بازیابی sd card خراب با روش آسان و سریع

کامپیوتر

بازیابی sd card خراب

آیا امکان بازیابی کارت SD خراب وجود دارد؟ چگونه کارت SD خود را بدون فرمت تعمیر کنم؟ این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه عکس ها، فیلم ها و سایر داده ها را از کارت SD خراب بدون قالب بندی بازیابی کنید و همچنین نحوه تعمیر کارت SD خراب در ویندوز 11/10/8/7 را نشان می دهد.

آیا امکان بازیابی sd card خراب بدون فرمت وجود دارد؟

“وقتی صبح سعی کردم با استفاده از فیس بوک تعدادی عکس را با تلفن خود به اشتراک بگذارم، یک پیام خطای کارت SD دریافت کردم که می گوید کارت SD آسیب دیده است، لطفاً فرمت مجدد را امتحان کنید”. وقتی دکمه را فشار دادم، اندروید به من یادآوری کرد: “آیا مطمئنی که می خواهید کارت SD را فرمت کنید؟ تمام اطلاعات روی کارت از بین خواهند رفت”. من آن را فرمت نکردم زیرا هنوز فایل های مهم زیادی در آن وجود دارد، از جمله صدها عکس، فیلم های مورد علاقه من و ده ها فایل. آیا راه حل مطمئنی برای بازیابی کارت SD خراب وجود دارد. آیا می‌توان خطای خراب کارت SD را بدون قالب‌بندی برطرف کرد؟ باید اطلاعاتم را برگردانم.”

کارت SD شما به دلایلی آسیب دیده یا معیوب است، که معمولا باعث می شود فایل های شما در دسترس نباشد. اگر بخواهید آن را در رایانه خود باز کنید، ویندوز به شما هشدار می دهد که نمی توان به کارت SD دسترسی داشت زیرا فایل یا پوشه خراب است و قابل خواندن نیست. در این مرحله، می‌توانید نرم‌افزار بازیابی اطلاعات را برای بازیابی فایل‌های از دست رفته و سپس تعمیر کارت SD خراب امتحان کنید. نکته ای که باید قبل از شروع به آن توجه کنید این است که استفاده از کارت SD خراب را تا زمانی که اطلاعات شما به طور کامل بازیابی نشده است متوقف کنید، در غیر این صورت ممکن است بازیابی اطلاعات با شکست مواجه شود.

قسمت 1. چگونه تأیید کنیم که کارت SD آسیب دیده است؟

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند منجر به آسیب کارت SD شود، مانند غوطه ور شدن در آب، افت، موج یا ویروس و بدافزار. کارت SD ممکن است آسیب ببیند اگر:

  1. بیشتر فایل های ذخیره شده در کارت SD از بین می روند.
  2. هنگامی که می خواهید کارت SD را از طریق یک دستگاه دیجیتال باز کنید، هیچ پوشه یا فایلی نمایش داده نمی شود.
  3. هنگامی که آن را به تلفن هوشمند یا دوربین دیجیتال خود وصل می کنید، یک پیام خطایی ظاهر می شود که نشان دهنده خطای خواندن/نوشتن یا خطای کارت حافظه در کارت SD است.
  4. شما می توانید این فایل ها را روی کارت SD ببینید، اما نمی توانید آنها را باز یا کپی کنید.
  5. تلفن هوشمند، کامپیوتر یا دوربین دیجیتال شما اصلا نمی تواند کارت SD را تشخیص دهد.

قسمت 2. چگونه یک کارت SD خراب را تعمیر کنیم؟

وقتی مطمئن شدید که فایل های مهمی روی کارت SD وجود ندارد، می توانید مراحل زیر را برای تعمیر کارت SD امتحان کنید. اگر می‌خواهید فایل‌ها را روی کارت SD ذخیره کنید، ابتدا بازیابی کارت SD را انجام دهید.

  1. از دستور chkdsk برای تعمیر کارت SD خراب استفاده کنید.

