درمان جویدن ناخن با راه حل های آسان

مطالب علمی ناخن

درمان جویدن ناخن

جویدن ناخن (با نام مستعار اونیکوفاژیا) یک عادت رایج است که معمولاً با استرس ایجاد می شود. برای افرادی که طولانی مدت ناخن جویده می شوند، ترک این عادت می تواند AF سخت باشد. اما نگران نباشید! در اینجا 9 نکته وجود دارد که به شما کمک می کند ناخن جویدن را متوقف کنید. ما همچنین نکاتی را در مورد اینکه چرا ممکن است در وهله اول ناخن های خود را می جوید، داریم.

روش های درمان جویدن ناخن

در اینجا لیستی سریع از 9 روش برای ترک ناخن جویدن آورده شده است:

 • یاد بگیرید که عادت ها چگونه کار می کنند.
 • ناخن گرفتن.
 • مانیکور منظم داشته باشید.
 • از لاک ناخن تلخ استفاده کنید.
 • ناخن های خود را با دستکش یا چسب بپوشانید.
 • حواس خود را پرت کنید.
 • محرک های خود را درک کنید.
 • یک جدول زمانی واقع بینانه برای ترک تعیین کنید.
 • از یک برنامه برای ثبت پیشرفت خود استفاده کنید.

در اینجا به بررسی 9 بهترین راه برای ترک ناخن جویدن می پردازیم.

درمان جویدن ناخن : با این روند صبور باشید

برای بسیاری از مردم جویدن ناخن یک عادت است. عادت‌ها می‌توانند به یک پایه اصلی در زندگی روزمره ما تبدیل شوند، به همین دلیل است که شکستن آنها بسیار سخت است. اما در مورد این روند صبور باشید و حتی اگر لغزش کردید تسلیم نشوید. یک مطالعه در سال 2020 نشان داد که هنگام تلاش برای رسیدن به اهداف بلندمدت، قدرت اراده به اندازه ثبات مهم نیست.

همچنین، خوب است که خودتان را درمان کنید. در یک مطالعه در سال 2018، محققان دریافتند که وعده یا درک پاداش کمک بزرگی به شکل‌گیری عادت است.

درمان جویدن ناخن : ناخن های خود را روی رگ کوتاه کنید

اگر ناخن‌های شما بیش از حد بلند شوند، می‌توانند به اهدافی وسوسه‌انگیز تبدیل شوند. با کوتاه نگه داشتن ناخن‌هایتان، کمتر می‌توانید آن را بچشید. به علاوه، به شما کمک می کند عادتی را که دوست ندارید با عادتی که انجام می دهید جایگزین کنید. مرتب و مرتب نگه داشتن ناخن هایتان مراقبت از خود محسوب می شود و ما برای این کار اینجا هستیم.

درمان جویدن ناخن : آن‌ها را آنقدر زیبا کنید که نتوانید گاز بگیرید

شما می توانید یک مانیکور را در خانه انجام دهید یا به سالن محلی خود بروید. اگر ناخن های شما عالی به نظر می رسند، ممکن است تمایل کمتری به جویدن آنها داشته باشید.

از لاکی با طعم بد استفاده کنید

یک لاک ناخن بیکوپی در بازار وجود دارد که برای طعم بد طراحی شده است. ایده این است که اگر ناخن های شما طعم وحشتناکی دارد، نمی خواهید آنها را در دهان خود بگذارید. به سادگی لاک را مانند یک پولیش معمولی بمالید .

نکته منفی این است که برخی از این لاک ها حاوی موادی مانند فرمالدئید هستند که هنگام مصرف سمی هستند. همچنین این احتمال وجود دارد که در صورت استفاده موضعی آسیب برساند. بنابراین، سعی کنید یک مارک غیر سمی را انتخاب کنید. شما همان نتایج را بدون عوارض جانبی بالقوه دریافت خواهید کرد.

ناخن های خود را بپوشانید

انگشتان خود را با چسب بپیچید یا دستکش بپوشید. ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما یک مانع اضافی بین ناخن و دهان شما ایجاد می کند. این به شما یک لحظه اضافی می‌دهد تا به آنچه انجام می‌دهید فکر کنید.

فقط توجه داشته باشید که این رویکرد بی‌خطر نیست. اگر میل به گاز گرفتن به اندازه کافی قوی است، می توانید به راحتی وسایل ضد گزش خود را بردارید. بنابراین، این روش زمانی که با استراتژی دیگری ترکیب می‌شود، ممکن است بهترین کارایی را داشته باشد، مانند لاک طعم‌دار که به آن اشاره کردیم.

