افزونه پشتیبان گیری وردپرس

کامپیوتر

افزونه پشتیبان گیری وردپرس

مانند کیسه هوا و کمربند ایمنی در خودرو، نسخه پشتیبان وردپرس در حالت بهینه، چیزی بیش از اقدامات پیشگیرانه نیست. فقط در مواقع اضطراری به آنها نیاز است. امنیت – چه امنیت خود شما باشد و چه داده های شما – به هیچ وجه نباید به شانس سپرده شود. در مقاله زیر یاد می گیرید که چگونه برای پروژه خود پشتیبان تهیه کنید و کدام افزونه های پشتیبان وردپرس می توانند از شما پشتیبانی کنند.

وردپرس: پشتیبان گیری منظم از طریق افزونه ها به عنوان پایه

پشتیبان گیری منظم از محتوای خود عامل مهمی برای موفقیت طولانی مدت پروژه وب شما است. از این گذشته، هر چه سایت های شما بزرگتر و پیچیده تر شوند، اگر داده ها از بین بروند فاجعه بارتر خواهد بود. اگر پشتیبان وردپرس خود را ایجاد می کنید، آن را آماده کرده اید تا در مواقع اضطراری از آن استفاده کنید. شما مجبور نیستید به میزبان وب خود متکی باشید و بنابراین می توانید وب سایت خود را به حالت قبلی خود بازگردانید.

برای پشتیبان گیری دستی، به دسترسی FTP و ابزار مدیریت پایگاه داده مانند phpMyAdmin نیاز دارید. با این حال، دانش قبلی مورد نیاز است. علاوه بر این، تلاش برای وب سایت هایی با محتوای پویا بسیار زیاد است. بنابراین، اگر در زمینه پشتیبان‌گیری از پایگاه داده نسبتاً بی‌تجربه هستید و می‌خواهید تلاش زیادی برای خود صرفه‌جویی کنید، یک افزونه وردپرس را پیدا خواهید کرد که راه‌حلی عملی برای پشتیبان‌گیری باشد.

افزونه پشتیبان وردپرس چه ویژگی هایی باید ارائه دهد؟

برای ایمن سازی کامل یک پروژه وب، باید دو نکته را در نظر بگیرید. از یک طرف، تهیه نسخه های پشتیبان از پایگاه داده بسیار مهم است. بنابراین، یک پلاگین پشتیبان باید از پایگاه داده(های) در زمان واقعی نسخه پشتیبان تهیه کند. از طرف دیگر، فایل‌های نصب وردپرس شما نیز باید در فواصل زمانی معین پشتیبان‌گیری شوند. این تنها راه برای تضمین بازیابی محتوا و خود وب سایت در صورت از دست دادن اطلاعات است.

افزونه پشتیبان‌گیری خوب وردپرس علاوه بر اینکه می‌تواند از فایل‌های پروژه و پایگاه‌های داده پشتیبان‌گیری کند، باید ویژگی‌های زیر را ارائه دهد:

 • پشتیبان گیری خودکار: یک نسخه پشتیبان باید همیشه وضعیت داده های پشتیبان گیری شده را منعکس کند. با افزونه هایی که به طور خودکار از سایت های وردپرس شما نسخه پشتیبان تهیه می کنند، بهترین شانس را برای دستیابی به این هدف دارید.
 • ذخیره سازی داده ها در مکان دیگری: برای ارائه سطح بالایی از امنیت، افزونه پشتیبان وردپرس باید داده های پشتیبان گیری شده را در مکان دیگری ذخیره کند. مهم است که بتوانید مکانی دور از سروری که پروژه وردپرس شما روی آن اجرا می شود انتخاب کنید.
 • سهولت استفاده: عملیات ساده و بصری یک نیاز استاندارد برای نرم افزار مدرن است. با این حال، با داشتن یک افزونه پشتیبان، ضروری است تا بتوانید به راحتی برنامه پشتیبان گیری فردی خود را تنظیم کنید و در صورت از دست دادن داده ها، تنها با چند کلیک اطلاعات خود را بازیابی کنید.
 • پشتیبان گیری افزایشی: به همان اندازه که یک نسخه پشتیبان مهم است، فرآیند پشتیبان گیری نباید بر عملکرد پروژه وب شما تأثیر زیادی بگذارد. به همین دلیل، توصیه می شود پلاگین های پشتیبان وردپرس را انتخاب کنید که امکان رویکرد افزایشی را فراهم می کند و فقط داده های جدید یا تغییر یافته را ذخیره می کند.

