مشکل دکمه تنظیم صدا در آیفون + حل مشکل با روش آسان

کامپیوتر

مشکل دکمه تنظیم صدا

دکمه های ولوم آیفون شما به دلیل اشکالات جزئی نرم افزاری، مشکلات سخت افزاری بزرگ یا مواردی مانند کثیفی و طراحی بد بدنه می توانند کار نکنند. این آموزش هفت راه حل برای رفع ناکارآمدی یا گیرکردن دکمه های ولوم آیفون ارائه می دهد. همچنین به شما نشان می‌دهیم که چگونه سطح صدا را تغییر دهید یا از صفحه‌نمایش عکس بگیرید، حتی اگر دکمه‌های فیزیکی شکسته شده باشند یا در غیر این صورت کار نکنند.

استفاده از دکمه های تنظیم صدا آیفون

می‌توانید از دکمه‌های فیزیکی آیفون برای موارد زیر استفاده کنید:

 • افزایش و کاهش حجم رسانه
 • در حین تماس صدا را کم و زیاد کنید
 • هشدارهای زنگ را تغییر دهید
 • با Face ID در آیفون اسکرین شات بگیرید
 • آیفون خود را اجباری ریستارت کنید
 • وارد حالت بازیابی شوید
 • به عنوان دکمه شاتر دوربین استفاده کنید
 • از دکمه افزایش صدا برای گرفتن عکس های پشت سر هم استفاده کنید

در صورت گیرکردن یا کار نکردن دکمه های تنظیم صدا، تمام اقدامات فوق مانع از انجام این کار می شوند.

مشکل دکمه تنظیم صدا : بررسی کنید که آیا دکمه های ولوم آیفون کار می کنند یا خیر

شما نمی توانید دکمه های تنظیم صدا را در آیفون خود غیرفعال یا فعال کنید. اگر کسی به شما بگوید که می‌توانید دکمه‌های میزان صدا را غیرفعال کنید، این درست نیست.

وقتی به تنظیمات iPhone > Sounds & Haptics می روید، گزینه ای به نام Change with Buttons را مشاهده می کنید.

ولوم

هنگامی که تغییر با دکمه‌ها خاموش می‌شود و دکمه‌های صدا را فشار می‌دهید، این اتفاق می‌افتد:

 • اگر رسانه ای (مثل یک آهنگ یا ویدیو) در هر برنامه ای در آیفون شما پخش می شود، فشار دادن دکمه های میزان صدا این میزان پخش را افزایش یا کاهش می دهد.
 • وقتی رسانه پخش نمی‌شود، فشار دادن دکمه‌های میزان صدا همچنان سطح صدای رسانه را تغییر می‌دهد.

وقتی تغییر با دکمه‌ها روشن می‌شود و دکمه‌های صدا را فشار می‌دهید، این اتفاق می‌افتد:

 • اگر رسانه ای (مثل یک آهنگ یا ویدیو) در هر برنامه ای در آیفون شما پخش می شود، فشار دادن دکمه های صدا این صدای پخش را افزایش یا کاهش می دهد.
 • وقتی رسانه پخش نمی‌شود، فشار دادن دکمه‌های میزان صدا باعث تغییر سطح صدای زنگ و هشدار می‌شود. این بدان معناست که آهنگ زنگ، آهنگ اعلان‌ها، زنگ هشدار و سایر سطوح صدای هشدارها را افزایش یا کاهش می‌دهد.

تغییر با دکمه ها کاربرد دیگری ندارد. دکمه های صدا را فعال یا غیرفعال نمی کند. اگر فردی هستید که زیاد با آیفون خود سر و صدا می کند، می توانید آن را خاموش کنید تا به طور تصادفی آهنگ زنگ، اعلان ها و زنگ هشدار را کاهش ندهید.

اکنون، برای آزمایش، هر برنامه موسیقی، YouTube یا چیزی مشابه را باز کنید. همچنین می‌توانید ویدیو یا صدا را در سافاری پخش کنید. در حین پخش، دکمه های صدا را یکی یکی فشار دهید و ببینید کار می کند یا خیر. اگر دکمه های صدا کار نمی کنند، لطفاً اصلاحات زیر را دنبال کنید.

7 راه حل برای رفع کار نکردن دکمه های ولوم آیفون

حل مشکل مشکل دکمه تنظیم صدا : آیفون خود را ریستارت کنید

راه اندازی مجدد آیفون سریع ترین راه برای رفع مشکل دکمه تنظیم صدا در آیفون است اگر به دلیل مشکل نرم افزاری ایجاد شده باشد.

