جایگزینی زیر رشته ها با MySQL REPLACE : آموزش با روش آسان

کامپیوتر

جایگزینی زیر رشته ها با MySQL REPLACE

می توانید از دستور MySQL REPLACE برای رفع خطاها یا جایگزینی اطلاعات منسوخ شده در یک رشته استفاده کنید. حروف بزرگ و کوچک را حتما بررسی کنید.

MySQL REPLACE چیست؟

عملکرد MySQL REPLACE را می توان در یک جمله خلاصه کرد: جایگزینی همه رخدادهای یک زیررشته با زیررشته دیگر. در حالی که در اصل درست است، ابتدا ارزش آن را دارد که ساختار MySQL را بررسی کنیم. سیستم مدیریت پایگاه داده از جداول برای ذخیره داده ها و در دسترس قرار دادن آنها در صورت نیاز استفاده می کند. این داده ها به صورت رشته هایی ذخیره می شوند که در گیومه های تک یا دوتایی محصور می شوند. اما اشتباهات تایپی ممکن است وارد شوند یا اطلاعات ذخیره شده منسوخ شوند. اینجاست که MySQL REPLACE وارد عمل می شود

MySQL REPLACE به جای جستجوی خسته کننده برای یک رخداد در یک زیررشته و خطر از دست دادن یک نوع، این کار را برای شما انجام می دهد. این فرمان تمام مکان هایی را که زیررشته ذخیره شده در آنها وجود دارد جستجو می کند و آن را با اطلاعات جدید جایگزین می کند. به این ترتیب، می‌توانید یک URL قدیمی را جایگزین کنید، اعداد یا اشتباهات املایی را اصلاح کنید یا سایر مقادیر تغییر یافته را در جدول خود به‌روزرسانی کنید. نتیجه مجموعه ای بهینه و به روز شده از داده ها است. به علاوه، MySQL REPLACE برای استفاده ساده و تنها با چند مشکل ساده است.

جایگزینی زیر رشته ها با MySQL REPLACE : دستور MySQL REPLACE

هنگامی که MySQL را یاد می گیرید، با دستوراتی مانند MySQL CONCAT، MySQL DELETE، MySQL DATE یا MySQL DATEDIFF مواجه می شوید. در مقایسه با این توابع، MySQL REPLACE کمی سخت‌تر است، زیرا این فرمان شامل سه پارامتر مختلف است که با کاما از هم جدا شده‌اند. با این حال، وقتی به نحو نگاه می کنید، منطقی است:

REPLACE (string, old_substring, new_substring);

پارامتر “string” رشته منبعی را که قرار است تبادل در آن انجام شود را مشخص می کند. “old_substring” به زیررشته ای اشاره دارد که می خواهید پیدا کنید و مبادله کنید. آخرین پارامتری که MySQL REPLACE به آن نیاز دارد، رشته فرعی است که قبلی باید جایگزین شود. زیر رشته جدید در همه جای رشته داده شده جایگزین رشته قبلی می شود.

جایگزینی زیر رشته ها با MySQL REPLACE : نحوه عملکرد MySQL REPLACE

برای درک نحوه عملکرد MySQL REPLACE، از یک مثال ساده استفاده می کنیم. بیایید یک سری از کلمات را برداریم و به سادگی با دستور معنی آنها را تغییر دهیم. این به نظر می رسد:

SELECT REPLACE ("DOG DOVE DOOR", "O", "A");

ما به سیستم دستور می دهیم که حرف O را با یک A در رشته “DOG DOVE DOOR” جایگزین کند. این تغییر در هر جایی که “O” در نسخه فعلی رخ می دهد انجام می شود. خروجی این است:

REPLACE ("DOG DOVE DOOR", "O", "A")
DAG DAVE DAAR

MySQL Replace به حروف کوچک و بزرگ حساس است

مهم است که به یاد داشته باشید که MySQL REPLACE به حروف کوچک و بزرگ حساس است. در مثال ما، بالا این هنوز اهمیتی ندارد، اما در مثال زیر می توانید ببینید که چرا می تواند تفاوت ایجاد کند.

SELECT REPLACE ("Raft", "R", "d");

خروجی این مثال به صورت زیر است:

REPLACE ("Raft", "R", "d")
daft

اگر هنگام نوشتن دستور، مورد را فراموش کنید، به این معنی است که MySQL REPLACE به نتیجه دلخواه نخواهد رسید. اگر بخواهید یک «r» کوچک را به عنوان زیررشته قدیمی در مثال بالا وارد کنید، جایگزینی موفقیت آمیز نخواهد بود زیرا حرف در رشته در این نماد وجود ندارد.

MySQL را با اعداد جایگزین کنید

MySQL REPLACE نه تنها با حروف بلکه با اعداد نیز کار می کند. هر چند چگونه کار می کند یکسان است. در مثال های زیر یک خطای آشکار وجود دارد که به راحتی می توانیم با MySQL REPLACE آن را برطرف کنیم:

SELECT REPLACE ("16345", "6", "2");

خروجی به شکل زیر بهتر به نظر می رسد:

REPLACE ("16345", "6", "2")
12345

یک مثال کاربردی

در حالی که مثال‌های بالا به شما ایده می‌دهند که چگونه می‌توانید از MySQL REPLACE استفاده کنید، مثال زیر به شما نشان می‌دهد که چگونه دستور می‌تواند به پاکسازی داده‌های شما کمک کند. در اینجا، بیایید تصور کنیم که یک اشتباه تایپی در ستون “شهر” فهرست مشتریان پیدا کرده اید. به جای “برلین” حداقل یک بار “Belrin” می گوید. به جای حذف همه ورودی ها، می توانید شهر نادرست را با املای صحیح جایگزین کنید:

UPDATE Customerlist
SET
City = REPLACE (City, "Belrin", "Berlin");

حالا اشتباه تایپی رفع شد.

جایگزینی زیر رشته ها با MySQL REPLACE

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

جایگزینی زیر رشته ها با MySQL REPLACE

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image