مروری بر بهترین افزونه های پشتیبان وردپرس

انواع افزونه های وردپرس وجود دارد که می توانید از آنها برای محافظت از پروژه های خود در برابر از دست دادن داده ها استفاده کنید. پلاگین های مختلف نه تنها از نظر پیچیدگی و کاربر پسند بودن، بلکه از نظر گزینه های پشتیبان گیری موجود نیز متفاوت هستند.

علاوه بر این، افزونه ای که انتخاب می کنید به هزینه آن نیز بستگی دارد. بسیاری از افزونه‌های رایگان پشتیبان وردپرس وجود دارد که می‌توان آنها را با پرداخت هزینه ارتقا داد، که سپس ویژگی‌های اضافی را باز می‌کند. سایر برنامه های افزودنی مبتنی بر هزینه هستند، اما طیف وسیع تری از عملکردها را نیز ارائه می دهند.

ما تعدادی از بهترین پلاگین های پشتیبان وردپرس را ارائه می کنیم تا جستجوی شما برای راه حل مناسب برای پروژه شما تا حد امکان آسان شود.

توسعه دهندهروش های پشتیبان گیرینسخه رایگان موجود است
VaultPress (Jetpack)Automatticکامل، افزایشی، دیفرانسیلخیر
BackWPupInpsydeکامل، دیفرانسیلبله
UpdraftPlusUpdraft WP Software Ltd.کامل، افزایشیبله
BackupBuddyiThemesکامل، افزایشیخیر
WP Time CapsuleRevmakxافزایشیخیر
DuplicatorSnapcreekکاملبله

VaultPress (پشتیبان گیری روزانه Jetpack)

افزونه بک آپ گیری وردپرس VaultPress by Automattic یکی از محبوب ترین راه حل ها برای پشتیبان گیری از فایل ها در وردپرس سالهاست. در همین حال، این افزونه بخشی از مجموعه امنیتی مبتنی بر هزینه Jetpack است، با ارزان‌ترین اشتراک ماهانه 4.50 یورو (حدود 5.30 دلار) برای سال اول (از اوت 2021).

جتپگ

VaultPress از تمام فایل‌ها و پایگاه‌های اطلاعاتی نسخه پشتیبان تهیه می‌کند و آنها را در فضای ابری ذخیره می‌کند تا بار روی سرور شما کاهش یابد. اگر از وردپرس با پسوند فروشگاهی WooCommerce استفاده می‌کنید، این افزونه از تمام اطلاعات مشتری و سفارش‌ها نیز نسخه پشتیبان تهیه می‌کند. بازیابی تنها با یک کلیک کار می کند و شما می توانید انتخاب کنید که کدام محتوا شامل پایگاه داده(ها)، تم ها، افزونه ها، آپلودها باشد. سایر ویژگی های طرح پشتیبان:

 • از طریق برنامه Jetpack داده ها را از هر کجا بازیابی کنید
 • کپی های اضافی در سرورهای مختلف پشتیبان
 • پشتیبان گیری افزایشی، دیفرانسیل یا کامل را انتخاب کنید
 • لیست کامل همه تغییرات با هر نسخه پشتیبان جدید
 • فضای ذخیره سازی نامحدود برای پشتیبان گیری
مزایایمعایب
✔ پشتیبان گیری کامل، افزایشی یا دیفرانسیل موجود است✘ هزینه های ماهانه
✔ فضای ذخیره سازی نامحدود برای فایل های پشتیبان✘ اشتراک فقط برای یک پروژه وردپرس در هر زمان معتبر است
✔ بازیابی با یک کلیک 

BackWPup

BackWPup یک افزونه پشتیبان گیری رایگان وردپرس است که در صورت تمایل می توان آن را با هزینه سالانه ارتقا داد. این افزونه توسط آژانس آلمانی Inpsyde توسعه یافته است که از سال 2006 پشتیبانی و راه حل های سفارشی را برای وردپرس، ووکامرس و غیره ارائه می دهد.