حواس خود را پرت کنید

مشغول نگه داشتن دست ها می تواند ذهن شما را از جویدن ناخن دور کند. وقتی احساس می‌کنید که می‌خواهید ناخن‌هایتان را بجوید، سعی کنید به جای آن کار دیگری انجام دهید. شاید بتوانید عادت قدیمی را شکست دهید یا دست خود را در ژورنال نویسی امتحان کنید. گاهی حتی یک آدامس هم می تواند این کار را انجام دهد. تا زمانی که یک حواس پرتی سالم باشد، ممکن است مفید باشد.

ریشه مشکل را پیدا کنید

مطالعات نشان می دهد که جویدن ناخن اغلب با استرس یا اضطراب ایجاد می شود. اما ممکن است نتیجه کسالت یا تمرکز روی یک مشکل سخت نیز باشد. در هر صورت، درک اینکه چرا ناخن‌هایتان را می‌جوید می‌تواند به شما کمک کند این کار را متوقف کنید.

فهرستی از موقعیت هایی که در آن ها میل به گاز گرفتن دارید تهیه کنید. سپس به این فکر کنید که چه کاری می توانید انجام دهید تا از این موقعیت ها اجتناب کنید یا راحت تر با آنها کنار بیایید.

به خودتان زمان بدهید تا ترک کنید

جویدن ناخن می تواند عادتی سخت برای ترک کردن آن باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که به خودتان یک جدول زمانی واقع بینانه برای توقف بدهید. ممکن است بتوانید این عادت را در چند روز ترک کنید، اما ممکن است چند ماه یا بیشتر طول بکشد. همه اینها طبیعی است و جای خجالت ندارد.

یادآوری: با خود صبور و مهربان باشید

درمان جویدن ناخن

یک برنامه برای آن وجود دارد

ده ها (اگر نه صدها) برنامه وجود دارد که می تواند به شما در ارزیابی مجدد عادت هایتان کمک کند. برخی از آنها برنامه های کلاسیک به سبک مجله هستند که در آنها نقاط عطف خود را تعیین می کنید. برخی دیگر مختص نیازها و روال های فردی هستند.

P.S. اگر فکر می‌کنید استرس پشت بیشتر گاز گرفتن شماست، ممکن است درمان آنلاین را دوست داشته باشید. تعداد زیادی گزینه با قیمت مناسب وجود دارد که می تواند به سلامت روان شما کمک کند بدون اینکه بودجه شما را خدشه دار کند.

چرا مردم ناخن های خود را می جوند؟

در اینجا هیچ پاسخ ساده ای وجود ندارد. بدیهی است، یک مؤلفه روانی وجود دارد، زیرا جویدن ناخن اغلب با استرس، اضطراب یا کسالت مرتبط است. اما به خاطر داشته باشید، هر کس متفاوت است. برخی از افراد ممکن است این احساس را دوست داشته باشند، در حالی که برخی دیگر زمانی که روز بدی دارند این کار را انجام می دهند. معمولاً به محرک های منحصر به فرد شما خلاصه می شود.

BTW، جویدن ناخن بسیار رایج است. طبق یک مطالعه موردی در سال 2016، تا 33 درصد از بچه ها و تقریبا 45 درصد از نوجوانان ناخن های خود را می جوند. و طبق بررسی تحقیقاتی در همان سال، جویدن معمولی ناخن بر 30 درصد از جمعیت در تمام گروه‌های سنی تأثیر می‌گذارد. بنابراین، اگر یک فرد بزرگسال ناخن جونده هستید، قطعا تنها نیستید.

آیا جویدن ناخن مضر است؟

بنابراین، جویدن ناخن چه اثرات کوتاه مدت و بلندمدتی دارد؟ خوب، به طور کلی ناخن زدن هر چند وقت یکبار بی ضرر تلقی می شود. اما زمانی که ناخن جویدن اجباری یا مزمن شود، ممکن است مشکلاتی ایجاد شود.

علائم رایج ناخن جویدن طولانی مدت عبارتند از:

 • عفونت های دهان
 • لثه ملتهب
 • رشد ضعیف ناخن
 • اعوجاج بستر ناخن
 • دندان های بریده یا بریده

سخن پایانی

جویدن ناخن یک عادت رایج است که معمولاً با استرس ایجاد می شود. اگر فقط هر چند وقت یکبار این کار را انجام دهید، به طور کلی بی ضرر در نظر گرفته می شود. اما ناخن جویدن طولانی مدت یا مزمن می تواند علائمی مانند التهاب لثه، ناخن های ضعیف و عفونت های دهان را ایجاد کند.

فقط به یاد داشته باشید، عادت ها یک شبه شکل نمی گیرند. پس با خودت صبور باش و تسلیم نشو. ممکن است زمان ببرد، اما در نهایت می توانید بهترین روش را برای آرایش منحصر به فرد خود پیدا کنید.

درمان جویدن ناخن

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image