در اینجا نحوه راه اندازی مجدد آیفون برای رفع عدم کارکرد دکمه تنظیم صدا آورده شده است:

 • در آیفون با دکمه هوم جلو، دکمه سمت راست را فشار دهید و نوار لغزنده را به سمت راست بکشید. پس از یک دقیقه منتظر ماندن، دوباره دکمه پاور را فشار دهید تا آیفون شما روشن شود.
 • آیفون‌های دارای Face ID از شما می‌خواهند دکمه سمت راست و یکی از دکمه‌های تنظیم صدا را فشار دهید تا صفحه خاموش شدن صفحه نمایش داده شود. از آنجایی که دکمه‌های تنظیم صدا کار نمی‌کنند، به Settings > General > Shut Down بروید و نوار لغزنده خاموش را به سمت راست بکشید. قبل از روشن کردن دستگاه، یک دقیقه صبر کنید.

دکمه های ولوم آیفون را تمیز کنید

خاک گیر کرده در اطراف دکمه های صدا ممکن است باعث از کار افتادن آن شود. در نتیجه، دکمه‌های میزان صدا کار نمی‌کنند یا با فشار دادن کلیک نمی‌کنند.

اگر دکمه‌های تنظیم صدا آیفون شما گیر کرده یا کلیک نمی‌کنند، از یک پارچه خشک یا برس نرم برای تمیز کردن اطراف آن‌ها استفاده کنید.

کیس را بردارید

طراحی ضعیف قاب آیفون می تواند باعث خرابی دکمه های تنظیم صدا شود. در نتیجه، ممکن است گیر کرده باشد، کلیک نکند، یا حتی با یک فشار سبک، غیرضروری فعال شود! اگر با این مشکلات روبرو هستید، ممکن است به دلیل قاب یا کثیفی بین قاب و دکمه های تنظیم صدا آیفون باشد. قاب را بردارید و از دکمه های صدا استفاده کنید.

آیفون خود را به روز کنید

قبل از اینکه به سراغ راه حل های باقی مانده بروید، این یکی را امتحان کنید. به Settings > General > Software Update بروید و مطمئن شوید که آخرین نسخه iOS را اجرا می کنید.

تمام تنظیمات را بازنشانی کنید

بازنشانی همه تنظیمات می‌تواند اکثر مشکلاتی را که به دلیل مشکلات نرم‌افزاری مهم ایجاد می‌شوند برطرف کند. با انجام این کار، داده‌های شخصی مانند موسیقی، عکس‌ها، برنامه‌ها و غیره حذف نمی‌شوند. فقط همه تنظیمات تغییر یافته یا اضافه شده را به حالت پیش‌فرض بازنشانی می‌کند.

آیفون خود را دوباره پاک کرده و راه اندازی کنید

در نهایت، آیفون خود را پاک کنید و در صورت ادامه مشکل دوباره آن را راه اندازی کنید. وقتی دکمه‌های تنظیم صدا به دلیل اشکالات نرم‌افزاری کار نمی‌کنند، این آخرین کاری است که می‌توانید از انتهای خود انجام دهید.

آیفون خود را بررسی و تعمیر کنید

اگر دکمه‌های تنظیم صدا آیفون را روی سطح سختی بیندازید، ممکن است کار نکنند. به علاوه، ما نمی‌توانیم احتمال نقص تولید در آیفون جدید یا خرابی دکمه‌های ولوم را به دلیل استفاده طولانی مدت در یک مدل قدیمی رد کنیم. آن را به یک فروشگاه اپل یا یک مرکز خدمات مجاز ببرید تا بتوانند دستگاه را بررسی کنند. ممکن است نیاز به پرداخت هزینه تعمیر داشته باشید، پس آماده باشید.

آیا گاهی اوقات دکمه های تنظیم صدا کار می کنند؟

در برخی موارد، دکمه میزان صدا ممکن است همیشه کار نکند مگر در موارد نادر. برای تست این مورد، اگر کیس روی آیفون خود نصب کرده اید، آن را بردارید. سپس، دکمه صدا را در نقاط مختلف با درجات مختلف فشار فشار دهید. اگر بتوانید آن را راه اندازی کنید، به این معنی است که مشکل سخت افزاری وجود دارد و باید آن را تعمیر کنید. اما در حال حاضر می توانید با همان تاکتیک ها از آن استفاده کنید یا از یکی از روش های زیر استفاده کنید.

نحوه تغییر صدا و گرفتن اسکرین شات حتی اگر دکمه های تنظیم صدا آیفون کار نمی کنند

هدف اصلی دکمه های ولوم آیفون تنظیم میزان صدا و گرفتن اسکرین شات (در مدل های Face ID) است. اگر دکمه های فیزیکی صدا در آیفون شما کار نمی کنند، در اینجا نحوه تغییر صدا و گرفتن اسکرین شات آمده است:

از نوار لغزنده صدا در مرکز کنترل استفاده کنید

مرکز کنترل را باز کنید و نوار لغزنده صدا را به سمت بالا یا پایین بکشید.

