افزودن توضیحات متا در وردپرس : آموزش با روش آسان و سریع

کامپیوتر

افزودن توضیحات متا در وردپرس

محتوای وب سایت شما باید در دسترس و آسان باشد. یک گزینه ساده برای ایجاد ترافیک جدید و کمک به مشتریان یا خوانندگان برای حرکت به سایت شما، اضافه کردن یک متا توضیحات مناسب است. وردپرس چندین گزینه برای اضافه کردن آنها ارائه می دهد. در ادامه بخوانید تا بدانید که آنها چیستند، چرا توضیحات متا مهم است، و چه مواردی را هنگام نوشتن باید در نظر بگیرید.

توضیحات متا وردپرس چیست؟

افزودن توضیحات متا در وردپرس
توضیحات متا در زیر URL و عنوان نمایش داده می شود.

حتی اگر مطمئن نیستید که توضیحات متا چیست، احتمالاً با آنها برخورد کرده اید. هنگام استفاده از موتور جستجویی مانند گوگل، نتایج جستجو معمولا با توضیحات متا در زیر عنوان صفحه نمایش داده می شود. متن کوتاه پیش نمایشی از آنچه می توانید هنگام بازدید از صفحه مربوطه داشته باشید ارائه می دهد. وقتی توضیحات متا خود را در وردپرس می نویسید، شانس بازدید خوانندگان از سایت شما را افزایش می دهید. در حالی که عنوان یک وب سایت فضای کمی را برای اطلاعات دقیق تر در مورد اینکه یک صفحه در مورد آن است فراهم می کند، توضیحات متا وردپرس اطلاعات بیشتری را ارائه می دهد و مانند تبلیغات رایگان از این طریق عمل می کند.

چرا توضیحات متا وردپرس مفید هستند؟

به طور کلی، اضافه کردن توضیحات متا در وردپرس آسان است. اگر این کار را با وجدان انجام دهید و از چند نکته دیگر سئو پیروی کنید، وب سایت شما بیشتر در جستجوها یافت می شود، در رتبه بندی بهتر عمل می کند و به بازدیدکنندگانی می رسد که سایت شما برای آنها در نظر گرفته شده است. توضیحات متای وردپرس مختصر و آموزنده می تواند یک مزیت نسبت به رقبا باشد.

با Yoast SEO توضیحات متا ایجاد کنید

ساده ترین راه برای افزودن توضیحات متا در وردپرس استفاده از افزونه SEO است. با چنین پلاگین های محبوبی می توانید متا اسنیپت هایی بنویسید که شامل عنوان، URL و توضیحات برای هر پست و صفحه است. Yoast SEO یکی از محبوب ترین و محبوب ترین افزونه های SEO است. استفاده از آن آسان است و به نتایج عالی می رسد. بیایید نگاهی به نحوه ایجاد توضیحات متا با Yoast SEO گام به گام بیندازیم.

 • ابتدا افزونه را با انتخاب آن از باطن وردپرس نصب کنید. برای انجام این کار، روی “Plugins” در نوار سمت چپ و سپس روی “افزودن جدید” کلیک کنید. از آنجایی که Yoast SEO اغلب برای توضیحات متا استفاده می شود، آن را در میان ارائه دهندگان محبوب در این دسته خواهید یافت. همچنین، افزونه را در سایت وردپرس در قسمت «افزونه‌ها» انتخاب کنید.
 • Yoast SEO را برای توضیحات متا دانلود کنید و افزونه را در قسمت “Plugins” و “Installed Plugins” فعال کنید. می توانید این گزینه ها را دوباره در سمت چپ صفحه پیدا کنید. اکنون می توانید از Yoast SEO استفاده کنید.
 • شما Yoast SEO را در هر صفحه ای که ایجاد کرده اید یا قبلا ایجاد کرده اید مشاهده خواهید کرد. برای افزودن توضیحات متا، گزینه “Edit Snippet” را انتخاب کنید.
افزودن توضیحات متا در وردپرس
با Yoast SEO می‌توانید زمانی که توضیحات متای شما به طول مناسب رسیده است، نظارت کنید.
 • توضیحات متا خود را برای صفحه وردپرس خود بنویسید. وقتی به طول صحیح رسیدید، پلاگین سیگنال می دهد. وقتی نوار سبز شد، توضیحات دارای تعداد بهینه کاراکتر است.
 • شما می توانید این مرحله را نه تنها برای همه پست های جدید، بلکه برای صفحات موجود نیز انجام دهید. توصیه می شود در صورت امکان به هر پست در وردپرس یک متا توضیحات اضافه کنید.

یک توضیح استاندارد اضافه کنید

Yoast SEO به شما امکان می دهد توضیحات متا پیش فرض را اضافه کنید. به این ترتیب، هر بار که یک پست جدید ایجاد می کنید، توضیحات پیش فرض به طور خودکار اضافه می شود. “Search Appearance” و سپس “Content Types” را در نوار سمت چپ زیر “SEO” انتخاب کنید. متن مناسب را مطابق روش بالا ایجاد کنید و آن را به عنوان پیش فرض ذخیره کنید. اگر فراموش کردید توضیحات متا وردپرس را اضافه کنید یا مایل به فرمول بندی توضیحات نیستید، از متن پیش فرض استفاده می شود.

