ساخت صفحه ویکی پدیا : آموزش با روش آسان و سریع

کامپیوتر

ساخت صفحه ویکی پدیا

توسط کاربران برای کاربران – این اصل دایره المعارف آنلاین، ویکی پدیا است. ویکی‌پدیا مقاله‌های رایگان را به صورت آنلاین منتشر می‌کند، و مدخل‌هایی در مورد بیشتر موارد موجود در آن وجود دارد. مقالات به صورت مشترک نوشته و توسعه می یابند و دائماً توسط دانش خوانندگان گسترش می یابد. از آنجایی که مقالات ویکی‌پدیا اغلب در نتایج جستجوی گوگل بالا ظاهر می‌شوند، قابل درک است که بسیاری از شرکت‌ها می‌خواهند در این پلتفرم ظاهر شوند و صفحه ویکی‌پدیای خود را ایجاد کنند. چگونه مقالات ویکی پدیا خود را ایجاد می کنید و چه چیزی را باید در نظر بگیرید؟

5 گام برای ساخت صفحه ویکی پدیا خودتان

این واقعیت که هر کاربر اینترنتی می تواند صفحه ویکی پدیا خود را بسازد به این معنی نیست که شما می توانید چیزی بنویسید. ویکی‌پدیا به‌طور گسترده محتوای نوشته‌شده را بررسی می‌کند، و مرتبط بودن موضوع نیز نقش مهمی ایفا می‌کند. برای جلوگیری از حذف مقاله خود، توصیه می شود هنگام تهیه مقاله خود، معیارهای اساسی را در نظر بگیرید. این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه یک صفحه ویکی پدیا ایجاد کنید.

ساخت صفحه ویکی پدیا : یک حساب کاربری ایجاد کنید

برای ایجاد مشارکت، به یک حساب کاربری نیاز دارید که می تواند به سرعت و به سادگی ایجاد شود. صفحه اصلی را باز کنید و روی “ایجاد حساب کاربری” در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید. ویکی پدیا برای ثبت نام فقط به نام کاربری و رمز عبور دلخواه شما نیاز دارد. سپس متن ارائه شده توسط بررسی امنیتی CAPTCHA را وارد کنید و برای تکمیل ثبت نام، “create user account” را انتخاب کنید.

صحت و قابل توجه بودن موضوع خود را بررسی کنید

قبل از شروع نوشتن مقاله ویکی‌پدیا، باید مطمئن شوید که محتوای برنامه‌ریزی شده شما هنوز یک مدخل منتشر نشده است. موضوع مقاله برنامه ریزی شده خود را در نوار جستجوی ویکی پدیا وارد کنید. اگر صفحه ای در مورد موضوع انتخابی شما وجود ندارد، می توانید ادامه دهید و یک صفحه جدید ایجاد کنید.

معیاری که ویکی‌پدیا آن را «قابلیت توجه» می‌نامد، همان‌قدر مهم است که بررسی آنچه در مقاله شما وجود دارد، اطمینان از مرتبط بودن آن است. ویکی‌پدیا معیارهای دقیق و دقیقی را برای تعیین اینکه چه زمانی یک موضوع قابل توجه است و چه زمانی قابل توجه نیست، تعیین کرده است. به طور کلی، یک موضوع، رویداد یا شخص برای یک صفحه ویکی‌پدیا به اندازه کافی قابل توجه در نظر گرفته می‌شود که برای مدت طولانی‌تری برای عموم مهم باشد. معیارهای فردی باید برای دسته های مختلف موضوعات در نظر گرفته شود، به عنوان مثال. رویدادهای اجتماعی یا شرکت های تجاری ویکی‌پدیا این معیارهای مرتبط را در مقاله‌ای جداگانه شرح داده است، جایی که دستورالعمل‌های مشخص‌شده برای شرکت‌ها را نیز خواهید یافت. برای مثال، ویکی‌پدیا شرکت‌هایی را که حداقل ۱۰۰۰ کارمند تمام وقت دارند یا حداقل ۲۰ سایت تولیدی دارند، به عنوان مرتبط طبقه‌بندی می‌کند.

در مورد محتوا تحقیق کنید و به منابع خود مراجعه کنید

اگر موضوع شما معیارهای قابل توجه را برآورده می کند، می توانید تحقیق خود را شروع کرده یا ادامه دهید. مهم است که کل محتوای مقاله شما تأیید شود، یعنی به اندازه کافی ارجاع داده شود. بنابراین ایده خوبی است که منابع مربوطه را برای تحقیق خود ارسال کنید. اگر مدخل ویکی‌پدیا را بعداً بنویسید، باید تمام منابع استفاده شده را به محتوای مربوطه اختصاص دهید. اگر اولین مقاله خود را در ویکی پدیا می نویسید، مقایسه قالب آن با سایر مقالات ویکی پدیا می تواند مفید باشد.

پست خود را بنویسید

در اصل، هر کاربر ثبت نام شده مجاز به ایجاد یا تغییر مدخل های ویکی پدیا است. از آنجایی که ویکی‌پدیا قالبی یکسان دارد، نویسندگان باید یک یا دو چیز را در نظر بگیرند. نحوه نوشتن یک مقاله خوب در ویکی‌پدیا توسط خود ویکی‌پدیا در مقاله چگونه مقاله‌های بهتر بنویسیم»> «چگونه مقاله‌های خوب بنویسیم» به آن پرداخته شده است.

صحت واقعی و درک کلی برای ایجاد یک مقاله خوب در ویکی پدیا مهم است. همچنین به مشخصات ساختاری زیر «ساختار مقاله» توجه کنید. پیشنهادها نمای کلی خوبی از لحن مناسب در ویکی پدیا می دهند. علاوه بر این، بسته به حوزه موضوعی ممکن است دستورالعمل های دیگری نیز وجود داشته باشد.

مقاله خود را منتشر کنید

هنگامی که صفحه ویکی پدیا خود را ایجاد کردید، آن را با کلیک بر روی “ذخیره مقاله” منتشر کنید. روی “پیش نمایش” کلیک کنید تا ببینید مقاله چگونه خواهد بود. کاربرانی که قبلا مقاله نوشته اند به صورت خودکار از انتشار مقاله خود مطلع می شوند. قبل از این، ویکی‌پدیا یک بررسی استعداد انجام می‌دهد که در آن سهم شما برای خطاهای احتمالی بررسی می‌شود. اگر از هرگونه پیشنهادی برای بهبود مطلع شدید، تغییرات را سریع انجام دهید تا از حذف پست خود جلوگیری کنید.

خلاصه

برای ایجاد موفقیت آمیز صفحه ویکی پدیا، بهتر است این اصول را دنبال کنید:

  • معیارهای قابل توجه را رعایت کنید
  • در موضوعات جدید بنویسید
  • بی طرف باشید
  • محتوای مبتنی بر واقعیت بنویسید
  • از تبلیغ خودداری کنید

ساخت صفحه ویکی پدیا

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

ساخت صفحه ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image