حل مشکل ارور 401 : دسترسی به وب سایت وجود ندارد

کامپیوتر

حل مشکل ارور 401

هر کسی که در اینترنت جستجو می کند نه تنها با محتوای جالب، بلکه گاهی با پیام های خطا نیز مواجه می شود. برای بسیاری، این می تواند ناامید کننده باشد: نه تنها نمی توانید از صفحه درخواستی بازدید کنید، بلکه نمی دانید کد وضعیت نمایش داده شده واقعاً به چه معناست. با این حال، معنای خطای 401 به سرعت روشن می شود: شما حق دسترسی به صفحه درخواستی را ندارید. منبع این خطا معمولاً به سرعت پیدا می شود. در اینجا توضیح می دهیم که چگونه می توانید از مشکل جلوگیری کنید و چگونه این خطا رخ می دهد.

وضعیت 401 به چه معناست؟

هنگامی که در اینترنت گشت و گذار می کنید، ارتباط بین مشتری (مرورگر وب شما) و وب سرور برقرار می شود. با استفاده از HTTP، پروتکل اینترنت زیربنایی، مرورگر و مشتری کدهای وضعیت را با یکدیگر مبادله می کنند. بخش بزرگی از این پیام‌های وضعیت زمانی که در حال گشت و گذار در شبکه هستید دیده نمی‌شوند، زیرا تا زمانی که همه چیز به آرامی اجرا شود، نمایش داده نمی‌شوند.

کدهای وضعیت HTTP به گروه‌هایی تقسیم می‌شوند: سه گروه اول آنهایی هستند که معمولاً در مرورگر برای شما نمایش داده نمی‌شوند. همه کدهای موجود در محدوده 100s درخواست های جاری را توصیف می کنند. کدهای 200 تا 226 نشان می دهد که درخواست مرورگر با موفقیت انجام شده است. با این حال، پیام های داده شده در 300 به تغییر مسیرها اشاره دارد. با این حال، چیزی که هر از گاهی برای شما نمایش داده می شود، پیام های خطا است: همه پیام های وضعیت از محدوده 500s خطاهای سمت سرور را توصیف می کنند. خطاهای 400 تا 499 مشکلات مربوط به مشتری را یادداشت می کنند.

بنابراین با یک 401 یک کد HTTP نیز وجود دارد که نشان دهنده یک خطا در مشتری است.

از این نظر، “مشتری” می تواند معانی بسیار متفاوتی برای پیام خطا داشته باشد، زیرا فقط به معنای نمونه ای از ارتباط با وب سرور است. این می‌تواند مرورگر باشد، اما می‌تواند روتر یا حتی ارائه‌دهنده اینترنت باشد که برای ایجاد اتصال استفاده می‌شود. با این حال، در بسیاری از موارد، خود کاربر اینترنت باعث این خطا شده است.

گاهی اوقات، به جای “401 غیر مجاز” می توانید پیام “401 مجوز لازم است” را نیز دریافت کنید. هر دو اساساً به این معنی است که شما مجوز وب سایت درخواستی را ندارید و ابتدا باید وارد شوید. اگر وب سرور با Microsoft IIS اجرا شود، اغلب کدهای وضعیت خاص تری نمایش داده می شوند:

  • 401.1: ورود ناموفق بود
  • 401.2: ورود به سیستم به دلیل تنظیمات سرور انجام نشد
  • 401.3: محتوای درخواستی توسط فهرست کنترل دسترسی (ACL) رد شد
  • 401.4: مجوز به دلیل فیلتر انجام نشد
  • 401.5: مجوز به دلیل یک برنامه ISAPI/CGI انجام نشد

در بهترین حالت، در صفحه خطای طراحی شده ای قرار می گیرید که مستقیماً آنچه را که باید انجام دهید، توضیح می دهد.

نحوه حل مشکل ارور 401

در بیشتر موقعیت‌ها، می‌توانید خطای 401 را به راحتی تصحیح کنید: صفحه اینترنتی آسیب‌دیده دارای بخشی است که تنها پس از مجوز منتشر می‌شود. بنابراین برای دسترسی به صفحه وب مورد نظر، باید اطلاعات ورود خود را در قسمت مربوطه وارد کنید. اگر هنوز حساب کاربری در وب سایت ندارید، باید یک حساب ایجاد کنید و در آن ثبت نام کنید. شما به احتمال زیاد لینک هایی برای این کار در صفحه شروع یا در بخشی از هدر پیدا خواهید کرد. اگر بخواهید از چنین مرحله ورود رد شوید و پیوند صفحه مسدود شده را مستقیماً در مرورگر وب خود وارد کنید، صفحه خطا نمایش داده می شود.

به همین دلیل است که اگر یک پیوند خارجی را دنبال کنید، می توانید پیام خطا دریافت کنید. اگر صفحه پنهان شده در پشت پیوند در یک منطقه محافظت شده با رمز عبور قرار دارد، به احتمال زیاد مرورگر شما خطای 401 را نشان می دهد. سپس، بهتر است مستقیماً به صفحه اصلی بروید یا سعی کنید در ساختار پوشه وب سایت به بالاترین سطح بعدی برسید. در مثال example.com/folder1/folder2/folder3 می‌توانید در مرحله بعد example.com/folder1/folder2 را امتحان کنید. شاید فایل upstream از قبل در دسترس شما باشد.

