بهترین فیلم های بر اساس واقعیت خارجی !!

فیلم و سریال

بهترین فیلم های بر اساس واقعیت

فیلم‌هایی که بر اساس رویدادهای واقعی ساخته شده‌اند، علاقه واقعی را برمی‌انگیزند: دانستن اینکه داستان واقعاً اتفاق می‌افتد، تجربه را کاملاً تغییر می‌دهد. در زیر بهترین توصیه‌های خود را بر اساس یک داستان واقعی که برای پخش در نتفلیکس در دسترس است، شمارش معکوس می‌کنیم.

RRR (2022)

RRR (2022)

داستان RRR در هند دهه 1920 اتفاق می‌افتد. داستان دو انقلابی را دنبال می‌کند که یک پیوند نامحتمل ایجاد می‌کنند و رژیم بریتانیا را از خانه خود دفع می‌کنند. در سفر حماسی خود برای محافظت از مردم خود، آنها با تعدادی شکست مواجه می شوند که آنها را وادار می کند تا مهارت های رزمی باورنکردنی خود را به نمایش بگذارند.

با وجود اجرای سه ساعته‌اش، RRR هرگز نمی‌کشد، تا حد زیادی به لطف سکانس‌های اکشن نفس‌گیر و جلوه‌های بصری خیره‌کننده‌اش. ممکن است تمام ضربان‌های آشنای یک فیلم پرفروش را در خود داشته باشد، اما RRR به‌طور مشخصی مبتنی بر مضمون مرکزی و سیاسی ضد استعماری‌اش است که صداقت آن قلب بزرگ فیلم را به‌طور ملموس نگه می‌دارد.

The Swimmers (2022)

The Swimmers (2022)

The Swimmers داستان واقعی خواهران یوسرا و سارا ماردینی (با بازی خواهران همکار ناتالی و منال عیسی) را روایت می کند. شناگران سوری که برای رقابت در المپیک آموزش دیده اند. زمانی که اهداف ورزشی و امنیت کلی آنها به دلیل حضور فزاینده جنگ تهدید می شود، دختران تصمیم می گیرند از فرصت استفاده کنند و به اروپا مهاجرت کنند. جایی که امیدوارند روزی رویاهای خود را برآورده کنند و دوباره با خانواده خود متحد شوند.

شناگران یک درام خانوادگی تاثیرگذار است که بر عشق و تنش بین خواهر و برادر متمرکز است. رابطه یوسرا و سارا کاملاً شامل حسادت و رنجش و همچنین عشق و وفاداری عمیقی است که در هر پیوند خواهری وجود دارد. در این لحظات لطیف است، اما همچنین می تواند به همان اندازه دلخراش باشد . به عنوان یک درام پناهجویان، به طرز سردی روندهای پیچیده و غیرانسانی فرار از کشور خود را برای آینده ای امن تر دنبال می کند.

Official Secrets (2019)

Official Secrets (2019)

کایرا نایتلی در این داستان واقعی باورنکردنی یک افشاگر جنگ عراق بازی می کند که در ایالات متحده کمتر شناخته شده است. کاترین گان برای دفتر ارتباطات دولت بریتانیا کار می کرد که در ماه های منتهی به جنگ یادداشتی دریافت کرد که نشان می داد ایالات متحده از بریتانیا درخواست کمک غیرقانونی در شنود از دیپلمات های سازمان ملل کرد. در اقدامی قهرمانانه، او تصمیم می گیرد این یادداشت را به اشتراک بگذارد، به این امید که دولت او (که در آن زمان توسط تونی بلر رهبری می شد) را از جنگ باز دارد.

هشدار اسپویلر: این اتفاق نیفتاد. اما این تصمیم، که ابتدا یک فداکاری شخصی به نظر می‌رسید. پیامدهای شدیدی بر خانواده او دارد زیرا دولت متوجه می‌شود که او پشت این افشاگری بوده است. یک معمای سیاسی قانع کننده از پرونده ای که سزاوار توجه بسیار بیشتری نسبت به گذشته است.

The Siege of Jadotville (2016)

The Siege of Jadotville (2016)

محاصره جادوتویل نوع متفاوتی از فیلم جنگی است. این نبردهای معروف را بازگو نمی کند یا قهرمانان مشهور را به تصویر نمی کشد – در عوض، درباره قهرمانان و رویدادهایی است که کاملاً مورد توجه قرار نگرفته اند. یعنی گروهان 35 گردان «الف» ایرلندی – گروهی از جوانان که برای مأموریت سازمان ملل به کنگو فرستاده می شوند. چیزی که قرار بود یک موقعیت‌یابی ساده باشد، به سرعت به یکی از مکان‌های مورد توجه تبدیل می‌شود و گردان 150 «باکره جنگ» در مقابل 3000 مزدور به رهبری فرماندهان مجرب فرانسوی قرار می‌گیرد. و این فیلم چه قدردانی است: آهنگ خوبی دارد، فیلمبرداری قدرتمندی دارد، و بازیگری که توسط جیمی دورنان در یک طرف و گیوم کانه در سمت دیگر هدایت می شود، کاملاً عالی است.

