مشکل شارژ شدن دسته PS4 : حل با روش آسان و سریع

کامپیوتر

مشکل شارژ شدن دسته PS4

وقتی کنترلر PS4 خود را به کابل شارژ وصل می کنید، چراغ جلوی آن اصلا روشن نمی شود؟ اما مطمئن باشید، شما تنها نیستید. بسیاری از کاربران PS4 با مشکل شارژ نشدن کنترلر PS4 مشکل دارند. مهمتر از آن، می توانید با این راهنما آن را برطرف کنید. برای یافتن چگونگی …

راه حل 1 مشکل شارژ شدن دسته PS4 : کنترلر PS4 خود را ریست کنید

به طور کلی، شارژ نشدن کنترلر PS4 شما به دلیل خراب بودن کنترلر است. بنابراین، به عنوان راه حل اولیه توصیه می کنیم کنترلر PS4 خود را ریست کنید. می توانید به راحتی کنترلر خود را از طریق چندین مرحله تنظیم مجدد کنید:

دکمه تنظیم مجدد کنترلر خود را پیدا کنید: این یک سوراخ بسیار کوچک در پشت کنترلر و زیر دکمه L2 است.

مشکل شارژ شدن دسته PS4

یک خلال دندان یا یک شی مشابه را در سوراخ تنظیم مجدد قرار دهید. دکمه را فشار دهید؛ آن را برای چند ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید.
سپس کنترلر شما باید راه اندازی مجدد شود. پس از شروع، سعی کنید دوباره آن را شارژ کنید تا ببینید آیا موفقیت آمیز است یا خیر.

راه حل 2: کنترلر PS4 خود را وارونه شارژ کنید

لطفاً هنگامی که با مشکل شارژ نشدن کنترلر PS4 خود مواجه شدید، آن را برعکس شارژ کنید. سیمی به نظر می رسد؟ این واقعاً به بسیاری از بازیکنان PS4 کمک می کند تا دوباره شارژ کنترلر خود را دریافت کنند. شما می توانید آن را یک شات بزنید تا ببینید آیا کار می کند یا خیر. فقط کنترلر PS4 خود را وارونه قرار دهید و سپس آن را شارژ کنید.

راه حل 3: کابل شارژ کنترلر PS4 خود را بررسی کنید

گاهی اوقات، مشکل شارژ نشدن PS4 شما ممکن است به دلیل کابل USB شارژ باشد. مراحل زیر را دنبال کنید تا بررسی کنید که آیا کابل USB شما مشکلی دارد یا خیر.

مشکل شارژ شدن دسته PS4

اگر کنترلر دیگری با همان کابل USB شارژ دارید شارژ کنید.

اگر کنترلر دیگری شارژ شود، مشکل از سمت کابل شماست. لطفاً به راه حل بعدی بروید. اگر کنترلر دیگری نیز شارژ نشود، به نظر می رسد که کابل USB شما واقعاً مشکلی دارد. لطفا مرحله بعدی را ادامه دهید.
سعی کنید از کابل USB شارژ رسمی که با کنسول PS4 ارائه می شود برای شارژ کنترلر خود استفاده کنید.

  • توجه: برخی از کابل‌های USB دارای کانکتورهای یکسانی هستند، اما می‌توانند مشخصات متفاوتی داشته باشند. به همین دلیل است که اگر از کابل USB شخص ثالث استفاده کنید، کنترلر PS4 شما نمی تواند شارژ شود. بنابراین لطفاً از یک کابل USB شارژ رسمی برای شارژ کنترلر خود استفاده کنید. اگر کابل USB همراه PS4 خود را گم کردید، می توانید یک کابل رسمی از سونی بخرید.

راه حل 4: پورت شارژ کنترلر PS4 خود را بررسی کنید

مانند کابل شارژ، یک پورت شارژ بد روی کنترلر PS4 شما نیز می تواند از شارژ شدن کنترلر شما جلوگیری کند. برای بررسی اینکه آیا مشکلی در پورت شارژ شما وجود دارد، دنبال کنید: اگر کنترلر دیگری را با همان کابل USB شارژ دارید، آن را شارژ کنید. اگر کنترلر دیگری شارژ می شود، احتمالاً در پورت شارژ با کنترلر شارژ نشدن شما مشکلی وجود دارد. سپس باید درگاه شارژ را با یک پورت جدید تعویض کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید، می توانید از وب سایت رسمی پلی استیشن کمک بخواهید.

راه حل 5: باتری های کنترلر PS4 خود را تعویض کنید

اگر همه راه حل های بالا را امتحان کرده اید و کنترلر شما هنوز نمی تواند شارژ شود، ناامید نشوید. این راه حل آخر اما مفید را حتما امتحان کنید. اگر از کنترلر PS4 خود برای مدت طولانی استفاده کرده اید، ممکن است باتری های کنترلر شما بارها و بارها شارژ خود را از دست داده و به دلیل شارژ مجدد بمیرند. بنابراین سعی کنید باتری های جدید PS4 را جایگزین کنید و ببینید آیا کار می کند یا خیر. توجه: لطفاً باتری‌های کنترلر خود را تعویض کنید زیرا بر ضمانت PS4 شما تأثیری نخواهد گذاشت.

مشکل شارژ شدن دسته PS4

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image