بهترین فیلم برنده ی اسکار : معرفی و خلاصه

فیلم و سریال

بهترین فیلم برنده ی اسکار

جوایز اسکار با وجود تمام اعتبار و زرق و برقی که دارند، همیشه با نظر منتقدان و تماشاگران در مورد اینکه کدام فیلم‌ها شایسته شناسایی هستند موافق نیستند. اما بردن جایزه اسکار همچنان شانس پخش فیلم را افزایش می دهد.

My Cousin Vinny (1992)

My Cousin Vinny (1992)

برخلاف بسیاری از فیلم‌های دادگاهی در زمان خود، وینی پسر عموی من از تئاتر و درام برای کمدی آبی واقعی چشم پوشی می‌کند. جو پسی در نقش وینی عنوان، یک وکیل جدید نیویورکی که به عنوان اولین پرونده خود در حال برگزاری دادگاه قتل در آلاباما است، در حالی که ماریسا تومی نقش نامزد وینی، مونالیزا ویتو را بازی می کند که در یک نوبت برنده اسکار است. این زوج بلندگو قطعاً در آلاباما نامناسب هستند و جواهرات کمدی زیادی را برای فیلم فراهم می کنند، اما به طور غیرمنتظره ای باهوش هستند. همراه با شوخ طبعی و شخصیت های به یاد ماندنی، پسر عموی من وینی به دلیل دقت و استعداد قانونی خود شناخته شده است.

A Fantastic Woman (2017)

A Fantastic Woman (2017)

همانطور که پس از تماشای این فیلم دل شکسته خواهید شد، چیزی جز پیروزی در اولین نقش بازیگر اصلی احساس نخواهید کرد. این فیلم امید بسیار کمی برای ارائه به بیننده دارد، به جز مقدار کمی که هر بار که شخصیت اصلی، مارینا، دوباره برای مبارزه یک روز دیگر از جایش بلند می شود احساس می شود. این فیلم غم و اندوه را به گونه ای عمیق و شخصی در درون شخصیتی به تصویر می کشد که باید در بیشتر زمان فیلم نسبتاً ساکت و تنها بماند. شما به سرعت متوجه خواهید شد که چرا این فیلم “یک زن شگفت انگیز” نام دارد.

Monster (2003)

Monster (2003)

هیولا تصویری بیوگرافی از آیلین وورنوس (شارلیز ترون)، یک قاتل زنجیره ای است که بین سال های 1989 تا 1990 هفت مرد را در فلوریدا به قتل رساند. این فیلم روابط رو به رشد بین وورنوس و سلبی وال جوان (کریستینا ریچی، در نقشی بر اساس آن) را دنبال می کند. دوست دختر واقعی Wuornos Tyria Moore)، در حالی که او به طور فزاینده ای ناامید می شود تا از نظر مالی برای همسر جوان خود تأمین کند. استیصال و خشم او علیه مردان، که در اثر سال‌ها آزار و اذیت کودکی و بزرگسالی به وجود آمده است، او را به مسیر تاریک قتل و دزدی سوق می‌دهد، حتی در حالی که تلاش می‌کند سلبی را از وحشت جنایاتش محافظت کند.

نکته برجسته فیلم، بازی مسحورکننده ترون در نقش وورنوس است . نقشی که در سال 2004 جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را برای او به ارمغان آورد. علاقه به سلبی جوان این لطافت غیرمنتظره به فیلم فضایی غم انگیز می بخشد و تصویری تلخ و شیرین از زنی به شدت آشفته ارائه می دهد. Monster که فقط برای مخاطبان بالغ در نظر گرفته شده است. بازآفرینی جذاب فصلی نگران‌کننده و در عین حال متقاعدکننده در تاریخچه جنایات واقعی در آمریکا است.

West Side Story (2021)

West Side Story (2021)

اگر استیون اسپیلبرگ به تازگی تصمیم می‌گرفت که یک نسخه کاور سرراست از داستان وست ساید بسازد، باز هم یک شگفتی از موسیقی، حرکت و رنگ بود. اما بیش از فیلمبرداری سرسبز و بازی‌های پرشور ریچل زگلر، مایک فیست و برنده اسکار آریانا دبوز، این اقتباس به خاطر تمرکز دوباره‌اش بر بی‌معنای جنگ چمن مرکزی‌اش خاطره‌انگیزتر است. در اینجا، شهر نیویورک قدرت مطلق را بر جت ها و کوسه ها اعمال می کند . تمام این خشونت های گروهی را به عنوان تلاشی بیهوده برای حفظ ارزش های منسوخ در مواجهه با ویرانی اقتصادی تبدیل می کند. اسپیلبرگ ممکن است نتواند در مورد بخش‌های ضعیف‌تر داستان که از رومئو و ژولیت الهام گرفته شده است، کار زیادی انجام دهد. اما همچنان راهی پیدا می‌کند که اجازه دهد این رمان عاشقانه غم‌انگیز که اغلب مورد تمسخر قرار می‌گیرد، در خدمت هدف بزرگ‌تری باشد.

Man on Wire (2008)

Man on Wire (2008)

Man on Wire یک شاهکار فنی واقعی است. تقریباً می‌توانید احساس کنید که کارگردان به فیلم‌بردار می‌گوید چه زاویه‌ای را انتخاب کند یا به سؤالاتی فکر می‌کند که قوی‌ترین پاسخ‌ها را ایجاد می‌کنند. با این حال، این چیزی از داستانی که این مستند روایت می کند کم نمی کند. این چیزی است که با شکوه، پرچین و سرگرم کننده است. این جایی است که در آن احساس می‌کنید خودی در دنیایی که روی سیم‌ها و زیر سیم‌ها زندگی می‌کند، با ریسک‌های بالا زندگی می‌کنید. امیدوارم لبه صندلی شما راحت باشد، زیرا این جایی است که فیلم شما را تا انتها نگه خواهد داشت.