مرحله 1. مطمئن شوید که به عنوان یک سرپرست به رایانه وارد شده اید. کارت SD را در رایانه قرار دهید.

مرحله 2. منوی Start را گسترش داد، CMD را جستجو کرد و پنجره خط فرمان را باز کرد.

نکته: اگر به عنوان مدیر وارد رایانه شخصی نشده اید، باید پنجره CMD را به عنوان سرپرست اجرا کنید.

مرحله 3. دستور “chkdsk [حروف دیسک کارت SD:]” را تایپ کنید و Enter را فشار دهید.

  1. اسکن و تعمیر کارت SD

اگر دوست ندارید از CMD استفاده کنید، می توانید بر روی کارت SD کلیک راست کرده و “Properties” را انتخاب کنید تا خطای منطقی برطرف شود.

مرحله 1. از یک کارت خوان برای اتصال کارت SD به رایانه استفاده کنید.

مرحله 2. رایانه من > کارت SD.

مرحله 3. برای باز کردن کارت SD و یافتن “Properties” کلیک راست کنید.

مرحله 4. “Tools” را پیدا کنید.

مرحله 5. روی “Check” کلیک کنید.

مرحله 6. منتظر بمانید تا اسکن کامل شود و پنجره را ببندید.

مرحله 7. روی نماد تنظیمات کلیک راست کنید، روی “Exit” کلیک کنید و سپس کارت SD را حذف کنید.

قسمت 3. چگونه داده ها را از sd card خراب بازیابی کنیم؟

اگر کارت SD با روش فوق با موفقیت تعمیر شد، می توانید برای مرحله بعد شروع به خواندن کارت SD کنید. اگر فایل‌ها همچنان روی کارت SD هستند، در اسرع وقت فایل‌های روی کارت SD را به مکان امن دیگری منتقل کنید. در صورت از بین رفتن فایل ها، از نرم افزار بازیابی اطلاعات حرفه ای برای بازیابی فایل ها استفاده کنید. حتی اگر حافظه SD به دلیل مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری خراب شده باشد، بازیابی اطلاعات از کارت SD خراب امکان پذیر است. هنگامی که کارت SD خود را در رایانه خود قرار می دهید و فایل ها ناپدید می شوند، در واقع هنوز در کارت SD ذخیره می شوند. با این حال، نمی‌توانید فایل‌ها را بدون ابزار بازیابی کارت SD حرفه‌ای باز، مشاهده یا کپی کنید.

DiskGenius یک نرم افزار حرفه ای بازیابی اطلاعات است که می تواند در صورت از دست رفتن داده های مختلف، داده های حذف شده، فرمت شده یا غیرقابل دسترسی را بازیابی کند. این برنامه از بازیابی اطلاعات از هارد دیسک کامپیوتر، USB فرمت شده و سایر رسانه های ذخیره سازی مانند کارت SD، کارت CF و غیره پشتیبانی می کند. قابلیت بازیابی اطلاعات قدرتمند و رابط کاربری آسان آن، انتخاب خوبی برای کاربران برای بازیابی اطلاعات از کارت های SD آسیب دیده است. پس از بازیابی داده ها، می توانید کارت SD را برای تعمیر خطای کارت SD آسیب دیده فرمت کنید.

قبل از خرید نسخه پولی DiskGenius، می‌توانید نسخه آزمایشی آن را دانلود کنید تا کارت SD خود را اسکن کرده و بررسی کنید که برنامه کدام فایل‌ها را می‌تواند بازیابی کند.

اگر از نتایج یافت شده در اسکن راضی نیستید، می توانید با خدمات مشتریان و پرسنل فنی حرفه ای ما تماس بگیرید، ما تمام تلاش خود را برای کمک به شما در بهینه سازی اثر بازیابی انجام خواهیم داد. اما اگر از نتایج راضی هستید، می‌توانید فوراً نرم‌افزاری بخرید و داده‌های مورد نیاز خود را در سریع‌ترین زمان ممکن بازیابی کنید.

