نحوه force quit برنامه ها در آیفون و آیپد

کامپیوتر

نحوه force quit برنامه آیفون و آیپد

هنگامی که برنامه‌ای ثابت می‌شود، بدرفتاری می‌کند، گیر می‌کند و آن‌طور که می‌خواهید کار نمی‌کند، می‌توانید به زور آن را ببندید و دوباره باز کنید. در بسیاری از موقعیت‌ها، انجام این کار مشکل جاری را برطرف می‌کند و برنامه به خوبی شروع به کار می‌کند. مراحل خروج اجباری برنامه‌ها با توجه به مدل‌های iPhone و iPad متفاوت است. این پست به شما نشان می‌دهد که چگونه برنامه‌ها را در هر آیفون و آی‌پد قدیمی یا جدید ببندید.

آیا باید برنامه های آیفون و آیپد را به اجبار ترک کنید؟

اگر برنامه را فقط زمانی ببندید که پاسخگو نیست یا برای مدت طولانی به آن برنامه نیاز ندارید، بهتر است.

به عنوان مثال، برنامه Uber در تلفن من به موقعیت مکانی من دسترسی دارد. بنابراین پس از سوار شدن، اگر احساس کنم که امروز دیگر از آن استفاده نخواهم کرد، به زور آن را ببندم. اما برای بهره وری، مرورگرها، موسیقی و برنامه های مشابه، من به ندرت مجبور می شوم آنها را ترک کنم.

ما بیشتر در مورد این موضوع صحبت کرده‌ایم و توضیح داده‌ایم که چرا ترک اجباری برنامه‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف باتری ایده وحشتناکی است. همچنین، شایان ذکر است که اپل به‌طور نیمه رسمی تأیید کرد که بستن اجباری برنامه‌ها عمر باتری آیفون را افزایش نمی‌دهد. اگر علاقه مند هستید، به هر دو این مقاله نگاهی بیندازید.

همانطور که گفته شد، اگر برنامه به درستی کار نمی‌کند، هنگ می‌کند، پاسخ نمی‌دهد یا مشکلاتی از این قبیل دارد، در اینجا مراحل خروج اجباری آن در هر نوع iPhone، iPod touch یا iPad وجود دارد.

نحوه بستن اجباری برنامه ها در آیفون با Face ID

این مراحل برای مدل‌های آیفون با Face ID اعمال می‌شود: سری iPhone X، XR، XS، 11، 12 و 13.

 • از صفحه اصلی آیفون یا از داخل یک برنامه، انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید و نگه دارید.
 • برای مشاهده همه برنامه‌های باز و اخیراً استفاده شده، انگشت خود را به صورت افقی بکشید و برنامه‌ای را که می‌خواهید به اجبار بسته شود، پیدا کنید.
 • کارت پیش‌نمایش برنامه را تا آخر بکشید تا ببندید. همچنین می‌توانید دو انگشت خود را روی دو کارت مجاور که می‌خواهید رد کنید قرار دهید و سپس با هم تند به بالا بکشید.
نحوه force quit برنامه آیفون

نحوه بستن اجباری برنامه ها در آیفون با دکمه هوم

این مراحل برای آی‌پاد تاچ، آیفون SE 2022، SE 2020، 8، 7، SE 1st نسل، 6S، 6، 5S، 5 و مدل‌های دیگر با دکمه Home اعمال می‌شود.

 • برای مشاهده همه برنامه‌های باز شده، به سرعت روی دکمه Home دایره‌ای دوبار کلیک کنید.
 • برای یافتن برنامه‌ای که می‌خواهید ببندید، انگشت خود را به راست یا چپ بکشید.
 • کارت برنامه را تا انتها به سمت بالا بکشید تا مجبور شوید آن را ترک کنید.
نحوه force quit برنامه آیفون

آیا با دوبار کلیک کردن سریع روی دکمه Home مشکل دارید؟

به دلیل کهولت سن، ضعف عضلات یا ناتوانی، اگر نتوانستید روی دکمه Home دو بار پشت سر هم کلیک کنید، می توانید سرعت کلیک آن را تغییر دهید. برای انجام این کار، به تنظیمات آیفون > دسترسی > دکمه صفحه اصلی بروید و در زیر سرعت کلیک، Slow یا Slowest را انتخاب کنید. حالا، حتی اگر بعد از یک فاصله نسبتا طولانی، دکمه را دو بار فشار دهید، به عنوان یک دوبار کلیک ثبت می شود.

نحوه force quit برنامه ها آیفون

مشابه آیفون‌ها، برخی از مدل‌های آی‌پد دارای دکمه هوم جلو هستند و برخی مانند آی‌پد پرو پیشرفته، دکمه هوم ندارند. با این حال، صرف نظر از این واقعیت، مراحل بستن برنامه‌ها در همه آی‌پدها تا زمانی که نسخه‌های جدیدتر iOS را داشته باشند، یکسان است.

در اینجا نحوه خروج اجباری برنامه ها در هر iPad آورده شده است:

 • از صفحه اصلی یا داخل یک برنامه، از پایین صفحه به بالا بکشید و نگه دارید. همه برنامه های باز و پیش نمایش آنها را خواهید دید.
 • برای یافتن برنامه ای که می خواهید ببندید، انگشت خود را به صورت افقی بکشید. در نهایت، برای خروج اجباری، کارت برنامه را به سمت بالا بکشید.
نحوه force quit برنامه آیفون

توجه: اگر iPad با دکمه Home دارید که نسخه بسیار قدیمی iOS را اجرا می کند، روی دکمه Home دوبار کلیک کنید تا همه برنامه های باز شده را ببینید. اکنون، کارت برنامه را به سمت بالا بکشید تا بسته شود. این شبیه به آیفون با دکمه هوم است.

چگونه یک برنامه بسته شده را در iPhone یا iPad باز کنیم

اکنون می دانید که چگونه برنامه ها را در iPhone، iPad و iPod touch ببندید. اگر برنامه پاسخگو نبود و آن را بسته اید، می توانید با استفاده از روش های زیر آن را دوباره راه اندازی کنید.

 • روی نماد برنامه از صفحه اصلی یا کتابخانه برنامه ضربه بزنید.
 • از سیری بخواهید “Open [app name].”
 • روی ویجت برنامه از صفحه اصلی یا نمای امروز ضربه بزنید، آن برنامه باز خواهد شد. برای مثال، اگر روی ویجت ساعت ضربه بزنید، برنامه ساعت باز می شود. همین امر در مورد ویجت های شخص ثالث مانند Reddit، Spotify و موارد دیگر صدق می کند.

نحوه force quit برنامه آیفون

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image