Another Round (2020)

Another Round (2020)

کارگردان توماس وینتربرگ (شکار) دوباره با مادز میکلسن متحد می‌شود تا داستان چهار معلم را تعریف کند که دچار بحران میانسالی می‌شوند. آنها دقیقاً غمگین نیستند – آنها خانه و شغل دارند و دوستان خوبی با یکدیگر هستند – اما خوشحال هم نیستند. برخلاف جوانانی که به آنها آموزش می دهند، به نظر می رسد که آنها شهوت زندگی خود را از دست داده اند، و بی سر و صدا آنها را می خورد و آنها را در زندگی روزمره خود به چشمان شیشه ای تبدیل می کند.

اگر، همانطور که یک محقق پیشنهاد می‌کند، قرار بود انسان‌ها غلظت خاصی از الکل را برآورده کنند تا تا حد امکان کامل و حضور داشته باشند، چه؟ معلمان از خود به عنوان سوژه استفاده می کنند و جزر و مد به آرامی شروع به تبدیل شدن به اثرات مختلط می کند. آیا آنها واقعاً بهتر می شوند یا بدتر؟

با بازی همیشه راضی‌کننده میکلسن و یک کلاسیک فوری از یک آندر، جای تعجب نیست که Other Round جایزه بهترین فیلم خارجی در اسکار 2020 را به خانه برد.

بهترین فیلم برنده ی اسکار : Crazy Heart (2009)

بهترین فیلم برنده ی اسکار

همه ما عاشق جف بریج هستیم. همه ما موافقیم که نباید فیلمی را که او به خاطر آن برنده جایزه اسکار شده بود، تماشا نکرد. این دلیل کافی برای تماشای این فیلم است، اما موارد دیگر بسیار زیاد است. داستان فوق‌العاده است و بر اساس رویدادهای واقعی است. یک موسیقی‌دان کانتری پس از اینکه عاشق روزنامه‌نگاری می‌شود که با او مصاحبه می‌کند، زندگی سختی دارد و از خوشحالی لذت می‌برد. آهنگ توسط T Bone Burnett ساخته شده است. نقش این روزنامه نگار را مگی جیلنهال و نوازنده دیگر را کالین فارل بازی می کند.

بهترین فیلم برنده ی اسکار : Dead Man Walking (1996)

بهترین فیلم برنده ی اسکار

Dead Man Walking که با ظرافت و پختگی بدون ایجاد هیجان در موضوعش گفته می شود، به طرز ماهرانه ای مرز بین موضع گیری اخلاقی و دست نخورده نگه داشتن انسانیت آشفته شخصیت هایش را طی می کند. اگرچه ممکن است ظاهراً شبیه یک درام قانونی یا فیلم زندان به نظر برسد، اما تیم رابینز نویسنده/کارگردان در تفسیر طبقه و نقشی که انتظار می‌رود دین در جوامع طبقه متوسط جنوبی ایفا کند – به ویژه در زمینه عدالت و جنایت – می‌بافد. شان پن و سوزان ساراندون (در نقشی که اسکار او را به ارمغان آورد) با کنترل قابل‌توجهی هر طرف این درام را بازی می‌کنند و رابطه‌ای بعید ایجاد می‌کنند که در پایانی به اوج می‌رسد که به اندازه هر اشک‌آور بزرگی تکان‌دهنده است. شاید تماشای آن گاهی سخت باشد، با توجه به احساسات خامی که آشکار می شوند، اما Dead Man Walking حتی امروز نیز مرتبط است.

بهترین فیلم برنده ی اسکار : Undefeated (2011)

بهترین فیلم برنده ی اسکار

Undefeated برنده اسکار شد، اما از آنجایی که این یک مستند است، متأسفانه تعداد کمی به آن توجه کردند. داستان یک تیم فوتبال در منطقه ای فقیر در تنسی را روایت می کند. بچه های بدون آینده روشن، تا زمانی که مربی جدید بیاید. بله، این یک داستان بسیار قدیمی و کلیشه ای به نظر می رسد. اما به خاطر داشته باشید که این یک مستند است و داستانی که روایت می‌کند قدرتمند، جذاب است و هر گونه آشنایی به سرعت بی‌ربط می‌شود. حتی اگر هیچ علاقه ای به فوتبال آمریکایی یا به طور کلی به ورزش ندارید، آن را دوست خواهید داشت و به احتمال زیاد حداقل چند بار قبل از پخش اعتبار به سراغ Kleenex خواهید رفت.

بهترین فیلم برنده ی اسکار : Drive My Car (2021)

بهترین فیلم برنده ی اسکار

در Drive My Car، یک هنرمند بیوه برای آخرین ساخته خود به هیروشیما سفر می کند. او در آنجا با زن جوانی آشنا می‌شود که برای رانندگی او در آن منطقه استخدام شده بود. آنها پیوند غیرمنتظره ای را ایجاد می کنند و به زودی مشاهدات صمیمانه و رازهای طولانی مدفون را به اشتراک می گذارند، که در صحنه ای تاثیرگذار از کاتارسیس و بخشش به اوج می رسد.

در این فیلم سه ساعته چیزهای زیادی گفته نمی شود، اما وقتی کلمات (و سیگنال ها) به اشتراک گذاشته می شوند، همیشه با حقایقی ساده اما متعالی پوشانده می شوند. Drive My Car فیلمی جذاب است که عشق و فقدان را به روشی آرام و در عین حال شدید و صمیمی بررسی می کند.

بهترین فیلم برنده ی اسکار

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image