نگهداری گل ناز یخی در خانه – آموزش پرورش ، تکثیر و مراقبت از گیاه گل ناز یخی

نگه داری گل

نگهداری گل ناز یخی:

نگهداری گل ناز یخی

اموزش روش نگهداری گل ناز یخی در خانه:

گل ناز یخی را می توان جزو ساکولنت ها دسته بندی کرد .زیرا دارای برگهای گوشتی و آبدار می باشد . پس از گل دهی، گل های کوچک و زیبایی روی آن نمایان می شود.
البته به این نکته اشاره کنیم که برای نگهداری از گل ناز یخی در منزل حتما باید روزی چند ساعت آفتاب داشته باشید .زیرا این گیاه به شدت آفتاب را دوست دارد.


اگر گل ناز یخی در آفتاب نگهداری نشود برگهای گوشتی آن پس از مدتی نازک شده . گلدهی آن متوقف می شود.


واریته ی ابلق ناز یخی که برگهای آن سبز روشن است نسبت به واریته ای که برگهای آن سبز تیره است نیاز به نور بیشتری دارد.
.
گل ناز یخی را در حیاط و فضای سبز هم می توانید بکارید .و از گل های سفید، زرد، صورتی و قرمز رنگ آن لذت ببرید. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر دمای هوا در زمستان پایین برود برگهای ناز یخی سیاه شده و از بین می رود.


ناز یخی نسبت به بی آبی مقاوم است و آبیاری بیش از حد موجب پوسیدگی ریشه ی گیاه می شود. پس هر زمان خاک آن خشک شد گیاه را آبیاری نمایید.


بهترین خاک برای کاشت ناز یخی خاک باغچه است. البته می توانید گیاه را در ترکیبی از خاک برگ و ورمی کمپوست نیز بکارید.


ناز یخی به سرعت رشد می کند . اگر امسال یک گلدان از این گیاه را خریداری کنید مطمئن باشید تا سال بعد می توانید با تکثیر کردن گیاه، چندین گلدان ناز یخی داشته باشید.


تکثیر ناز یخی از طریق بذر و قلمه ی ساقه انجام می شود. در واقع بهترین روش تکثیر آن قلمه ی ساقه و کاشت آن به صورت مستقیم در خاک است.


برای نگهداری از ناز یخی می توانید از گلدان های آویز نیز استفاده کنید. چون خیلی سریع ساقه های آن رشد کرده و حالت آویز پیدا می کند و کاشت آن در گلدان های آویز می تواند جلوه ی خاصی به محیط شما بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image