معنای پیکسل چیست ؟

کامپیوتر

معنای پیکسل چیست ؟

ارتباطات بدون تصاویر هیچ چیز نخواهد بود – تقریباً هیچ. حتی قبل از اینکه فیلم‌ها و چاپ‌های نگاتیو با تکنیک‌های ضبط الکترونیکی در عکاسی جایگزین شوند، فرمت‌های مختلف داده برای فایل‌های تصویری توسعه داده شده بود. کلمات کلیدی محبوب عبارتند از RAW، BMP و TIFF. توسعه دهندگان به سرعت متوجه شدند که این فرمت ها اندازه فایل های قابل توجهی را تولید می کنند که مانعی مخصوصاً برای برنامه های کاربردی وب سریع است. این به نوبه خود منجر به جستجوی امکانات در فشرده سازی تصویر شد. «نبرد» بین JPG و PNG هنوز به پایان نرسیده است و فرمت‌های جدیدی در افق ظاهر می‌شوند – برای مثال WebP، قالب تصویر داخلی گوگل.

اما یک چیز وجود دارد که همه این فرمت‌های فنی هوشمندانه باید به آن رسیدگی کنند: آنها باید روی یک رسانه خروجی قابل نمایش باشند، که با یک صفحه نمایش کم و بیش بزرگ با وضوح مشخص شروع می‌شود. اینجاست که اصطلاح “سلول تصویر” به کار می رود – کلمه ای ساخته شده که در پیکسل ادغام شد و برای اولین بار در حدود سال 1965 به عنوان یک اصطلاح استفاده شد. در راهنمای ما، خواهید فهمید که یک پیکسل چه چیزی را تشکیل می دهد و چیست. نقش در نمایش تصویر است.

معنای پیکسل چیست ؟

پیکسل – یا به اختصار px – کوچکترین عنصر در یک تصویر دیجیتالی نمایش داده شده است. چند پیکسل معمولاً به صورت شطرنجی روی مانیتور یا نمایشگر تلفن همراه تراز می شوند. ترکیب بسیاری از پیکسل ها یک تصویر شطرنجی را می سازد.

مگاپیکسل

چشم به راحتی می تواند گرافیک شطرنجی ترکیبی را “رمزگشایی” کند. زمانی که تصویر در قاب سفید بزرگ شود، دشوارتر، یا حتی غیرممکن می شود. چشم به راحتی می تواند گرافیک شطرنجی ترکیبی را “رمزگشایی” کند. زمانی که تصویر در قاب سفید بزرگ شود، دشوارتر، یا حتی غیرممکن می شود.

معنای پیکسل چیست

در شکل بالا، نقاط شطرنجی با برنامه مورد استفاده (فتوشاپ) نشان داده شده است. هر پیکسل رنگ یا رنگ متفاوتی دارد که در کنار هم قرار گرفتن آنها، تصویر ترکیبی را ایجاد می کند. برای بازتولید چنین تصویری با کیفیت HD به 1920 در 1080 پیکسل نیاز است که در مجموع 2073.600 پیکسل است. این پیکسل ها باید به صورت جداگانه و با ترتیب و سرعت تکرار صحیح توسط فناوری داخل مانیتور آدرس دهی شوند، به عنوان مثال، برای اطمینان از اینکه تصویر کامل بدون سوسو زدن و با رنگ صحیح قابل مشاهده است.

پیکسل ها از چه چیزی تشکیل شده اند؟

برای اینکه یک پیکسل یک رنگ خاص را نشان دهد، از زیرپیکسل هایی به رنگ های قرمز، سبز و آبی (RGB) تشکیل شده است. این زیرپیکسل ها می توانند اشکال مختلفی داشته باشند تا طرحی با وضوح تصویر خوب و فاصله کم بین عناصر پیکسل ایجاد کنند. برای مثال، نگاهی به نمایشگر آیفون 11 پرو به شما می گوید که چه چیزی از نظر فنی امکان پذیر است. اندازه صفحه نمایش 2436 x 1125 پیکسل با وضوح 458 ppi (پیکسل در هر اینچ) است. این منجر به اندازه پیکسل 0.05 میلی متر با زیرپیکسل های 0.018 میلی متر (مقادیر گرد) می شود.

