رفع خطای HTTP 500 برای سرور داخلی

کامپیوتر

رفع خطای HTTP 500 برای سرور داخلی

کدهای وضعیت HTTP اطلاعاتی در مورد اینکه آیا درخواست آنلاین موفقیت آمیز بوده است یا خیر، و اگر نه، چه خطایی را ارائه می دهد. اما پیام های خطا همیشه واضح نیستند. این مورد به ویژه برای “خطای سرور داخلی 500” صادق است. این پیام نشان می دهد که در حین اتصال به سرور خطایی رخ داده است و نمی توان به صفحه درخواستی دسترسی پیدا کرد. با این حال، دقیقاً به شما نمی گوید که چرا این مورد است. خوشبختانه روش های مختلفی برای یافتن علت وجود دارد. ما به منابع خطای معمولی اشاره می کنیم و نکاتی را در مورد اینکه در صورت مواجهه با خطای HTTP 500 چه کاری باید انجام دهید، ارائه می دهیم.

رفع خطای HTTP 500 : خطای سرور داخلی به چه معناست؟

با استفاده از کدهای وضعیت، وب سرور به مرورگر کاربر اینترنت (مشتری) می گوید که آیا یک درخواست (یعنی دسترسی به یک وب سایت) موفقیت آمیز بوده است یا خیر. اگر مرورگر کد وضعیت 200 را دریافت کند، می داند که همه چیز به خوبی پیش رفته است. با این حال، کاربر هرگز این پیام را نمی بیند زیرا محتوای درخواستی به جای آن ظاهر می شود. وضعیت در مورد کد وضعیت 400 و 500 متفاوت است. در حالی که اولی خطاهای مشتری را نشان می دهد، دومی مربوط به سرور است. خطای سرور داخلی 500 یک کد وضعیت جمعی برای خطاهای سرور است. بنابراین، در نگاه اول، نمی توان تعیین کرد که خطا واقعاً کجاست. کاربر فقط می داند که سرور یک خطای غیرمنتظره را گزارش کرده است.

اما اگر سرور Microsoft Internet Information Services (Microsoft IIS) را نصب کرده باشد، کد خطا مشخص خواهد شد.

مکان های اعشاری علت خطا را با جزئیات بیشتری نشان می دهد:

 • 500.0: خطای ماژول یا ISAPI رخ داده است.
 • 500.11: برنامه در سرور وب در حال خاموش شدن است.
 • 500.12: برنامه مشغول راه اندازی مجدد در سرور وب است.
 • 500.13: وب سرور خیلی شلوغ است.
 • 500.15: درخواست مستقیم برای global.asax مجاز نیست.
 • 500.19: داده های پیکربندی نامعتبر است.
 • 500.21: ماژول شناسایی نشد.
 • 500.22: پیکربندی ASP.NET httpModules در حالت Managed Pipeline اعمال نمی شود.
 • 500.23: پیکربندی ASP.NET httpHandlers در حالت Managed Pipeline اعمال نمی شود.
 • 500.24: پیکربندی جعل هویت ASP.NET در حالت Managed Pipeline اعمال نمی شود.
 • 500.50: یک خطای بازنویسی در حین رسیدگی به اعلان RQ_BEGIN_REQUEST رخ داد. یک خطای پیکربندی یا اجرای قانون ورودی رخ داد.
 • 500.51: یک خطای بازنویسی در حین رسیدگی به اعلان GL_PRE_BEGIN_REQUEST رخ داد. یک خطای پیکربندی جهانی یا اجرای قانون جهانی رخ داد.
 • 500.52: یک خطای بازنویسی در حین رسیدگی به اعلان RQ_SEND_RESPONSE رخ داد. یک قانون خروجی اجرا شد.
 • 500.53: یک خطای بازنویسی در حین رسیدگی به اعلان RQ_RELEASE_REQUEST_STATE رخ داد. یک خطای اجرای قانون خروجی رخ داد. این قانون به گونه ای پیکربندی شده است که قبل از به روز رسانی کش کاربر خروجی اجرا شود.
 • 500.100: خطای ASP داخلی.