رایگان

حتی در نسخه رایگان، می توانید از این افزونه برای تهیه نسخه پشتیبان کامل از نصب، تم ها، پلاگین ها و پایگاه های داده وردپرس خود استفاده کنید و پس از آن یک گزارش گزارش از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد. نسخه های پشتیبان فشرده شده را می توان در یک دایرکتوری تعریف شده در فضای وب خود ذخیره کرد، از طریق ایمیل ارسال کرد، یا در یک سرور FTP ذخیره کرد. علاوه بر این، گزینه های ذخیره سازی ابری زیر در دسترس هستند:

 • Microsoft Azure
 • S3 Service (Amazon, Google Storage, Hosteurope …)
 • Dropbox
 • Rackspace Cloud
 • SugarSync

کسانی که مجوز پولی خریداری می‌کنند می‌توانند نسخه‌های پشتیبان را در Google Drive، OneDrive، HiDrive و Amazon Glacier ذخیره کنند. علاوه بر این، کاربران پولی به‌روزرسانی‌های خودکار افزونه پشتیبان‌گیری وردپرس، دسترسی به پشتیبانی پریمیوم و امکان انجام پشتیبان‌گیری متفاوت (فقط محتوای اصلاح‌شده) را دریافت می‌کنند.

مزایامعایب
✔ نسخه رایگان با گزینه های اصلی پشتیبان گیری در دسترس است✘ راه اندازی فضای ذخیره سازی ابری پیچیده
✔ نمای کلی خوب از همه نسخه های پشتیبان در باطن وردپرس✘ بازیابی پشتیبان به خرید مجوز پولی نیاز دارد
✔ رمزگذاری فایل های پشتیبان✘ هزینه ها با دامنه های متعدد افزایش می یابد

UpdraftPlus

UpdraftPlus یکی از محبوب ترین و با رتبه بندی ترین افزونه های پشتیبان وردپرس در wordpress.org است. این افزونه بک آپ گیری و بازیابی نصب وردپرس، پایگاه داده ها، تم ها و افزونه ها را آسان می کند. به عنوان مثال، می‌توانید به صورت دستی یا خودکار هر چهار، هشت یا دوازده ساعت، و همچنین روزانه، هفتگی، دو هفته‌ای یا ماهانه یک نسخه پشتیبان ایجاد کنید.

افزونه پشتیبان گیری وردپرس

هم برای پشتیبان گیری و هم برای بازیابی، می توانید انتخاب کنید که کدام مؤلفه ها باید در نظر گرفته شوند – به عنوان مثال، افزونه ها، تم ها یا محتوا. افزونه پشتیبان گیری وردپرس اساساً رایگان است. با این حال، اگر مجموعه ویژگی‌های گسترده‌تری می‌خواهید، می‌توانید نسخه پریمیوم را خریداری کنید که به صورت اشتراک از 33 یورو در سال (حدود 40 دلار) (از آگوست 2021) در دسترس است. در میان چیزهای دیگر، شما به ویژگی های زیر دسترسی بیشتری خواهید داشت:

 • فرآیند پشتیبان گیری خودکار قبل از به روز رسانی وردپرس، تم ها یا افزونه ها انجام می شود
 • پشتیبان گیری افزایشی
 • فضای ذخیره سازی در OneDrive، Azure، و Google Cloud (علاوه بر Dropbox، Google Drive، FTP و بسیاری موارد دیگر)
 • رمزگذاری پایگاه داده
 • پشتیبانی اختصاصی حق بیمه
مزایایمعایب
✔ عملکرد بسیار آسان✘ پشتیبانی حداقلی برای کاربران نسخه رایگان
✔ عملکرد پشتیبان گیری بسیار خوب حتی در نسخه رایگان 
✔ چندین گزینه ذخیره سازی ابری در دسترس است 

BackupBuddy

افزونه پولی پشتیبان وردپرس BackupBuddy از iThemes از سال 2010 به اپراتورها کمک می کند تا از پروژه های وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنند. شما می توانید به طور خودکار همه پایگاه داده ها و فایل های پروژه را ذخیره کنید و انتخاب کنید که آنها را به عنوان فایل ZIP بارگیری کنید یا آنها را در ابرهای متعدد مانند OneDrive، Amazon S3، ذخیره کنید. گوگل درایو و دراپ باکس. با BackupBuddy Stash، iThemes همچنین راه حل ابری خود را ارائه می دهد که برای آن 1 گیگابایت فضای ذخیره سازی در نظر گرفته شده است.

افزونه پشتیبان گیری وردپرس

شما می توانید تعیین کنید که از کدام فایل ها می خواهید با BackupBuddy نسخه پشتیبان تهیه کنید. چه کتابخانه رسانه، کاربران، پست‌ها و نظرات یا افزونه‌ها، تم‌ها و ویجت‌ها – کاربران می‌توانند پروفایل‌های پشتیبان جداگانه ایجاد کرده و آن‌ها را طبق برنامه اجرا کنند. علاوه بر این، افزونه پشتیبان گیری وردپرس با ویژگی های زیر مشخص می شود:

