راز داشتن ناخن های سالم !!

مطالب علمی

راز داشتن ناخن های سالم

اگر شما فردی هستید که به طور منظم به سالن ناخن خود سفر می کنید، به احتمال زیاد، ناخن های شما حالت بسیار خوبی دارند. بسیاری از ما به این موضوع افتخار می کنیم. زیرا می بینیم که تقریباً از دستان خود برای انجام همه کارها استفاده می کنیم، بنابراین ناخن های ما در طول تعاملات اجتماعی بسیار جذاب می شوند. اما داشتن ناخن های زیبا تنها یک تجمل نیست، بلکه در واقع نشانه سلامتی است. خبر خوب: راه های زیادی برای تقویت طبیعی ناخن هایتان وجود دارد. ما از متخصصان ناخن خواستیم بهترین رازهای حفظ شده خود را برای زیبا نگه داشتن ناخن های شما به اشتراک بگذارند.

10 راز داشتن ناخن های سالم

رونا فالز، یک تکنسین ناخن ، توضیح می دهد که ناخن های ما مانند موهای ما سلول های پوست هستند. صفحه ناخن بیشتر از کراتین ساخته شده است، پروتئینی که بدن ما به طور طبیعی آن را تولید می کند. ما برای محافظت از انگشتان دست و پا ناخن داریم. برای مثال، زمانی که با دستان خود کار می‌کنید، ناخن‌های دست کمی قدرت می‌بخشند و برای تقویت انگشتان دست و پا عمل می‌کنند و خراشیدن با آن صفحه سخت را آسان‌تر می‌کنند.»

نشانه هایی برای تقویت ناخن شما

مراقبت از ناخن ها به اندازه مراقبت از پوست و مو مهم است. گابریل ریچنز، متخصص پوست توضیح می دهد: “ساختار ناخن می تواند به راحتی در اثر بی توجهی یا کمبود مواد مغذی ضعیف شود. که به صورت رشد آهسته ناخن، صفحه ناخن با نقاط سفید، و ناخن های ضعیف، پوسته پوسته و شکننده ظاهر می شود.” درمانگر، تکنسین ناخن، مشاور تغذیه زیبایی و موسس باشگاه پوست غنی.

ناخن‌های آویزان یا پوست شکسته اطراف لبه ناخن – به‌ویژه کوتیکول – می‌تواند منجر به آسیب جدی‌تر شود، زیرا ماتریکس ناخن را در معرض عفونت و التهاب قرار می‌دهد. ریچنز هشدار می دهد که این می تواند به طور دائمی بر سلامت و رشد ناخن ها تأثیر بگذارد.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، اگر با ناخن هایی که به راحتی ترک می خورند یا شکافته می شوند، دست و پنجه نرم می کنید، ممکن است نتیجه کمبود آهن باشد که حدود 80 درصد افراد را تحت تاثیر قرار می دهد . ناخن‌های شکننده می‌تواند نتیجه سایر بیماری‌های جدی‌تر مانند کم‌کاری تیروئید یا سندرم رینود باشد. بنابراین اگر در مورد سلامت ناخن‌های خود نگرانی دارید، ایده خوبی است که با پزشک مراقبت‌های اولیه خود مشورت کنید.

در اینجا 10 راه آسان برای زیبا نگه داشتن ناخن های خود – به طور طبیعی!

راز داشتن ناخن های سالم

راز داشتن ناخن های سالم : کوتیکول های خود را نچینید یا نبرید.

La Juana Smith Huebner، مربی برند ناخن و بدن با Sparitual، هر چقدر هم وسوسه انگیز باشد که کوتیکول های شما را انتخاب کنید، هشدار می دهد که انجام این کار می تواند نقش آنها را در محافظت از ناخن و جلوگیری از باکتری ها به خطر بیندازد. در واقع، حتی بریدن کوتیکول نیز باید ممنوع باشد.

بریدن بافت سالم به بدن نیاز دارد که به حالت بهبودی برود و سپس پوسته یا بافت اسکار ایجاد می‌کند تا ناحیه شکسته را ببندد. از این رو، کوتیکول ها سفت و ضخیم می شوند و این طرز فکر را تقویت می کند که کوتیکول ها باید بریده شوند. پس از اینکه ناخن و بافت اطراف آن به درستی هیدراته شدند، هر بافت آویزان باید با نیپک کوتیکول گرفته شود.

از روغن کوتیکول استفاده کنید.

به گفته ریچنز، برای حفظ ناخن های زیبا، محکم و سالم، روغن کوتیکول ضروری است. در واقع، او استفاده روزانه از آن و ماساژ آن را روی ناخن توصیه می کند.

او می‌گوید: «بیشتر روغن‌های گیاهی سرشار از ویتامین E و سایر مواد مغذی دوست‌دار ناخن هستند. این عادت نه تنها ناخن‌ها را تقویت می‌کند و از شکستن آن جلوگیری می‌کند، بلکه ماساژ ناحیه کوتیکول جریان خون را به ماتریکس تحریک می‌کند – جایی که تمام جادوی رشد ناخن در آن اتفاق می‌افتد!

راز داشتن ناخن های سالم

راز داشتن ناخن های سالم : به جای کوتاه کردن ناخن ها با قیچی، سوهان بزنید.

ریچنز می‌گوید: سوهان راهی بسیار ملایم‌تر برای تمیز نگه داشتن ناخن‌های شما و طول مساوی است. او توصیه می‌کند که به سوهان ناخن شیشه‌ای یا کریستالی تبدیل شوید، زیرا ریزش ریزتری دارند و باعث می‌شود که ناخن‌های طبیعی کمتر ساینده شوند و راحت‌تر شوند. او می افزاید: «سعی کنید در یک جهت سوهان کنید زیرا اره کردن به جلو و عقب در لبه آزاد می تواند باعث آسیب شود.

