خلاص شوید و نوک زرد روشن شود.

پراکسید هیدروژن

در یک کاسه کوچک، 1/2 فنجان پراکسید هیدروژن را با ¼ فنجان آب داغ مخلوط کنید و 10 دقیقه خیس کنید. هنگامی که لاک کمی نرم شد، به آرامی با استفاده از انگشتان، یک چوب کوتیکول یا پشت قاشق کوچک آن را تا جایی که می توانید بتراشید. از یک سوهان ناخن یا بلوک باف برای حذف هر گونه تکه سرسخت استفاده کنید.

روش های پاک کردن لاک

اسپری مو

اگر به طور خاص به دنبال جایگزین های طبیعی هستید، اعتراف می کنم که این روش ممکن است تقلب به نظر برسد. اما اسپری مو اغلب حاوی مواد شیمیایی است که مانند رقیق‌کننده رنگ عمل می‌کنند، بنابراین یک پاک‌کننده عالی لاک ناخن می‌سازد.

آن را مستقیماً روی ناخن‌هایتان اسپری کنید و اجازه دهید 2 تا 3 دقیقه قبل از پاک کردن روی ناخن‌ها بماند. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، لاک ناخن شما باید همراه با آن پاک شود.

پوست آن را جدا کنید

این جالب‌ترین روش نیست، اما گاهی اوقات ساده‌ترین کار این است که آن را از بین ببرید. من شخصاً این روش را دوست دارم زیرا اگر به این نوع کار علاقه دارید، حتی کمی سرگرم کننده است.

اگر لاک شما به صورت تکه های بزرگ جدا نمی شود، ادامه دهید و یک لایه دیگر لاک اضافه کنید. حلال های موجود در لاک ناخن، پوشش قدیمی را نرم می کند و پوسته شدن یا پاک کردن آن را آسان تر می کند. همچنین می توانید از سشوار استفاده کنید تا لاک را نرم کنید تا کاملاً پوست کنده شود.

روش های پاک کردن لاک

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image