آموزش رمز گزاری ایمیل : با روش آسان و سریع

کامپیوتر

آموزش رمز گزاری ایمیل

اگر ایمیل های خود را رمزگذاری نکنید، آنها را از طریق یک اتصال به راحتی قابل حمله و همچنین به صورت متن ساده ارسال می کنید! این نه تنها رهگیری ایمیل‌ها را برای افراد غیرمجاز در مسیر رسیدن به گیرنده آسان می‌کند، بلکه به آن‌ها اجازه می‌دهد به راحتی پیام‌ها را پس از رهگیری آنها بخوانند. همچنین اگر پیام های دریافتی را بدون رمزگذاری در پوشه بایگانی یا صندوق پستی حساب خود ذخیره کنید، خود را در معرض خطر دوم قرار می دهید. از 25 مه 2018، GDPR (مقررات عمومی حفاظت از داده ها) در سراسر اروپا اجرا می شود، بنابراین شما دیگر نباید موضوع رمزگذاری ایمیل را ساده نگیرید و از پیام های خود به اندازه کافی در برابر دسترسی های غیرمجاز محافظت کنید.

چگونه ایمیل ها را هنگام ارسال و ذخیره آنها ایمن کنیم: مسئله رمزگذاری

بدون رمزگذاری، محتویات ایمیل ها به اندازه محتویات کارت پستال محرمانه است: اگر کارت یا ایمیل به دست اشتباهی بیفتد، کل متن را می توان به راحتی خواند. به همین دلیل، روش های رمزگذاری قدرتمندی برای تولید ایمیل رمزگذاری شده یا رمزگذاری انتقال ایمیل ایجاد شده است. در مورد رمزگذاری ایمیل ها سه دسته وجود دارد:

  • رمزگذاری انتقال ایمیل
  • رمزگذاری محتوای ایمیل ها
  • رمزگذاری ایمیل های ذخیره شده

آموزش رمز گزاری ایمیل – با SSL/TLS

پروتکل انتقال امنیت لایه حمل و نقل (TLS) یک ابزار ضروری برای انتقال امن محتوای ایمیل است. با این حال، بیشتر با نام قبلی خود لایه سوکت های امن (SSL) شناخته می شود. یک ایمیل با رمزگذاری SSL یا TLS نمی تواند محتوای آن توسط اشخاص ثالث در طول تبادل داده رمزگشایی شود زیرا آنها کلید لازم برای رمزگشایی را ندارند. مهم نیست که نامه الکترونیکی بازیابی شده یا از طریق یک سرویس گیرنده ایمیل مانند Outlook یا از طریق مرورگر وب ارسال شود. فناوری SSL/TLS نه تنها برای ارسال ایمیل، بلکه برای بانکداری آنلاین و تجارت الکترونیک نیز استفاده می شود.

آموزش رمز گزاری ایمیل با S/MIME یا PGP

اگر می‌خواهید محتوای واقعی ایمیل‌ها را رمزگذاری کنید، می‌توانید بین تکنیک‌های مختلف انتخاب کنید – مانند روش استاندارد S/MIME یا PGP که هر دو از رمزگذاری نامتقارن استفاده می‌کنند. در حالی که روش‌های سنتی کدگذاری و رمزگشایی به کلید یکسانی دسترسی دارند، رمزگذاری نامتقارن از دو کلید استفاده می‌کند – یکی خصوصی که فقط برای فرستنده شناخته می‌شود و دیگری عمومی که آزادانه برای همه گیرندگان قابل دسترسی است.

ایمیل های آرشیو شده را با ابزارهای سیستم یا ابزارهای شخص ثالث رمزگذاری کنید

رمزگذاری پیام های الکترونیکی حتی اگر در صندوق ورودی شما ذخیره شوند یا پس از خواندن بایگانی شوند، بسیار مهم است. با رمزگذاری آنها، می توانید خود را آماده کنید تا مجرمان به حساب شما و در نتیجه به تمام ایمیل های موجود شما دسترسی پیدا کنند. روش های رمزگذاری ذکر شده در بالا خواندن اطلاعات شما را برای هکرها بسیار دشوار (یا حتی غیرممکن) می کند. برای حفاظت بیشتر از داده‌ها، از احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده کنید (مخصوصاً هنگام استفاده از سرویس گیرنده‌های وب ایمیل) یا هارد دیسک یا پوشه‌ها و فایل‌های مربوطه خود را رمزگذاری کنید (هنگامی که از برنامه‌ها یا کلاینت‌های دسکتاپ ایمیل استفاده می‌کنید).

آموزش رمز گزاری ایمیل: نحوه عملکرد آن

مهم ترین بلوک های سازنده برای رمزگذاری ایمیل و انتقال ایمن پیام در بخش های قبل به اختصار توضیح داده شده است. در بخش‌های بعدی، با نحوه اجرای اقدامات امنیتی فردی بیشتر آشنا می‌شوید.