رفع خطای HTTP 500 : دلایل خطای 500 چیست؟

“خطای سرور داخلی” ممکن است زمانی رخ دهد که درخواست توسط وب سرور پردازش شود. کد وضعیت جمعی شامل همه چیزهای برنامه ریزی نشده ای است که می تواند روی سرور اتفاق بیفتد و از بارگذاری وب سایت جلوگیری کند. خطای سرور 500 احتمالاً به این دلیل است که خطایی در پیکربندی وب سرور رخ داده است. در اینجا منتخبی از منابع خطای معمولی آمده است:

 • خطای مجوز: مجوزهای فایل ها و پوشه های اصلی به درستی تنظیم نشده است.
 • PHP timeout: اسکریپت سعی می کند به یک منبع خارجی دسترسی پیدا کند و یک مهلت زمانی را تجربه می کند.
 • کد نادرست در htaccess.: ساختار یک فایل htaccess ممکن است اشتباه باشد.
 • خطا در نحو یا کد در اسکریپت های CGI/Perl: در برخی موارد، اسکریپت ها نادرست هستند. مسیرها، به خصوص، می توانند نادرست باشند.
 • محدودیت حافظه PHP: یک فرآیند از حافظه بیشتر است و بنابراین نمی توان آن را به درستی اجرا کرد.

در مورد سایت های وردپرس یا سایر سیستم های مدیریت محتوا، نصب یک پسوند معیوب یا ناسازگار نیز می تواند علت باشد. پلاگین ها و تم ها – به ویژه از ارائه دهندگان شخص ثالث – می توانند کل وب سایت را تحت تأثیر قرار دهند.

رفع خطای HTTP 500 با اپراتورهای وب سایت

آیا بازدیدکنندگان وب سایت شما فقط خطای سرور 500 را می بینند؟ به عنوان یک اپراتور، باید به سرعت با مشکل مقابله کنید زیرا نه تنها بازدیدکنندگان شما را می ترساند، بلکه می تواند به این معنی باشد که گوگل رتبه شما را کاهش می دهد. قبل از اقدام، ابتدا بررسی کنید که آیا سرور شما هنوز در حال اجرا است یا خیر. اگر نه، در اسرع وقت با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید.

اگر یک خطای داخلی وجود دارد، اولین قدم این است که فایل های گزارش را مشاهده کنید. برای سرورهای لینوکس، مجموعه پیام‌های خطا را باید در /var/log/httpd/error_log یافت. منطقی است که وب سایت را مجدداً بارگذاری کنید تا کد خطای HTTP 500 را بازتولید کنید و نحوه ایجاد فایل گزارش را مشاهده کنید. این به شما کمک می کند خیلی سریع منبع خطا را پیدا کنید. همچنین در نظر بگیرید که چه تغییراتی در مدت کوتاهی قبل انجام شده است. در بسیاری از موارد، پلاگین های نادرست برنامه ریزی شده یا ناسازگار دلیل پیام های خطا هستند.

اگر مجوزها را به درستی برای فایل های مهم تنظیم نکرده باشید، ممکن است خطاها نیز رخ دهد. به طور کلی سه نوع حقوق وجود دارد:

 • Read (r)
 • Write (w)
 • Execute (x)

این مجوزها را می توان به سه نوع کاربری مختلف اختصاص داد:

 • صاحب فایل
 • گروهی از کاربران
 • همه بقیه

حقوق یا در اختصارات r، w، و x یا در مقادیر عددی مربوطه مشخص می‌شوند: 4 برای خواندن، 2 برای نوشتن، و 1 برای اجرا. آنها برای هر نوع کاربر اضافه می شوند و یکی پس از دیگری مشخص می شوند: rwxr-xr-x (rwx برای مالک، r-x برای گروه، و r-x برای بقیه) یا 755. این پیکربندی (755) باید تنظیم پیش فرض باشد. اگر تخصیص مجوز متفاوت تنظیم شود، ممکن است خطایی رخ دهد. شما می توانید این را با یک دستور تغییر دهید:

chmod 755 filename

اگر این تغییر مشکل را حل نکرد، می‌توانید تمام حقوق هر گروه را برای اهداف آزمایشی نیز آزاد کنید:

chmod 777 filename

اما فقط از این تنظیمات برای پیدا کردن مشکل استفاده کنید. هر کاربری مجاز است فایل را بازنویسی کند، که قابل درک است که یک خطر امنیتی است.