 • اعلان ایمیل پس از فرآیند پشتیبان گیری موفقیت آمیز
 • ابزار شخصی به نام ImportBuddy برای وارد کردن نسخه پشتیبان
 • بازیابی عملکرد برای فایل های منفرد یا ورودی های پایگاه داده
 • سیستم پشتیبانی بلیط
مزایامعایب
✔ پروفایل های پشتیبان فردی✘ پرداخت سالانه مورد نیاز است
✔ رابط کاربر پسند 
✔ پشتیبان گیری خودکار با توجه به برنامه خود 

WP Time Capsule (WPTC)

WP Time Capsule یک افزونه پشتیبان‌گیری وردپرس است که یک نسخه آزمایشی رایگان به مدت 30 روز ارائه می‌کند، بنابراین می‌توانید برنامه افزودنی را که کاملاً به فرآیند پشتیبان‌گیری افزایشی اختصاص دارد، به مدت یک ماه امتحان کنید. پس از آن، می‌توانید استفاده بیشتر از WPTC را از طریق پرداخت یک‌باره یا اشتراک سالانه باز کنید. به محض اینکه افزونه را فعال و راه اندازی کردید، به طور خودکار از تمام تغییرات یا پیشرفت ها در بازه زمانی مورد نظر بک آپ می گیرد.

افزونه پشتیبان گیری وردپرس

WPTC از Google Drive، Dropbox، Amazon S3 و Backblaze B2 به عنوان مکان های ذخیره سازی برای پشتیبان گیری شما پشتیبانی می کند. به لطف نسخه سازی و تقویمی که به وضوح مرتب شده است، می توانید در صورت از دست دادن داده ها، تنها با یک کلیک وضعیت داده های مورد نظر را بازیابی کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید فایل های جداگانه را بازیابی کنید.

سایر ویژگی های WP Time Capsule:

 • امکان تست نقاط بازیابی ابتدا
 • بروزرسانی های خودکار
 • پشتیبان گیری از پایگاه داده رمزگذاری شده
 • فواصل پشتیبان گیری قابل تنظیم (6، 12 یا 24 ساعت)
مزایایمعایب
✔ نقاط بازیابی قابل آزمایش✘ هزینه های سالانه یا یکباره
✔ دوره آزمایشی 30 روزه برای آشنایی با افزونه✘ امکان پشتیبان گیری کامل وجود ندارد
✔ مطابقت با GDPR به لطف پشتیبان‌گیری از پایگاه داده رمزگذاری شده 

Duplicator

Duplicator یک افزونه وردپرس برای پشتیبان گیری و انتقال پروژه است که بیش از 25 میلیون بار دانلود شده است. نسخه اصلی افزونه پشتیبان‌گیری وردپرس رایگان است اما فاقد برخی ویژگی‌های مهم است، مانند پشتیبان‌گیری خودکار که خودتان زمان‌بندی می‌کنید و همچنین ذخیره‌سازی فایل‌ها و پایگاه‌های داده در محیط‌های ابری مانند Dropbox، Amazon S3، OneDrive یا Google Drive – اینها و سایر ویژگی ها فقط با اشتراک Duplicator Pro امکان پذیر است که به هزینه سالانه نیاز دارد.

افزونه پشتیبان گیری وردپرس

به عنوان کاربر نسخه پولی Duplicator، از مزایای متعدد دیگری نیز بهره مند می شوید که فرآیند پشتیبان گیری یا مهاجرت را بسیار ساده می کند. می توانید سرورها را جابجا کنید یا سایت خود را از طریق کشیدن و رها کردن بازیابی کنید یا نقاط بازیابی ایجاد کنید تا به راحتی خطاها را با به روز رسانی ها خنثی کنید. سایر ویژگی های افزونه پشتیبان گیری وردپرس به شرح زیر است:

 • نسخه پشتیبان سایت در آرشیوهای فردی بسته بندی می شود
 • راهنمای نصب (نسخه حرفه ای)
 • اعلان های ایمیل در صورت بروز مشکل در فرآیند پشتیبان گیری
 • حجم زیاد داده تا 100 گیگابایت مشکلی ندارد
مزایامعایب
✔ عملکرد عالی حتی با حجم زیاد داده✘ نسخه رایگان فقط به ذخیره سازی محلی اجازه می دهد
✔ به همان اندازه برای پشتیبان گیری کامل و انتقال سرور مناسب است✘ پشتیبانی از کاربرانی که پرداخت نمی کنند می تواند بهبود یابد
✔ بازیابی و انتقال سایت با کشیدن و رها کردن (فقط نسخه حرفه ای) 

افزونه پشتیبان گیری وردپرس

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image