مشکل عدم مشاهده فلش : آموزش رفع مشکل با روش آسان و سریع

کامپیوتر

مشکل عدم مشاهده فلش

در تئوری یک درایو USB نامرئی ممکن است بسیار جالب به نظر برسد. (شاید روزی سعی کنیم یکی بسازیم!) اما اگر تا به حال یک درایو USB را به رایانه وصل کرده باشید و نتوانید آن را پیدا کنید، می دانید که درایوی که رایانه شما نمی تواند ببیند چیزی نیست. اما سردرد

اگر هنگام مشاهده درایو فلش USB خود به رایانه خود با مشکل مواجه هستید، این راهنما برای شما مناسب است. ما در مورد چند کار ساده صحبت خواهیم کرد که می توانید برای عیب یابی مشکل و کشف مشکل انجام دهید.

حل مشکل عدم مشاهده فلش : مطمئن شوید که در رایانه خود در مکان مناسبی جستجو می کنید.

در مک، درایو فلش شما باید در برنامه Finder در نوار کناری سمت چپ در قسمت Locations ظاهر شود. همچنین به عنوان یک نماد روی دسکتاپ شما نشان داده می شود، بنابراین آنجا را نیز بررسی کنید. اگر نمایش داده نشد، به Finder > Preferences > General بروید و مطمئن شوید که کادر “External Disks” علامت زده شده است.

کاربران رایانه شخصی باید به File Explorer، همچنین در منوی سمت چپ، نگاه کنند. باید ببینید که نام درایو و حرف حجم آن در زیر “This PC” در نزدیکی سایر حجم های ذخیره سازی شما ظاهر می شود.

راه اندازی مجدد و به روز رسانی و سپس درایو فلش را دوباره نصب کنید.

راه اندازی مجدد می تواند انواع مشکلات متفرقه، از جمله درایوهای فلش مفقود را برطرف کند. اگر مطمئن هستید که درایو USB خود را در جایی بر روی رایانه خود نمی بینید، به سادگی آن را راه اندازی مجدد کنید و دوباره به دنبال درایو خود بگردید.

اگر هنگام راه‌اندازی مجدد دستگاه، درخواست آشنا برای نصب به‌روزرسانی‌ها دریافت کردید، این کار را انجام دهید! یک سیستم‌عامل قدیمی می‌تواند تأثیرات غیرمنتظره‌ای بر انواع چیزها، از جمله دستگاه‌های ذخیره‌سازی داشته باشد. بنابراین، مطمئن شوید که نصب ویندوز یا Mac OS شما با آخرین وصله‌ها و به‌روزرسانی‌ها به روز باشد.

همچنین باید درایو فلش را بیرون بیاورید، کانکتور را از درگاه USB خارج کرده و دوباره آن را وارد کنید. در نهایت، اکنون زمان خوبی است که خود درایو را بررسی کنید تا ببینید آیا شامل هر نوع سوئیچ است یا خیر. برخی از درایوهای فلش قدیمی برای کار کردن باید روشن شوند.

به دنبال درایو در ابزار مدیریت دیسک سیستم عامل خود بگردید.

هر دو ویندوز و مک دارای برنامه های مدیریت دیسک هستند که به کاربران اجازه می دهد ویژگی های دستگاه های ذخیره سازی را بررسی کنند. به Disk Management در ویندوز یا Disk Utility در Mac بروید و ببینید آیا درایو شما نمایش داده می شود یا خیر.

متأسفانه، اگر اصلاً نمی‌توانید درایو را در ابزار مدیریت دیسک خود مشاهده کنید، احتمال زیادی وجود دارد که به سادگی نیاز به تعویض داشته باشد. اگر درایو شما ظاهر شود، می‌توانید اطلاعات کلیدی مانند اندازه درایو فلش و سیستم فایلی که در آن فرمت شده است را مشاهده کنید.

در ابزار مدیریت دیسک نیز برخی از ابزارهای عیب یابی مفید را خواهید یافت. در مدیریت دیسک ویندوز، حتما بررسی کنید که آیا درایو شما به یک حرف حجم جدید نیاز دارد یا خیر. Mac Disk Utility دارای ویژگی به نام First Aid است که درایو شما را برای خطاها اسکن می کند و ابزارهایی را برای تصحیح خودکار آنها در اختیار شما قرار می دهد.

درایو فلش و پورت USB را تست کنید.

درایو USB خود را بردارید و سعی کنید درایو فلش دیگری (یا حتی یک دستگاه USB دیگر) را در همان پورت قرار دهید. در مرحله بعد، همان درایو USB را در رایانه دیگری امتحان کنید. اگر فلش مموری خود را به هاب USB وصل کرده اید، سعی کنید آن را مستقیماً به رایانه وصل کنید.

اگر درایو در هیچ رایانه ای نمایش داده نمی شود، احتمالاً به این معنی است که مشکل از درایو فلش است. این ممکن است به این معنی باشد که خراب شده است یا ممکن است نیاز به فرمت مجدد داشته باشد. از طرف دیگر، اگر درایو در دستگاه جدید نشان داده شود، ممکن است پورت USB شما مشکل داشته باشد. در نهایت، اگر درایو شما فقط در ویندوز یا فقط در مک نمایش داده می‌شود، ممکن است با یک درایو کار کنید که به سادگی در فرمت ناسازگار است.

دریابید که آیا درایو شما با سیستم فایلی فرمت شده است که سیستم عامل شما می تواند بخواند.

اگر می‌توانید درایو را در ابزار دیسک خود ببینید، بررسی کنید که آیا سیستم فایل USB آن با سیستم عامل شما سازگار است یا خیر. به عنوان مثال، NTFS انحصاری ویندوز است، در حالی که APFS انحصاری Mac است. (این زمان بسیار خوبی است برای اشاره به اینکه دانستن در مورد سیستم های فایل USB واقعاً مهم است. شما نمی خواهید کارت های USB با ظاهر شیک خود را در یک کنفرانس تحویل دهید، فقط متوجه می شوید که نیمی از مشتریان بالقوه شما نمی توانند از آن استفاده کنند. آنها!)

اگر درایو شما با فرمت سازگار نیست، باید آن را به یک سیستم فایلی که سیستم عامل شما می تواند بخواند، فرمت کنید. این می تواند یک فرمت خاص برای سیستم شما باشد یا یک فرمت خنثی از نظر سیستم عامل مانند FAT32 یا exFAT. نحوه انجام این کار را در راهنمای قالب‌بندی مجدد USB برای ویندوز 10 و مک توضیح می‌دهیم. اما با احتیاط ادامه دهید، زیرا این فرآیند هر چیزی را که در حال حاضر در درایو شما وجود دارد حذف می کند!

مشکل عدم مشاهده فلش

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

مشکل عدم مشاهده فلش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image