معنای پیکسل چیست

رنگ خروجی هر پیکسل ترکیبی از مقادیر رنگ سه زیرپیکسل در هر مورد است. این سه رنگ به صورت افزودنی مخلوط می شوند و به این ترتیب می توانند مقادیر متفاوتی را در نظر بگیرند. اختلاط افزودنی به معنای روی هم قرار دادن است.

معنای پیکسل چیست

اگر هر سه رنگ اصلی حداکثر مقدار 255 را داشته باشند، خروجی سیاه است. اگر RGB = 0/0/0، سفید ظاهر می شود. مقادیر بین آنها اجازه می دهد حدود 16.7 میلیون سایه رنگ (2563) نمایش داده شود.

معنای پیکسل چیست

اندازه پیکسل و کیفیت تصویر

تصویر زنبور عسل و برش آن قبلاً نشان داده است که اندازه پیکسل ها چگونه بر ادراک نوری تأثیر می گذارد. در روزهای اولیه رایانه شخصی، مانیتورها هنوز دستگاه‌هایی با لوله‌های تصویر کلاسیک و وضوح 640 در 480 (VGA) و سپس 800 در 600 (SVGA) بودند. در گذشته ای نه چندان دور، رایانه شخصی به اصطلاح “HD-ready” با رزولوشن 1280 در 720 پیکسل زمان خودش را داشت. True HD رزولوشن 1920 در 1080 پیکسل را ارائه می دهد و جدیدترین سیستم های فول فرمت 8K دارای وضوح 8192 در 4320 پیکسل هستند. اما رقابت برای تعداد پیکسل ها با توسعه نمایشگرهای LED واقعاً بالا گرفت. آنها تراکم پیکسلی بسیار بالایی را در مدت زمان بسیار کوتاهی فعال کردند. این فناوری اکنون بخشی از نمایشگرهای مدرن گوشی های هوشمند است.

به عنوان معیاری برای رزولوشن تصاویر برای نمایش بر روی مانیتور، 72 dpi (نقطه در اینچ) برای چشم انسان کافی است. هرچه این پیکسل ها کوچکتر باشند، تعداد بیشتری را می توان روی سطح مانیتور قرار داد و وضوح کلی دستگاه ها را افزایش داد. برای مواد چاپ شده حرفه ای، 300 نقطه در اینچ رایج ترین مقدار استفاده شده است.

هنگامی که یک تصویر شطرنجی دیجیتال ایجاد می شود، به عنوان مثال از یک دوربین دیجیتال، می توان آن را به میزان قابل توجهی بزرگ کرد، اما این همیشه کیفیت رندر را کاهش می دهد. به همین دلیل است که وقتی چهره‌ها در عکس‌ها یا فیلم‌ها غیرقابل تشخیص می‌شوند، تصویر حاصل اغلب به‌عنوان پیکسلی شناخته می‌شود.

مگاپیکسل چیست؟

کلمه “مگاپیکسل” تعداد زیادی پیکسل، به طور دقیق یک میلیون پیکسل را توصیف می کند. این اصطلاح زمانی به وجود آمد که دوربین های دیجیتال و گوشی های هوشمند دارای دوربین برای اولین بار تبلیغ شدند. وضوح تصویر را توصیف می کند. با این حال، دوربین‌های باکیفیت هنوز هم می‌توانند از یک سوژه بهره‌های زیادی ببرند، حتی اگر مگاپیکسل‌های آن چندان بالا نباشد. با استفاده از این مگاپیکسل ها، نرم افزار دوربین با کارایی بالا از تنظیمات وضوح و روشنایی و همچنین از بین بردن نویز تصویر مراقبت می کند، که اغلب نقش بیشتری در ارائه تصویر نسبت به وضوح بالا در مگاپیکسل به تنهایی ایفا می کند.

معنای پیکسل چیست

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image