در مرحله بعد، بررسی کنید (اگر توزیع حقوق پیام خطا ایجاد نمی کند) آیا اسکریپت های شما به درستی اجرا می شوند. گاهی اوقات به دلیل جابجایی، تغییر نام یا حذف فایل های اسکریپت، خطاها رخ می دهد. فایل htaccess. را نیز بررسی کنید: حتی یک خطای نحوی – مهم نیست چقدر کوچک – می تواند باعث خطای سرور داخلی شود. یک خطای مشابه، فرمت نادرست فایل htaccess. این باید در قالب ASCII یا ANSI ایجاد شود، نه در یونیکد. بنابراین، فایل را در یک ویرایشگر متن مانند Notepad، Notepad++ یا Sublime Text بنویسید و نه در یک برنامه پردازش کلمه مانند Microsoft Word. برای بررسی اینکه آیا فایل مسئول خطا است، می توانید نام آن را به طور موقت تغییر دهید و وب سایت را بارگیری مجدد کنید. سرور اکنون هنگام بارگیری وب سایت به htaccess. دسترسی نخواهد داشت.

اگر دیگر پیغام خطا را دریافت نکردید، می توانید فایل را تعمیر کنید یا یک فایل جدید ایجاد کنید.

مهلت زمانی نیز می تواند منجر به پیام خطا شود. در این مورد، خطای وب سرور نیست، بلکه یک اتصال قطع شده به یک منبع خارجی است. آیا اسکریپت های PHP در وب سایت شما برای دسترسی به منابع سرورهای دیگر تنظیم شده اند؟ شاید منبع دیگر در دسترس نباشد یا ارتباط سرور به دلایل دیگری قطع شده باشد. یکی از راه های از بین بردن این منبع خطا البته این است که سایت خود را به منابع خارجی وابسته نکنید. اگر این امکان پذیر نیست، می توانید محدودیت زمانی اسکریپت خود را افزایش دهید. همچنین منطقی است که مدیریت خطا کارآمد را پیاده سازی کنیم تا خطاها در اسکریپت PHP با دقت بیشتری شناسایی شوند.

آیا ممکن است حافظه بیش از حد بارگذاری شده باشد؟ محدودیت حافظه تعیین می کند که یک فرآیند چقدر حافظه ممکن است استفاده کند. اگر رم بیشتر از مقدار موجود مورد نیاز باشد، ممکن است منجر به خطای سرور داخلی شود. شما می توانید حد را به عنوان یک راه حل موقت افزایش دهید.

برای انجام این کار، دستوری مانند این را به php.ini اضافه کنید:

memory_limit = 512M

در این مثال، حافظه ارائه شده را روی 512 مگابایت تنظیم می کنید. با این حال، توجه داشته باشید که ارائه دهنده هاست شما فقط محدودیت خاصی از اسکریپت PHP را در بسته ای که رزرو کرده اید به شما اجازه می دهد. اگر مقدار بالاتری را وارد کنید، وب سرور آن را نادیده می گیرد. افزایش محدودیت تنها یک راه حل موقت است: هنگامی که سایت شما دوباره راه اندازی شد، باید به دنبال دلیل استفاده از رم بالا باشید. احتمال اینکه خطا در کد وب سایت شما پیدا شود بسیار زیاد است.

اگر هیچ یک از این روش ها راه حلی به شما ارائه نکرد، بهتر است با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید. قبل از انجام این کار، می توانید وضعیت سرورها را بررسی کنید: بسیاری از ارائه دهندگان خدمات میزبانی وضعیت سرورهای خود را از طریق صفحه وضعیت گزارش می دهند یا در صورت بروز مشکل از طریق رسانه های اجتماعی به کاربران اطلاع می دهند.