توجه: هنگامی که اطلاعات روی کارت SD از بین رفت، فوراً استفاده از آن را متوقف کنید. ادامه استفاده از کارت SD منجر به بازنویسی داده ها می شود و مشکل بازیابی داده ها را افزایش می دهد.

مراحل دقیق عملیات به شرح زیر است:

مرحله 1: کارت SD را به رایانه وصل کنید.

مرحله 2: DiskGenius را اجرا کنید، روی کارت SD خراب در نرم افزار کلیک راست کرده و روی “بازیابی فایل های از دست رفته” کلیک کنید.

برگرداندن فایل ها

3: در پنجره پاپ آپ روی Start کلیک کنید.

بازیابی sd card خراب

برنامه شروع به اسکن کارت SD می کند.

بازیابی sd card خراب

مرحله 4: پیش نمایش فایل های اسکن شده. اگر بتوان فایل ها را به درستی پیش نمایش کرد، می توان آنها را با موفقیت بازیابی کرد.

بازیابی sd card خراب

مرحله 5: فایل هایی را که می خواهید بازیابی کنید کپی کنید. توجه: داده ها را در این کارت SD خراب کپی نکنید.

بازیابی sd card خراب

بخش 4. اقدامات احتیاطی برای استفاده روزانه از کارت SD

برای جلوگیری از آسیب دیدن مجدد کارت SD، در استفاده روزانه باید به نکات زیر توجه کرد:

  1. کارت SD را که استفاده می کنید ناگهان بیرون نیاورید

چه تلفن همراه باشد، چه دوربین یا کارت خوان، اگر کارت SD در حال خواندن اطلاعات است، نباید مستقیماً آن را خارج کرد! از آنجا که چنین عملیاتی قالب و ساختار سند منحصر به فرد ایجاد شده توسط دستگاه های مختلف را از بین می برد، خطاهای ذخیره سازی به راحتی رخ می دهد.

مراقب دمای بالا، آب مرطوب و روغن باشید

کارت SD یک محصول الکترونیکی مبتنی بر حافظه فلش نیمه هادی است، بنابراین باید از دمای بالا، لکه روغن و غوطه ور شدن در آب دور نگه داشته شود. اگر مدت زیادی در این محیط بمانید، کارت SD به راحتی آسیب می بیند و فایل ها از بین می روند. در صورت عدم استفاده روزانه، کارت SD را می توان در جعبه کارت مطابقت قرار داد.

  1. کارت خوان چند منظوره

در مقایسه با اتصال مستقیم تلفن همراه یا دوربین به رایانه برای انتقال داده های کارت SD در دستگاه، استفاده از کارت خوان برای اتصال کارت SD به رایانه می تواند کارایی خواندن را بهبود بخشد و از خطر آسیب به کارت SD یا از دست دادن اطلاعات جلوگیری کند. ناشی از قطع برق ناگهانی دستگاه

  1. از ویرایش مستقیم فایل ها در کارت SD خودداری کنید

اگر می‌خواهید فایل‌های ذخیره شده در کارت SD را روی رایانه مشاهده یا ویرایش کنید، بهتر است قبل از کار کردن، فایل‌ها را در رایانه کپی کنید. به خصوص زمانی که تعداد زیادی عکس یا فایل ویدیویی ویرایش می شوند، عملکرد مستقیم روی کارت SD به راحتی منجر به «فلج شدن» کارت SD می شود.

نتیجه

اگر کارت SD شما آسیب دیده و داده ها از بین رفته است، می توانید برای رفع مشکل به مطالب بالا مراجعه کنید. با این حال، تحت هیچ شرایطی نمی توان اطلاعات را به طور کامل بازیابی کرد، بنابراین پشتیبان گیری بسیار مهم است. می‌توانید از DiskGenius برای پشتیبان‌گیری از اطلاعات خود استفاده کنید، یا می‌توانید از ابزار ویژه پشتیبان‌گیری – Isoo Backup استفاده کنید.

بازیابی sd card خراب

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image