VPS چیست ؟ ( سرور خصوصی مجازی )

کامپیوتر

VPS چیست ؟

VPS مخفف سرور خصوصی مجازی. یک مدل میزبانی وب محبوب است که متعلق به خدمات کلاسیک IaaS (زیرساخت به عنوان سرویس) است . توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنتی متعدد ارائه می شود. یک سرور خصوصی مجازی را می توان به عنوان یک ماشین مجازی (VM) تعریف کرد که از منابع یک سرور فیزیکی استفاده می کند. عملکردهای سرور متنوعی را به کاربران ارائه می دهد که مشابه عملکرد ارائه شده توسط یک سرور اختصاصی است. در نتیجه، VPS گاهی اوقات به عنوان سرور اختصاصی مجازی (VDS) نیز شناخته می شود.

در زمینه میزبانی وب تجاری، یک ماشین فیزیکی با کارایی بالا معمولاً چندین سرور خصوصی مجازی را در خود جای می دهد . همه آنها سیستم عامل (OS) خود را دارند و به کاربران دسترسی کامل به اینترنت را ارائه می دهند. این بدان معنی است که هر مدیر سرور مستقل از سایر کاربران بر اساس سخت افزار یکسان عمل می کند. سخت افزار توسط چیزی که به عنوان هایپروایزر (همچنین به عنوان مانیتور ماشین مجازی شناخته می شود) مدیریت می شود.

به عبارت ساده، این یک جزء نرم افزاری است که ماشین های مجازی را ایجاد و راه اندازی می کند. یک Hypervisor محیط مجازی را تعریف می کند . به هر VPS سهمی از منابع فیزیکی خود مانند CPU، RAM یا فضای دیسک را ارائه می دهد. امتیازات ریشه این امکان را برای کاربر یک VPS فراهم می کند تا همه برنامه هایی را که توسط سیستم عامل انتخابی پشتیبانی می شوند نصب کند . این می تواند شامل نرم افزار وب سرور، سرور ایمیل یا سایر برنامه های کاربردی خاص مانند راه حل های تجارت الکترونیک یا سیستم های وبلاگ نویسی باشد.

مزایا و معایب VPS چیست؟

سرور خصوصی مجازی خود را به عنوان مصالحه ای بین یک راه حل میزبانی ارزان و مشترک و گزینه معمولاً گران تر اجاره یک سرور اختصاصی قرار می دهد. ایده پشت این مدل میزبانی این است که بتوان به کاربران طیف وسیعی از عملکردها را با قیمت قابل کنترل ارائه داد. ایجاد نسخه‌های مجازی از سیستم‌های کامپیوتری منفرد بر روی یک پلت فرم میزبانی مشترک، فرآیندی بسیار آسان‌تر برای شرکت‌های میزبان وب نسبت به تهیه اجزای سخت‌افزاری جداگانه برای هر یک از مشتریانشان است. و سیستم های مهمان فردی می توانند از طریق کپسوله سازی به درجه بالاتری از استقلال دست یابند. هر VPS در راه‌اندازی سخت‌افزار مشترک می‌تواند با ایمنی، محافظت از سایر سیستم‌هایی که به صورت موازی کار می‌کنند، کار کند.

سهم منابع سخت افزاری که هر VPS از هایپروایزر مرکزی دریافت می کند معمولاً از قبل تعریف می شود.

به این ترتیب، هر کاربر حداقل سطح عملکرد را از سرور خود تضمین می کند. اما عملکرد واقعی یک سرور خصوصی مجازی می تواند به طور قابل توجهی بالاتر از حداقل تضمین شده باشد. به ویژه در دوره هایی که سایر سیستم های فعال بر روی سخت افزار مشترک در حالت آماده به کار یا خارج از استفاده هستند. این به این دلیل است که هایپروایزر منابع استفاده نشده را به سایر سیستم هایی که سخت افزار را به اشتراک می گذارند تخصیص می دهد.