رفع خطای HTTP 500 : کاربران اینترنت چگونه باید به خطای HTTP 500 پاسخ دهند؟

به عنوان یک بازدید کننده وب سایت، در صورت مواجهه با خطای سرور داخلی، کار زیادی نمی توانید انجام دهید. وب سروری که وب سایت مورد نظر در آن قرار دارد پیکربندی نادرستی دارد. این بدان معنی است که هیچ خطایی در تنظیمات رایانه شخصی شما یا تنظیمات اتصال شبکه وجود ندارد.

بنابراین، ساده ترین راه حل برای شما به عنوان یک کاربر اینترنت معمولاً این است که بعداً صفحه را دوباره بارگذاری کنید. از یک طرف، این امکان وجود دارد که مدیر وب سایت قبلاً خطا را تصحیح کرده باشد. این بسیار محتمل است، به خصوص در مورد ارائه دهندگان بزرگ. از سوی دیگر، ممکن است به این دلیل باشد که شما سعی می کنید در زمان نامناسبی برای وب سرور به وب سایت دسترسی پیدا کنید. اگر دقیقاً لحظه راه‌اندازی مجدد سرویس را انتخاب کرده باشید، با وجود اینکه همه چیز برنامه ریزی شده است، پیام خطا نمایش داده می‌شود.

همچنین این امکان وجود دارد که افزایش شدید بازدید از صفحه، سرور را به طور ناگهانی از کار بیاندازد. این مشکل معمولاً در عرض چند ثانیه حل می شود – مگر اینکه وب سایت به طور دائم بارگذاری شود. اگر پس از رفرش کردن صفحه همچنان پیام خطا را دریافت کردید، ابتدا باید کش مرورگر خود را پاک کنید. ممکن است مرورگر واقعاً وب سایت را بارگیری مجدد نکند، اما در عوض از حافظه داخلی آن استفاده کند. پس از خالی کردن کش، دوباره سعی کنید به وب سایت دسترسی پیدا کنید.

اگر “خطای سرور داخلی 500” همچنان نمایش داده می شود، چاره دیگری ندارید، جز اینکه منتظر بمانید تا اپراتور وب سایت مشکل را حل کند.

با این حال، یک ترفند کوچک وجود دارد که می توانید برای دسترسی به محتوای وب سایت از آن استفاده کنید. اگر به آخرین وضعیت صفحه (عملکرد) وابسته نیستید، می توانید به کش گوگل دسترسی داشته باشید. اگر کش فرمان را وارد کنید: و سپس URL مربوطه را در نوار جستجوی Google وارد کنید، می توانید به نسخه قبلی وب سایت دسترسی داشته باشید – امیدوارم هنوز کار کند. با این حال، شما واقعاً در صفحه گشت و گذار نخواهید داشت، شما فقط در نسخه کپی در سرور Google پیمایش خواهید کرد.

اگر مجبورید در گذشته حتی بیشتر به عقب برگردید، شاید ارزش نگاهی به ماشین Wayback را داشته باشد. در آنجا گاهی اوقات می‌توانید نسخه‌های قدیمی‌تری از وب‌سایت‌ها را پیدا کنید که حتی چندین دهه قدمت دارند.

رفع خطای HTTP 500
گوگل به شما امکان می دهد کپی هایی از نسخه های قدیمی وب سایت ها را دانلود کنید.
رفع خطای HTTP 500
یک نوار اطلاعات در بالای صفحه به شما می گوید که گوگل چه زمانی صفحه را در حافظه پنهان کپی کرده است.

اگر وب سایتی که می خواهید از آن بازدید کنید برای مدت طولانی تری در دسترس نیست، البته می توانید با مدیر وب سایت تماس بگیرید. آنها حتی ممکن است ندانند که بازدیدکنندگان نمی توانند به سایت آنها دسترسی پیدا کنند، به همین دلیل است که از این موضوع سپاسگزار خواهند بود.

رفع خطای HTTP 500

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image