رمزگذاری ارسال ایمیل با استفاده از SSL/TLS در سرویس گیرندگان وب مانند Gmail

رمزگذاری محتوا از طریق SSL/TLS یکی از عوامل موفقیت اینترنت است. اگر پیام های خود را با یک سرویس گیرنده وب در مرورگر خود بازیابی یا ارسال می کنید، تقریباً مطمئناً با ترافیک ایمیل رمزگذاری شده سروکار دارید. ارائه دهندگان ایمیل معتبر مدت هاست که خدمات وب خود را از طریق استاندارد پروتکل امن HTTPS ارائه می کنند. می‌توانید با نگاه کردن به URL، که باید با «https» به جای «http» شروع شود، متوجه شوید که آیا ارائه‌دهنده شما این کار را انجام می‌دهد یا خیر. مرورگر همچنین یک سرنخ بزرگ به شما می دهد: اگر صفحه دارای گواهی SSL/TLS باشد، نسخه فعلی فایرفاکس یک نماد قفل سبز را نشان می دهد:

با استفاده از SSL/TLS در سرویس گیرندگان وب مانند Gmail

رمزگذاری انتقال ایمیل به مشتریان دسکتاپ مانند Outlook

همچنین می‌توانید اتصالات به سرورهای ایمیل را از طریق SSL/TLS در سرویس گیرنده ایمیل در رایانه شخصی خود یا در برنامه مربوطه در تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود رمزگذاری کنید. عامل تعیین کننده این است که کدام پورت برای ارسال و دریافت استفاده می شود. تنظیمات مربوطه را می توان در تنظیمات حساب برنامه ایمیل پیدا کرد. همچنین اغلب یک گزینه کلی برای فعال کردن رمزگذاری ایمیل SSL/TLS وجود دارد. به محض روشن شدن، برنامه معمولاً پورت های مناسب را به صورت خودکار تنظیم می کند. در غیر این صورت، می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید . اعداد مختلفی را بسته به نوع سرور ورودی (POP3 یا IMAP) وارد کنید:

Incoming mail server (IMAP)993
Incoming mail server (POP3)995

در هر دو مورد، “SSL” را به عنوان نوع اتصال انتخاب کنید. برای سرور خروجی (SMTP)، پورت زیر را وارد کنید (نوع اتصال: خودکار):

Outgoing mail server (SMTP)465

رمزگذاری محتوای ایمیل ها: چگونه به راحتی پیام های مشتری وب خود را با پسوند مرورگر Mailvelope رمزگذاری کنیم

اگر می‌خواهید ایمیل‌های رمزگذاری شده ارسال و دریافت کنید و همچنین از یک اتصال امن SSL/TLS استفاده کنید، برنامه‌های متعددی در اختیار دارید که می‌توانید به روش‌های رمزگذاری S/MIME و PGP که قبلا ذکر شد دسترسی داشته باشید. اگر ایمیل خود را با استفاده از یک سرویس گیرنده وب ارسال و دریافت می کنید، ساده ترین راه استفاده از افزونه مرورگر مانند Mailvelope است که به عنوان مثال در این مقاله استفاده خواهد شد.

Mailvelope برای Mozilla Firefox و Google Chrome در دسترس است . به شما امکان می‌دهد از رمزگذاری ایمیل PGP در سرویس‌های ایمیل مختلف از جمله Gmail، Yahoo و Outlook در وب استفاده کنید. اولین قدم این است که افزونه را از طریق مرکز افزونه یا افزونه نصب کنید .(لینک‌های مستقیم را می‌توانید در وب‌سایت Mailvelope پیدا کنید)، که نماد Mailvelope را به نوار منوی مرورگر اضافه می‌کند:

آموزش رمز گزاری ایمیل

ابتدا بر روی نماد و سپس روی دکمه “Start configuring Mailvelope” کلیک کنید.

سپس مستقیماً به مدیریت کلید هدایت می شوید که هنوز یک جفت کلید برای رمزگذاری ایمیل برنامه ریزی شده ندارد. برای ایجاد جفت کلید، روی “Generate” کلیک کنید و سپس اطلاعات مورد نیاز را تایپ کنید:

آموزش رمز گزاری ایمیل

اگر گزینه «Upload public key to Mailvelope Key Server» را انتخاب کنید. شرکای تماس می‌توانند آن را از آنجا دریافت کنند تا ایمیل‌های رمزگذاری شده را نیز برای شما ارسال کنند. به محض اینکه جفت کلید PGP ایجاد شد، یک پیام تأیید و ایمیل رمزگذاری شده دریافت خواهید کرد که Mailvelope آن را به آدرس ایمیل مشخص شده ارسال می کند. پیام را باز کنید، روی نماد وسط کلیک کنید و رمز عبور کلیدی که قبلا ایجاد شده را وارد کنید:

آموزش رمز گزاری ایمیل

پیام رمزگشایی می شود و یک پیوند نمایش داده می شود. روی آن کلیک کنید تا آدرس ایمیل شما فعال شود و در آینده ایمیل ها رمزگذاری شود. برای رمزگذاری، اکنون یک دکمه Mailvelope خاص را در ویرایشگر پیام کلاینت وب مربوطه پیدا خواهید کرد، که باید هر زمان که می خواهید محتوای ایمیل های خود را رمزگذاری کنید، از آن استفاده کنید:

آموزش رمز گزاری ایمیل

رمزگذاری ایمیل: برای داده های ایمن ضروری است

بسیاری از کاربران از خطری که ترافیک ایمیل با امنیت ضعیف ایجاد می کند، بی اطلاع هستند. آنها ناخواسته از اشخاص ثالث دعوت می کنند تا پیام های آنها را بخوانند. تقریباً همه برنامه‌ها و سرویس‌های ایمیل محبوب از ویژگی‌های رمزگذاری پشتیبانی می‌کنند که به شما امکان ارسال و دریافت ایمیل‌های رمزگذاری‌شده را می‌دهد و به طور کلی انتقال آنها را ایمن می‌کند. از آنجایی که این ویژگی ها با تلاش نسبتا کمی تنظیم می شوند، نباید در رمزگذاری ایمیل های خود و فعال کردن گزینه های SSL موجود برای انتقال ایمن تردید کنید.

آموزش رمز گزاری ایمیل

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image