بدون استفاده از افزونه توضیحات متا وردپرس را ایجاد کنید

استفاده از افزونه ای مانند Yoast برای ایجاد توضیحات متا در وردپرس تا حد زیادی ساده ترین راه حل پیشنهادی است. شما می‌توانید توضیحات متا را بدون استفاده از افزونه اضافه کنید، اما این فرآیند سخت‌تر و زمان‌برتر است. برای انجام این کار باید فایل های تم خود را تغییر دهید.

 • قبل از ایجاد توضیحات متا وردپرس بدون افزونه، حتما از صفحه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. به این ترتیب، هر گونه خطایی تأثیر جدی روی وب سایت شما نخواهد داشت و قابل برگشت است.
 • برای افزودن توضیحات، از طریق تنظیمات کلی به گزینه “Tagline” بروید و توضیحات متا را برای صفحه وردپرس خود ایجاد کنید.
 • اکنون به ویرایشگر تم و آیتم منو «ظاهر» بروید، روی «هدر تم» کلیک کنید و کد زیر را بین و وارد کنید:

توضیحات متا شما اکنون برای هر پست وردپرس اعمال خواهد شد. در حالی که این گزینه بهتر از اضافه کردن هیچ توضیحات متا است، اما برای افزایش ترافیک سایت شما بهینه نیست. می توانید برای هر پست توضیحی اضافه کنید، اما باید مهارت های برنامه نویسی قوی داشته باشید، در غیر این صورت می توانید عملکرد وب سایت خود را به خطر بیندازید. امن ترین، ساده ترین و در نهایت راحت ترین راه برای افزودن توضیحات متا استفاده از افزونه ای مانند Yoast SEO است.

چه چیزی باعث ایجاد یک متا توضیحات خوب در وردپرس می شود؟

اگرچه توضیحات متا بر رتبه یک وب سایت تأثیر نمی گذارد، اما نباید از آنها غافل شد. برعکس! برای یک چیز، توضیحات به طور ایده آل حاوی مهمترین کلمات کلیدی است که تأثیر مثبتی بر سئو دارد. توضیحات متا خوب یکی از دلایلی است که افراد در وهله اول روی یک نتیجه جستجو کلیک می کنند. اگر توضیحات نشان دهد که وب سایت مربوطه اطلاعات مورد نیاز را ارائه می دهد، شانس بازدید کاربران به سایت شما را افزایش می دهد.

بنابراین یک متا توضیحات خوب در وردپرس چگونه به نظر می رسد؟ پاسخ کاملاً به نوع وب سایت بستگی دارد. اگر یک وبلاگ دارید و می خواهید خوانندگان را جذب کنید، به رویکردی متفاوت از یک فروشگاه آنلاین یا یک وب سایت شرکتی نیاز دارید.

چند نکته اساسی که در همه انواع وب سایت مشترک است عبارتند از:

 • توضیحات متا شما باید حاوی کلمات کلیدی تمرکز شما باشد. به این ترتیب، کاربران علاقه مند تقریباً می دانند که چه اطلاعاتی می توانند انتظار داشته باشند. ابزارهای رایگان مختلفی برای تعیین کلمات کلیدی مناسب وجود دارد.
 • توضیحات متای صفحه وردپرس شما باید به خوبی نوشته شود. مختصر باشید و مهم ترین اطلاعات را برجسته کنید. سعی کنید سوالات بالقوه خواننده را پیش بینی کرده و به آنها پاسخ دهید. اگرچه محتوای تکراری تنها نقش کوچکی در رتبه بندی بازی می کند، اما اگر صفحات با کیفیت بالا نیز توضیحات مناسب و منحصر به فرد داشته باشند، حرفه ای تر به نظر می رسد.
 • طول توضیحات متا در وردپرس مهم است. اگر از کاراکترهای زیادی استفاده می کنید، پیش نمایش موتور جستجو به سادگی متن را قطع می کند. از طرف دیگر، یک متن خیلی کوتاه ممکن است به نظر برسد که چیز زیادی برای گفتن ندارید. بدتر از همه، پیش نمایش ها در تلفن های هوشمند کوتاه تر از دسکتاپ هستند. برای مثال وقتی توضیحات متا خود را با Yoast SEO ایجاد می کنید، افزونه به طور خودکار طول بهینه را برجسته می کند.
 • توضیحات خود را با یک فراخوان برای اقدام پایان دهید. “بیشتر بدانید!” یا “هم اکنون سفارش دهید!” نشان می دهد که محتوای بیشتری در صفحه شما منتظر است و باعث می شود کاربران سریعتر کلیک کنند.

نتیجه گیری: توضیحات متا وردپرس

اگر قصد دارید ترافیک سایت خود را افزایش دهید، عاقلانه است که متا تگ های متفکرانه را اضافه کنید. در وردپرس ساده ترین راه برای اضافه کردن توضیحات متا استفاده از یک افزونه است. توضیحات متا وب سایت ها را حرفه ای تر می کند و به ایجاد ترافیک بیشتر کمک می کند.

افزودن توضیحات متا در وردپرس

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image