برای باز کردن Control Center در آیفون خود مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در آیفون با Face ID، انگشت خود را از گوشه سمت راست بالای صفحه به پایین بکشید.
 • در آیفون با دکمه هوم، انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید.
نوار لغزنده

از کنترل های حجم صدا در برنامه استفاده کنید

برخی از برنامه های رسانه ای مانند Music و VLC دارای یک نوار لغزنده صدا در صفحه Now Playing هستند. می توانید از آن برای تنظیم میزان صدای رسانه ای که به آن گوش می دهید استفاده کنید. برنامه هایی مانند YouTube و Spotify این کار را نمی کنند. در این موارد از نوار لغزنده صدا در Control Center استفاده کنید.

نکته: بگویید موسیقی در برنامه ای (Spotify) که کنترل صدا ندارد پخش می شود. برنامه‌های موسیقی iOS یا پادکست را باز کنید و به صفحه در حال پخش آن بروید. اینجا چیزی بازی نکن فقط نوار لغزنده صدا را بکشید و صدا را برای هر چیزی که در برنامه دیگر پخش می شود (در این مورد Spotify) تغییر می دهد.

اسپاتیفای

از نوار لغزنده صدا Lock Screen استفاده کنید

وقتی رسانه در حال پخش است، آن را در صفحه قفل خواهید دید. نوار لغزنده صدا را بکشید تا در سطح دلخواه تنظیم شود.

مشکل دکمه تنظیم صدا

از سیری بپرسید

سیری را در آیفون خود فراخوانی کنید و از آن چیزی مانند “تغییر صدا به 75٪” یا “افزایش/کاهش صدا” بپرسید. همچنین می توانید از سیری بخواهید که یک اسکرین شات بگیرد.

از اپل واچ خود برای تغییر صدای آیفون استفاده کنید

هنگامی که آهنگی در آیفون شما پخش می شود، موارد زیر را انجام دهید:

 • Apple Watch متصل خود را بیدار کنید و روی دکمه کوچک Now Playing از بالای صفحه ساعت ضربه بزنید. همچنین می توانید آن را در حباب برنامه پیدا کنید.
 • یک نماد کوچک آیفون و کلمه “iPhone” را در کنار آن در بالا سمت راست خواهید دید. این نشان می دهد که موسیقی از آیفون شما پخش می شود. اگر روی آن نوشته شده است «Watch»، به این معنی است که آهنگ‌هایی که با اپل واچ همگام‌سازی شده یا از آن پخش می‌شوند در حال پخش هستند. Digital Crown را بچرخانید تا صدای آیفون را کم یا زیاد کنید.
مشکل دکمه تنظیم صدا

از دکمه های تنظیم صدا در گوشی های متصل استفاده کنید

می‌توانید دکمه‌های افزایش و کاهش صدا را روی ریموت Apple EarPods یا هدفون‌های سیمی شخص ثالث پشتیبانی‌شده فشار دهید. Digital Crown را بچرخانید تا صدا را در AirPods Max تغییر دهید. چندین هدفون بی سیم شخص ثالث نیز دارای کنترل صدا در دستگاه هستند.

مشکل دکمه تنظیم صدا

از AssistiveTouch برای افزودن دکمه های حجم مجازی و اسکرین شات استفاده کنید

AssistiveTouch یک ویژگی دسترسی است که یک دکمه شناور مجازی را بر روی صفحه نمایش آیفون شما اضافه می کند. برای انجام کارهای مختلف می توانید این دکمه را یک بار ضربه بزنید، دو بار ضربه بزنید و مدت طولانی فشار دهید.

در اینجا نحوه تغییر صدا و گرفتن اسکرین شات حتی اگر دکمه های تنظیم صدا آیفون کار نمی کنند، آمده است:

 • تنظیمات را باز کنید و روی Accessibility ضربه بزنید.
 • روی لمس ضربه بزنید.
 • روی AssistiveTouch ضربه بزنید.
 • ضامن را برای AssistiveTouch فعال کنید. دکمه ای را روی صفحه نمایش خود خواهید دید.
 • در بخش Custom Actions، باید منوی باز را در کنار Single-Tap مشاهده کنید. اگر نه، Single-Tap، Double-Tap یا Long Press را انتخاب کنید و آن را روی Open Menu قرار دهید.
 • بسته به تنظیمات خود، روی دکمه AssistiveTouch مجازی > Device > Volume Up یا Volume Down ضربه بزنید، دوبار ضربه بزنید یا مدت طولانی فشار دهید. برای گرفتن اسکرین شات، روی More > Screenshot ضربه بزنید.
مشکل دکمه تنظیم صدا

توجه: در بخش Custom Actions، می‌توانید روی Single-Tap، Double-Tap یا Long Press ضربه بزنید و آنها را روی Volume Down یا Volume Up تنظیم کنید. با این حال، این انتخاب ممکن است برای اکثر افراد بهترین نباشد. علاوه بر این، می‌توانید روی Customize Top Level Menu ضربه بزنید و دکمه‌های افزایش صدا و کاهش صدا را در صفحه اول منوی AssistiveTouch اضافه کنید.

مشکل دکمه تنظیم صدا

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image