نحوه تقویت سیگنال وای فای

کامپیوتر

نحوه تقویت سیگنال وای فای

سیگنال وای فای شما در خانه گاهی آنطور که ما می خواهیم کار نمی کند. این می تواند به دلایل زیادی باشد، از تداخل الکترومغناطیسی گرفته تا اجسامی که مانع از اتصال می شوند. برای بهبود سیگنال WiFi خود، برنامه های رایگانی وجود دارد که می توانید برای بهبود کیفیت سیگنال دانلود کنید. ابتدا این نکات را بررسی کنید.

نحوه تقویت سیگنال وای فای : چگونه بهترین مکان را برای روتر خود انتخاب کنیم؟

محدوده سیگنال Wi-Fi بستگی زیادی به موقعیت روتر شما در خانه دارد. بنابراین، ما به شما توصیه می کنیم که روتر را در مرکز خانه خود قرار دهید تا وسیع ترین محدوده ممکن را پوشش دهد. همچنین، مطمئن شوید که روتر از سازه های فلزی (به عنوان مثال، تلفن و مایکروویو) دور باشد زیرا آنها در فرکانس یکسان (2.4 گیگاهرتز) کار می کنند:

اگر می توانید، روتر خود را تا حد امکان از خانه همسایه خود دور کنید و مطمئن شوید که از همان کانال WiFi استفاده نمی کند. در نهایت، بررسی کنید که سفت‌افزار روتر به‌روزرسانی شده باشد تا تا حد امکان کارآمد باشد.

دامنه سیگنال WiFi خود را با تکرارکننده یا آنتن دیگری افزایش دهید

تکرار کننده های وای فای به شما این امکان را می دهند که سیگنال را تقویت کرده و دسترسی به شبکه خود را به حداکثر برسانید. مدل های مختلفی در بازار وجود دارد که قیمت چندانی ندارند. از طرفی اگر آنتن ها بیرون زدند، می توانید آنها را طوری جابجا کنید که به محل خانه مورد علاقه شما اشاره کنند. در بدترین حالت، می توانید آنتن موجود را حذف کرده و آن را با یک مدل قوی تر جایگزین کنید، اگرچه همه مدل های روتر این امکان را ندارند.

چه برنامه‌های رایگانی می‌توانند به شما در تأیید و بهبود اتصال WiFi کمک کنند؟

اگر تلفن هوشمند، تبلت یا رایانه شخصی دارید، می‌توانید برنامه‌ای را برای تأیید وضعیت و محدوده شبکه WiFi خود نصب کنید.

برای گوشی های هوشمند و تبلت ها:

  • Network Analyzer : به شما کمک می کند تا مشکلات مختلف در پیکربندی شبکه WiFi و اتصال به اینترنت خود را تشخیص دهید. همچنین قادر به تشخیص مشکلات مختلف در سرورهای راه دور است.
  • Wifi Analyzer: برای اندروید: با این برنامه می توانید شبکه های وای فای را در منطقه خود کشف کنید و کمترین شلوغی را انتخاب کنید.
  • Netgear Genie: یک برنامه کاربردی برای iOS و اندروید است که به شما امکان می دهد با موبایل خود به عملکردهای روتر دسترسی داشته باشید، قادر به تغییر تنظیمات بی سیم، نقشه شبکه، کنترل های والدین، دسترسی مهمان، اندازه گیری ترافیک و غیره باشید.
  • NETGEAR WiFi Analytics: برای اندروید موجود است و تجزیه و تحلیل های پیشرفته ای را برای بهبود سیگنال شما ارائه می دهد، از جمله وضعیت شبکه، بهترین کانال ها و سایر عملکردها.
  • در نهایت، اگر می خواهید این سوالات را روی دسکتاپ خود حل کنید، WiFiCoverage به شما این امکان را می دهد که به صورت رایگان این کار را انجام دهید.

نحوه تقویت سیگنال وای فای

ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت
کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !

نحوه تقویت سیگنال وای فای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image