اگر با تایپ آن در مرورگر خود خطا ایجاد کرده اید، باید URL را دوباره بررسی کنید:

ممکن است فقط یک حرف یا یک رقم را عوض کرده باشید و بنابراین وارد منطقه محافظت شده با رمز عبور شده اید.

اما این خطا حتی ممکن است زمانی رخ دهد که قبلاً سعی کرده اید وارد شوید. اگر اطلاعات ورود به سیستم را اشتباه وارد کرده باشید، برخی از وب سایت ها کد وضعیت 401 را نشان می دهند. ممکن است رمز عبور، نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را اشتباه تایپ کرده باشید. یک صفحه به عقب برگردید و یک بار دیگر اطلاعات خود را وارد کنید.

اشتباه کردن امری انسانی است: بنابراین قطعاً ممکن است داده های ورود خود را فراموش کرده باشید. در این صورت باید با اپراتور وب سایت تماس بگیرید. این می تواند نام کاربری شما را به شما بگوید یا رمز عبور شما را بازنشانی کند. بسیاری از وب سایت ها دارای یک برنامه خودکار برای این کار هستند. این یک پیوند از طریق ایمیل برای شما ارسال می کند که در آن می توانید یک رمز عبور جدید ایجاد کنید.

گاهی اوقات، ممکن است همه چیز را به درستی انجام داده باشید: با استفاده از فرم صحیح به درستی وارد سیستم شده اید، داده های وارد شده صحیح بوده و با این حال همچنان با کد خطای 401 مواجه می شوید. احتمالاً این یک خطا در سرور است که سیستم به تازگی آن را به عنوان خطای 401 تفسیر کرده است.

در چنین شرایطی، که می تواند در جریان کدهای خطای دیگر نیز رخ دهد، دو راه حل در گذشته خود را امیدوارکننده نشان داده اند:

  • صبر کنید و صفحه را بارگذاری مجدد کنید: در بسیاری از موارد، ساده ترین راه حل نیز مؤثرترین است: از آنجایی که اپراتورهای وب سایت به طور قابل درک می خواهند که صفحات آنها همیشه در دسترس باشد، معمولاً فقط باید منتظر بمانید تا آنها مشکل را حل کنند. کمی صبر به خرج دهید و بعداً وب سایت را دوباره بارگذاری کنید. برای اطمینان بیشتر، ابتدا حافظه پنهان و کوکی های خود را حذف کنید تا مرورگر به طور تصادفی صفحه مشکل دار را از حافظه داخلی خود بارگیری نکند.
  • با اپراتور وب سایت تماس بگیرید: البته، این احتمال نیز وجود دارد که هنوز کسی از مشکل اطلاع نداشته باشد – که ممکن است به دلیل این واقعیت باشد که شما تنها کسی هستید که با این خطا مواجه می شوید. سپس با اپراتور وب سایت ارتباط برقرار کنید. اغلب اوقات، می توانید آدرس ایمیل آنها را در اطلاعیه سایت پیدا کنید. حتی اگر شما عامل خطا باشید، اپراتور ممکن است بتواند به شما در حل مشکل کمک کند. تا جایی که ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد سیستم خود به آنها بدهید تا در اسرع وقت به یک راه حل برسند.

اگر در گذشته می توانستید به صفحه مورد نظر دسترسی داشته باشید و محافظت از رمز عبور وجود نداشت، با وجود خطا با استفاده از یک انحراف کوچک همچنان می توانید به محتوای وب سایت دسترسی پیدا کنید.

گوگل یک کش برای وب سایت ها ایجاد می کند که به صورت داخلی یک کپی موقت از سایت را ذخیره می کند.

در نوار جستجوی گوگل کافی است cache:http://example.com/ و به جای “example.com” را وارد کنید و URL مورد نظر را وارد کنید تا به نسخه ذخیره شده دسترسی پیدا کنید. این همچنین می تواند یک صفحه فرعی باشد. یک سربرگ به شما اطلاع می دهد که چه زمانی کپی از آن است. به یاد داشته باشید که هیچ اطلاعات فعلی را در آنجا پیدا نخواهید کرد و در عوض فقط کپی نسخه صفحه قبلی را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید بیشتر به گذشته وب سایت برگردید، می توانید به آرشیو Wayback Machine دسترسی داشته باشید. در آنجا، نسخه‌های چند دهه‌ای از وب‌سایت‌ها را خواهید یافت.

401 در مقابل 403: تفاوت چیست؟

دو کد وضعیت دلایل بسیار متفاوتی دارند: در حالی که 401 به معنای “مجوز بودن مجوز است” است، پیام وضعیت 403 معمولا حاوی “ممنوع” است: دسترسی مجاز نیست. همانطور که اشاره کردیم، با خطای 401 سیستم به شما اطلاع می دهد که برای مشاهده صفحه باید وارد شوید. به این ترتیب، باید یک لاگین برای شما در سطح بالاتری وجود داشته باشد. این با خطای 403 ارائه نشده است. اپراتور وب سایت دسترسی به این قسمت از وب سایت را ممنوع کرده و هیچ امکانی برای ثبت نام در آن ارائه نمی دهد. این صفحات یا دایرکتوری ها فقط برای استفاده داخلی هستند و کاربران خارجی اینترنت نباید به آنها دسترسی داشته باشند.

حل مشکل ارور 401

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

حل مشکل ارور 401

حل مشکل ارور 401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image