طرز تهیه نان بابکا – آموزش درست کردن نون با روش آسان و حرفه ای در خانه

آموزش آشپزی نان
طرز تهیه نان بابکا

اموزش درست کردن و طرز تهیه نان بابکا با روش اسان:

  • شیر ۳۷ درجه ٣/٤ پیمانه
  • خمیر مایه ۲ ق چ و ۱/۴ ق چ
  • آرد ۴۵۰ گرم
  • شکر ۵۰ گرم معادل ۴ ق غ
  • کره ذوب شده ۴ ق غ
  • تخم مرغ گرم ۲ عدد
  • نمک ۱/۲ ق چ
  • وانیل ۱/۲ ق چ

مواد میانی دلخواه ،مثل گاناش،نوتلا،کرم های منسجم یا خمیر مغزها.در اینجا از گردوی له شده به میزان ۱و ۱/۲ تا ۲ پیمانه، شکر ۲ ق غ ودارچین ۱ ق چ استفاده شده .از گردوهای چرب تر استفاده کنید وطوری بسابیدکه خمیری شود.اين مقدار خمير براي ٢ عدد نان ميباشد.

دستور پخت و طرز تهیه نان بابکا:


شیرو توی کاسه ای ریخته و مخمر روش میپاشیم . ۷ دقیقه استراحت میدهیم.بعددو ق غ از شکر و برمیداریم که میشه حدود نیمی از اون به همراه ۱ پیمانه از آرد و با مایه خمیر کمی مخلوط کرده سپس کاور میکنیم . استراحت میدهیم ۲۵ تا ۳۰ دقیقه یا تا زمانی که عمل کند و حجم آن تقریبا دو سه برابر شود.بعد از این مرحله مابقی شکر ۳ ق غ از کره ذوب شده که نباید داغ شده باشد، نمک تخم مرغ هاو وانیل را میافزائیم،موادوخوب مخلوط کنید و بعد آرد رو کم کم افزوده تا تمام شود،خمیر بسیار لطیف است بعد از اتمام آردخمیر جمع شده باید ۸ دقیقه ورز بخورد.تخم مرغ کره ذوب شده مابقی شکر نمک و وانیل را خوب با ویسک هم میزنیم تا یکدست شود.بعدمایه خمیر عمل آمده را آرام با مواد کمی مخلوط و بعد ۲/۳ از آرد را افزوده خمیر را جمع میکنیم .

مابقی آرد را روی میز کار ریخته خمیر را هم از کاسه خارج کرده و جمع میکنیم و به خورد هم میدهیم. خمیر بسیار لطیف است نیاز به آرد اضافی ندارد برای چسبندگی احتمالی دستها رو کمی چرب نمائید .

نمته ی مهم:

نکته مهم دیگر در خمیرها اینه که خمیر و روی میز کار بچرخونین اگر یک جا ورز بدین خمیر به میز میچسبه.روی خمیر و کاور کرده و مدت یکساعت یا تا زمانی که حجم آن دو سه برابرشوداستراحت میدهیم.سطح کار و روی خمیر و آرد میپاشیم و به قطر حدودی ۱ سانت ۳۰ در ۴۰ روی میز کار به وسیله وردنه باز میکنیم.حالا مواد میانی را روی خمیر پخش و از یک طرف رول میکنیم. هر دور دوسر را به سمت داخل و مرتب کردن هدایت میکنیم.

رول را روبروی خودتون قرار بدین. از یک سمت ۴ سانت فاصله داده و مابقی را تا انتها برش میزنیم تا دو قسمت شود .سپس دو بال را دور خودش میپیچیم و سرآنرا به داخل میفشریم.داخل قالب و کاغذ روغنی میگذاریم. خمیر و توش قرار میدیم روش و کاور میکنیم تا حدود ۳۰ دقیقه یا تازمانیکه دوباره حجم بگیره استراحت میدهیم.روی خمیروباقیمانده کره برس میکنیم. سپس درفربادمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد ۳۰ دقیقه یا تا زمانی که سطحش طلائی بشه میپزیم.
دستورازالهام عزیزازکانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image