راز داشتن ناخن های سالم : ناخن های خود را نجوید.

این یکی ممکن است بی‌معنا به نظر برسد، اما ممکن است از اینکه تعداد زیادی از بزرگسالان هنوز با این عادت دست و پنجه نرم می‌کنند، تعجب کنید. کوئینی نگوین، هنرمند ناخن نایلینگ هالیوود، هشدار می دهد: استرس می تواند به عنوان یک مکانیسم دفاعی باعث جویدن ناخن شود. جویدن ناخن می تواند باعث آسیب شدید به صفحه ناخن و همچنین کوتیکول اطراف آن شود. او توصیه می کند برای ترک این عادت بد، ناخن های خود را کوتاه تر نگه دارید و مرتب مانیکور کنید.

رژیم غذایی غنی از مواد مغذی داشته باشید.

شما اهمیت خوردن یک رژیم غذایی سالم را می دانید، اما ممکن است متوجه نباشید که چگونه می تواند به طور مستقیم بر سلامت ناخن های شما تأثیر بگذارد. Huebner توضیح می دهد: “رشد ناخن در پایه یا ریشه ناخن اتفاق می افتد و به شدت تحت تاثیر جریان خون است.” او توصیه می کند که رژیم غذایی شما سرشار از سبزیجات، میوه ها و پروتئین باشد تا اطمینان حاصل شود که مقدار مناسبی از مواد مغذی مصرف می کنید.

مانیکور منظم داشته باشید.

چه در حال انجام مانیکور منظم در سالن یا مانیکور خود در خانه باشید، نگوین بر اهمیت رعایت این روال تاکید می کند. با این حال، او توصیه می کند هر چند وقت یکبار از رنگ صرف نظر کنید.

ما به استفاده از لاک ناخن یا لوازم جانبی ناخن عادت کرده ایم، زیرا آنها ناخن های ما را بسیار زیبا و مرتب می کنند. اما مهم است که در این بین استراحت کنید تا سطح ناخن از لکه‌ها یا ضربه‌هایی مانند سوراخ کردن یا سوهان بیش از حد زمان بهبود یابد.»

از ناخن های خود به عنوان ابزار استفاده نکنید.

ریچنز خاطرنشان می‌کند که ناخن‌های طبیعی، مهم نیست که چقدر قوی هستند، هنوز کاملاً نازک و ظریف هستند. او می‌گوید: «یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای تضعیف آن‌ها استفاده از آن‌ها به‌عنوان ابزار است، مثلاً برای انتخاب برچسب‌ها، باز کردن قوطی‌ها و بسته‌ها، یا ضربه زدن روی دکمه‌ها و صفحه‌کلیدها». درمان ناخن‌ها به این شکل باعث ایجاد شکاف‌ها و پارگی‌های کوچک می‌شود که منجر به شکستگی می‌شود.

او توصیه می کند برای هر زمانی که قصد دارید از دستان خود برای کارهای سنگین استفاده کنید، چه باغبانی، چه شستن ظروف یا باز کردن پست، روی یک جفت دستکش لاستیکی سرمایه گذاری کنید.

راز داشتن ناخن های سالم

ناحیه اطراف ناخن از جمله کوتیکول و پوست را لایه برداری کنید.

فالز توصیه می کند که یک اسکراب شکر کاملا طبیعی را در حمام خود نگه دارید و به طور منظم پوست اطراف ناخن های خود را لایه برداری کنید. او می گوید: “در اطراف پوست روی هر ناخن مالیده و اسکراب کنید، زیرا این کار به جریان خون کمک می کند و پوست خشک را دور نگه می دارد.” اسکراب های قندی اسکراب خوبی برای استفاده هستند – به اندازه اسکراب های نمک ساینده نیستند.

مانیکور خود را حذف نکنید.

اگر لاک می پوشید، آن را انتخاب نکنید، زیرا آلنا مونسون، بنیانگذار Whats Up Beauty & Nails، هشدار می دهد که انجام این کار می تواند باعث جدا شدن لایه بالایی بشقاب با لاک شود.

او می‌گوید: «اگر پولیش شما شروع به خرد شدن کرد، مطمئن‌ترین کار این است که یک لاک پاک‌کننده غیر استونی تهیه کنید و دوباره شروع کنید. از سوهان ناخنی که سطح ملایمی دارد، در حالت ایده‌آل از سوهان ناخن شیشه‌ای اچ‌شده استفاده کنید، زیرا سوهان ساینده انتهای صفحات شما را شکافته و اجازه می‌دهد کثیفی و روغن بین لایه‌ها نفوذ کند و آن‌ها را شکننده‌تر کرده و باعث ترک خوردن می‌شود.

از لاک ناخن 7 فری استفاده کنید.

باور کنید یا نه، به عنوان مثال، برخی از لاک های ناخن می توانند حاوی برخی مواد شیمیایی بسیار مضر مانند فرمالدئید باشند. از مواد شیمیایی سمی با انتخاب مارک های لاک ناخن که فاقد 7 هستند، اجتناب کنید، به این معنی که آنها حاوی دی بوتیل فتالات، فرمالدئید، تولوئن، رزین فرمالدئید، کافور، اتیل توزیلامید و زایلن نیستند. برخی از برندهای عالی 7 فری شامل کره LONDON، Deborah Lippmann، Pacifica، Smith & Cult، و Veque Ve Vernis هستند.

راز داشتن ناخن های سالم

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image