هر VPS از سیستم عامل خود استفاده می کند. به این معنی که خطاهای پیکربندی یا حملات بدافزار به یک سیستم عامل منحصر به فرد محدود می شود. سایر سرورهای خصوصی مجازی که بر روی همان تنظیمات سخت افزاری کار می کنند تحت تأثیر نقض یا نقص امنیتی قرار نخواهند گرفت. اما از آنجا که یک VPS به هر کاربر دسترسی ریشه کامل می دهد، مدیریت این سرورها به طور قابل توجهی گران تر از میزبانی مشترک است که در آن تنظیمات اولیه و مدیریت به روز رسانی توسط شرکت میزبان وب انجام می شود.

از دیگر معایب سرور خصوصی مجازی در مقایسه با سرور اختصاصی می توان به محدودیت در استفاده از سخت افزار و همچنین اشتراک آشکار منابع شبکه اشاره کرد. همه سرورهای مجازی در یک سیستم میزبان توسط تعداد خاصی از آداپتورهای شبکه و اتصالات LAN کنترل می شوند . معمولاً با تعداد سرورهای خصوصی مجازی در حال استفاده مطابقت ندارند.

یک مدل میزبانی از نظر فنی مشابه با مدل VPS، میزبانی ابری است که به‌جای قرارداد با نرخ ثابت، هزینه‌ای به ازای هر استفاده دریافت می‌کند.

VPS چیست ؟ آیا سرور خصوصی مجازی برای من مناسب است؟

مدل میزبانی وب VPS در درجه اول برای کاربران باتجربه ای طراحی شده است که به دنبال یک راه حل میزبانی سفارشی برای پروژه آنلاین خود هستند، اما لزوماً بودجه ای برای سرور اختصاصی خود ندارند. در نتیجه طیف قابل توجهی از عملکردهای ارائه شده، سرورهای خصوصی مجازی تنها برای شرکت هایی که در شبکه های عمومی فعالیت می کنند توصیه می شود در صورتی که از قبل دانش پایه ای از مدیریت سرور داشته باشند.

بسیاری از صفحات کسب و کار کوچک، وبلاگ ها یا صفحات ساده و اطلاعاتی با تعداد قابل مدیریت بازدیدکنندگان سایت، صفحات خود را با موفقیت با استفاده از مدل میزبانی اشتراکی اداره می کنند. اما استفاده از یک سرور مجازی به ویژه برای پروژه‌های وب پیچیده مانند سایت‌های اجتماعی با تعداد بازدیدکننده بالا، فروشگاه‌های آنلاین متوسط یا وب‌سایت‌های شرکت مفید است. جایی که پیک‌های ناگهانی در ترافیک بالا باید توسط یک راه‌حل سخت‌افزاری جامد با بالا تضمین شده پشتیبانی شود. کارایی. یک سرور خصوصی مجازی نیز دسترسی به کنسول را ارائه می‌دهد . به شما امکان می‌دهد نرم‌افزاری را نصب کنید که معمولاً در یک بسته میزبانی مشترک معمولی در دسترس نیست. (مانند Ruby on Rails، Node.js، پایگاه‌های داده NoSQL یا Windows).

به لطف هزینه های ماهانه قابل کنترل و مقیاس پذیری خوب، VPS یک راه حل ایده آل برای مشاغل متوسط است. سرورهای خصوصی مجازی معمولاً سریع و آسان به روز می شوند . اگر پروژه ای به عملکردی بیشتر یا کمتر از آنچه در ابتدا فرض می شد نیاز داشته باشد، کاربران می توانند به سادگی به تعرفه مناسب مطابق با نیاز خود تغییر دهند. برخلاف فناوری سرور اختصاصی، ارتقاء یک سرور خصوصی مجازی نیازی به انتقال داده ندارد. زیرا منابع اضافی را می توان به سادگی توسط هایپروایزر آزاد کرد.

VPS چیست ؟

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

VPS چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image