The Disaster Artist (2017)

The Disaster Artist (2017)

یک کمدی خنده دار و هوشمند که تقریبا غیرممکن است از آن متنفر باشید. مهم نیست که اتاق را دوست داشتید یا نه. یا اگر حتی نام آن را شنیده اید، The Disaster Artist را بسیار لذت بخش خواهید یافت. همین امر در مورد جیمز فرانکو نیز صدق می‌کند، اگر فکر می‌کنید او داغ‌ترین مردی است که راه می‌رود یا اتلاف وقت نمایشگر است، مهم نیست – این فیلم بهتر است بدون هیچ ایده‌ای از پیش تعیین شده نگاه کنید. این فیلم اتفاقات واقعی ساخت اتاق توسط تامی ویسو را دنبال می کند، فیلمی آنقدر بد که در واقع به یک موفقیت جهانی تبدیل شد. شخصیت تامی با بازی فرانکو 100% معمایی است. او از ناکجاآباد بیرون می آید و چیزهایی انجام می دهد و می گوید که حاوی منطق اندکی است. با سرمایه گذاری بر این، فیلم از ابتدا تا انتها هم کاملاً خنده دار و هم جذاب است.

بهترین فیلم های بر اساس واقعیت : Frost/Nixon (2008)

بهترین فیلم های بر اساس واقعیت

فیلمی مرتبط و عمیقاً سرگرم کننده که فقط ظاهری درباره سیاست دارد. در واقع، این در مورد تلویزیون است و یک روزنامه نگار درخشان به دنبال مصاحبه عالی است. ریچارد نیکسون پس از رسوایی واترگیت از انظار عمومی دور شد و سه سال بعد روی یک سری مصاحبه حساب کرد تا خود را نجات دهد. تیم او یک خبرنگار بعید را تعیین می کند که جلوی او بنشیند، یک مجری تلویزیون واقعیت بریتانیا به نام دیوید فراست. هر دو نفر از این مصاحبه با مخالفت با یکدیگر همه چیز را دارند، زیرا فراست سعی می کند اعترافاتی به اشتباه در واترگیت بگیرد که نیکسون هرگز انجام نداد. کی میبره؟ استاد دستکاری یا روزنامه نگار تازه کار؟ فراست / نیکسون در اصل یک نمایشنامه بود و این اقتباس پر از درام است و دیالوگ های عالی را تقویت می کند.

بهترین فیلم های بر اساس واقعیت : Philomena (2013)

بهترین فیلم های بر اساس واقعیت

داستانی الهام گرفته از وقایع واقعی درباره یک زن سالخورده ایرلندی که تلاش می کند فرزندی را که سال ها قبل مجبور به رها کردنش شده بود پیدا کند. استیو کوگان فیلمنامه را نوشته است و اگرچه داستان اصلی داستان غم انگیزی است، اما برند خاص او که بسیار ظریف و شوخ طبع است در دیالوگ ها آشکار است. جودی دنچ نقش مادری را بازی می‌کند که گذشته «گناه» خود را به مدت پنجاه سال مخفی نگه داشته بود و من که جودی دنچ هستم، نیازی به ادامه استعداد مثال زدنی او ندارم، کافی است بگویم او در این نقش بسیار جذاب است.

استیون فریرز، طبق معمول، ماهرانه کارگردانی می‌کند و داستان را صحنه‌ای پس از صحنه جذاب نگه می‌دارد، و احساسات ذاتی هر یک را تشدید می‌کند، خواه دل‌گرم‌کننده، کمدی یا کاملاً خشمگین باشد. هر کسی که تصمیم گرفت به استیو کوگان اجازه دهد تا با فیلمنامه راه خود را داشته باشد، این یک انتخاب شجاعانه و عاقلانه بود و با هم این بازیگران و خدمه یک قطعه سینمایی شگفت انگیز و مهم را تولید کردند.

بهترین فیلم های بر اساس واقعیت : Operation Odessa (2018)

بهترین فیلم های بر اساس واقعیت

فیلم با مردی به نام تارزان شروع می شود که با لهجه روسی می گوید: “به دوستم میشل زنگ زدم و گفتم می توانم یک زیردریایی دست دوم بخرم؟” ظاهراً دو روز بعد دوباره با او تماس گرفت و پرسید: با موشک یا بدون موشک؟ این باید به شما ایده مناسبی درباره نحوه نقش آفرینی قهرمانان این مستند به کارگردانی تیلر-راسل بدهد. عملیات اودسا داستان واقعی دیوانه‌وار چگونگی نقش اف‌بی‌آی، پابلو اسکوبار و مافیای روسیه توسط سه جنایتکار خارجی در یک معامله 35 میلیون دلاری برای زیردریایی است.

به بیان دقیق، به ژانر مستند جنایی واقعی تعلق دارد، اما می توان آن را به عنوان یک کمدی سیاه واقعی نیز در نظر گرفت. قهرمانان داستان آنقدر جسور هستند که باورش سخت است که بیشتر این داستان حقیقت داشته باشد. ماجرای معامله زیردریایی اینجا فقط نوک کوه یخ است. دیوانه، خنده دار، و واقعاً خوب انجام شده است!

بهترین فیلم های بر اساس واقعیت

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image